Шлунковий грип: симптоми і лікування

Деяким відомо таке захворювання, як ротавірусна інфекція, яка завдає чимало неприємностей дітям і дорослим. У народі його часто називають шлунковим грипом. Збудник інфекції – різні віруси. При їх розмноженні ШКТ запалюється. Таке часто відбувається у дітей.

Звідки береться інфекція і як її вирахувати?

Симптоми і лікування шлункового грипу у дорослих – запит, який все частіше вводиться в рядку пошуку браузера, а все тому, що люди прагнуть самі визначити у себе наявність захворювання і призначити лікування. Але краще всього звернутися за допомогою до лікаря.

На жаль, віруси, які провокують шлунковий запалення, живуть довкола нас і кожен день людина, так чи інакше, стикається з ними. Але на щастя, імунітет не дає їм проникати всередину організму, відразу ж винищуючи чужинців при їх проникненні.

Якщо імунна система слабка, то інфекції не стикаються з особливими природними перешкодами така людина може дуже швидко і серйозно захворіти. Джерелом хвороби може бути хворий дорослий, дитина, а також носій інфекції. Так, так, деякі люди самі не хворіють, але є носіями неприємної інфекції. Вона віддається п’ятьма основними способами:

 • контакт з носієм;
 • через воду, наприклад, при вживанні сирої води;
 • через брудні руки;
 • з зараженою їжею, наприклад, при вживанні молочних продуктів;
 • через іграшки.

Не дуже часто виникають випадки зараження контактно-побутовим шляхом. Набагато більше ризику підхопити ротавірусну інфекцію через продукти харчування. Саме в молочних продуктах подібні віруси відчувають себе чудово, що сприяє їх розмноженню, також їм подобається м’ясо, вода. Були випадки, коли відбувалося масове отруєння людей, які вживали воду з-під крана.

Ознаки можуть з’явитися через кілька днів. Вони явні і не помітити їх досить важко:

 • блювання;
 • діарея;
 • втрата апетиту;
 • підвищена температура;
 • біль у ШКТ;
 • головний біль;
 • слабкість.

Також присутні симптоми, які спостерігаються при звичайному грипі, що і обумовлює назву хвороби, — це закладеність носа, хриплий голос, сухий кашель, задишка. Навіть якщо шлунок порожній, часта блювота при шлунковому грипі все одно може виникати.

Чому хворіють діти, як вони себе почувають?

Симптоми і лікування шлункового грипу у дітей – ця тема особливо цікавить турботливих батьків, які повинні знати, як розпізнати небезпеку і які заходи вжити. Причини появи інфекції у дітей такі ж, можуть відрізнятися лише ситуації. Кишковий грип у дитячому віці часто виникає через вживання брудних овочів, фруктів, свіжого молока, погано звареного м’яса, зараженої води. Ймовірність зараження висока, якщо дитина не обробляє руки перед їжею, після прогулянки, тобто не дотримується правил гігієни. У групі ризику появи ротавірусної інфекції знаходяться діти молодшого дошкільного або дитсадівського віку.

Шлунковий грип у дітей протікає бурхливо, він більш виражений, ніж у дорослого. Це легко пояснити, адже організм дитини ще не такий сильний. Якщо вчасно не схаменутися, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Симптоми такі ж, тільки більш виражені:

 • температура підвищується до 38 градусів і більше;
 • блювота може досягати 15 разів на добу;
 • понос може виникати також до 10 і більше разів на добу, при цьому в калі можуть бути кров’яні прожилки;
 • болі в ШКТ різного характеру;
 • втрата апетиту.

Діти стають неактивними, часто вередують, відригують, також порушується їх сон.

Грамотне лікування дорослих і дітей

З шлункового грипу, точніше його проявів може початися зневоднення організму, а це дуже небезпечний стан. Щоб його уникнути, необхідно вживати багато води. Можна пити чорний чай. Слід відмовитися від солодких соків, молочних продуктів. Поки що не розроблено спеціальних медичних препаратів для дорослих та дітей, які усувають ротавірусну інфекцію. Лікування залежить від симптоматики та направлено на боротьбу з наслідками.

У дітей зневоднення проявляється у відсутності сечі більше шести годин, сліз при плачі, в дуже сухих губах, невгамовним голоду. В організмі необхідно відновити водно-сольовий баланс. Необхідно проконсультуватися з лікарем, які препарати можна вживати при шлунковому грипі. При своєчасному лікуванні хвороба відступить через кілька днів.

У будь-якому випадку необхідно при появі ознак слід звернутися за медичною допомогою, адже за маскою шлункового грипу може ховатися інше захворювання. Лікар поставить точний діагноз і відповідно з ним призначить ефективне лікування, якого потрібно чітко дотримуватися, перебуваючи вдома або в стаціонарі!

Залишити коментар