Що робити якщо у дитини болить голова і висока температура

Головний біль у дітей може бути симптомом якого-небудь захворювання, але іноді проявляється окремо від інших ознак і турбує малюка довгий час. Щоб допомогти дитині і полегшити його стан, важливо розуміти, з яких причин виникають головні болі. Дорослим простіше, можна прийняти таблетку болезаспокійливого і забути про проблему. Але лікувати малюка самостійно, даючи йому медикаменти для дорослих, не можна. Це може тільки погіршити ситуацію.

Якщо у дитини часто болить голова, потрібно обов’язково показати його лікаря і розібратися в причинах цієї проблеми. У дитинстві формується робота багатьох систем і органів в організмі, якщо зараз пропустити якусь хворобу, це може стати серйозним порушенням у подальшому. Тому ігнорувати скарги малюка не можна.

Причини

Найчастіше першою ознакою розвивається дитячої хвороби є такий симптом, коли у дитини температура і болить голова. В залежності від ступеня підвищення температури тіла, вживані заходи можуть бути різними. Жарознижуючий засіб краще не давати, якщо на градуснику менше 38 градусів, організм повинен вчитися боротися з хворобою самостійно. Однак при сильному жарі і головного болю без ліків не обійтися.

Коли температура тіла в нормі і немає ніяких інших симптомів, батьків хвилює, чому у дитини болить голова. Інших причин може бути декілька:

  • перевтома, особливо після довгого дня в школі і безлічі зроблених уроків вдома;
  • втому після фізичних навантажень і активності – дитячий організм дає сигнал, що вимагає відпочинку і спокою;
  • травми або удари головою – діти часто бігають, падають, врізаються один в одного, після чого поява головного болю не дивно;
  • спадкова мігрень – на жаль, у дітей теж іноді зустрічається ця хвороба, і проявлятися вона може почати в маленькому віці;
  • переживання і стреси – перед іспити, після переїздів зі звичного місця, при розлученні батьків;
  • вплив метеорологічних факторів – діти навіть більшою мірою, ніж дорослі, метеозалежні і можуть гостро реагувати на перепади в погоді.

Найчастіше уважним батькам не складно зрозуміти причини хворобливих відчуттів у дитини, адже вони бачать і спостерігають, як він проводить час і що може спровокувати проблему. На підставі цього можна постаратися допомогти малюкові. Але існують ситуації, при яких без звернення до лікаря не обійтися.

Тривожні симптоми

Перше, що можуть зробити батьки, щоб полегшити стан малюка при головному болю, це дати йому спокій. Краще покласти дитину на ліжко в прохолодній провітрюваній кімнаті, подалі від шуму телевізора та інших членів сім’ї. Можна дати йому тонізуючий чай з м’ятою і медом, посидіти поруч і заспокоїти малюка.

Якщо головний біль пов’язана з хворобою, то її лікування буде проходити паралельно з заходами усунення захворювання. Найчастіше саме підвищення температури впливає на хворобливі відчуття в голові. Якщо у дитини болить голова в області чола, можна покласти йому прохолодний компрес.

У випадку одержання травми або удару, особливо сильного, потрібно обов’язково показати дитину лікарю. Струс головного мозку проявляється нудотою, запамороченням, слабкістю і навіть втратою свідомості. У цьому випадку потрібне стаціонарне лікування, виключення будь-якого фізичного або емоційного напруження, спокій і сон.

Головний біль, яка виникла будинку без явних передумов, можна зменшити за допомогою медикаментів. Однак далеко не всі ліки можна давати дітям. Самим безпечним і ефективним знеболювальним засобом є Нурофен, який дозволений дітям з раннього віку. Розмір дози можна визначити виходячи з віку і маси тіла дитини, свершившись з рекомендаціями на упаковці.

Щоб запобігти виникнення хворобливих ситуацій та вберегти дитину від неприємних відчуттів, важливо дотримуватися режиму дня, частіше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і давати дитині повноцінний достатній сон. Бажано, щоб до 6-7 років він продовжував спати в денний час, а можливо навіть у першому класі після уроків. Це зменшить напругу і дасть можливість дитячому організму відновлюватися. І тоді дитина не буде знати, що таке головний біль.

Залишити коментар