Що таїть в собі вода з-під крана?

Відшукати в місті чисту воду можна лише в кількох місцях: в супермаркеті, аптечному пункті й у себе вдома, якщо там встановлений відповідний фільтр. Проста вода з-під крана давно перестала бути безпечним питвом, не кажучи вже про те, що корисною вона не була ніколи.

Офіційно його не заборонено вживати в сирому вигляді, але самі лікарі наполягають на тому, що водопровідна вода – це джерело різних, часом досить серйозних і небезпечних захворювань.

З чого складається міська вода?

Склад води, одержуваної з-під крана, вражає своєю різноманітністю.

Основними компонентами такої рідини є:

  • Залізо, що погіршує смакові якості рідини, що негативно позначається на складі крові, роботи печінки і репродуктивних можливостей;
  • Марганець, провокуючий анемію і дисфункції в центральній нервовій системі;
  • У водопровідній воді багато сульфатів і хлоридів, простіше кажучи, солей соляної та сірчаної кислоти. Тривале споживання такого продукту загрожує труднощами в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
  • Склад міської води передбачає присутність катіонів магнію та кальцію, з-за яких вона набуває відчутну жорсткість. Як підсумок – в тілі, а особливо в нирках, жовчному і сечовому міхурах накопичуються солі і каміння;
  • Наявність фтору – ще один привід не пити воду з-під крана, оскільки ця речовина виводить кальцій з тіла, робить зубну емаль крапчастої, пригнічує імунітет, провокує ненормальні зміни в роботі та будову печінки та нирок;
  • Неприємний запах води з-під кухонного крана забезпечується присутністю в ній сульфіду – сірководню. Він же може стати причиною шкірних алергічних реакцій;
  • Алюміній, скупчення якого може стати причиною анемії, головних болів, колітів, печінкових дисфункцій, підвищеного рівня збудливості та інше.

Закінчуючи цей підпункт, варто нагадати, що неприємний запах і жестковатость водопровідного пиття – це не найстрашніше. Справа в тому, що в ньому в достатку присутні органічні забруднювачі, тобто бактерії. Вони теж можуть викликати різні захворювання по типу дизентерії, тифу, водної лихоманки або поліомієліту.

Цікавий факт полягає в тому, що багато років поспіль міські водопровідні мережі знезаражуються за допомогою хлору. Безсумнівно, це вигідно з фінансової точки зору, так і бактерії вбивають наповал.

Але хлор – це дуже лояльне речовина, охоче вступає в хімічні реакції з іншими елементами таблиці Менделєєва, та утворює з ними досить шкідливі сполуки.

Якщо міркувати з приводу того, яка калорійність води, отриманої з-під крана, то можна сказати наступне: ця рідина, незалежно від походження, зовсім не має калорій. А ось її склад і питома вага окремих речовин може помітно змінюватися з-за того, з якого місця була отримана цілюща волога. Яскравим прикладом може стати мінеральна води з природних джерел: її калорійність дорівнює нулю, зате користь просто неоціненна.

Інші важливі параметри

Вважається, що кип’ячена вода з-під кухонного крана позбавлена всіх своїх негативних властивостей, і повністю знезаражена. На ділі, в ній залишається хлор, який, під впливом високих температур, починає вступати в реакції з іншими шкідливими речовинами.

До того ж кип’ячена рідина зберігає в собі майже всі важкі метали, а, отже, не може вважатися зовсім нешкідливою. Виходить, що водопровідна вода повинна кип’ятитися тільки в одному випадку – коли неможливі альтернативні шляхи знезараження та очищення води.

Заморожена в морозилці або снігу вода з-під крану вважається чистим і корисним напоєм. Причому існує думка, що процес відтавання і заморожування потрібно повторити кілька разів, і тільки тоді заморожена волога стане абсолютно нешкідливою. Її можна буде використовувати для приготування їжі або чаю. Постійне споживання подібного пиття загрожує дефіцитом важливих мікроелементів і речовин. Все це зобов’язує людину, заморожує і кипятящего воду для власних потреб, приймати мінеральні добавки та полівітаміни.

Наостанок трохи те, якою повинна бути температура міський води з-під крана. Насправді, в цьому випадку доведеться обійтися без санітарних норм, і більше уваги звертати на поточний час року. Температура буде залежати від ступеня прогретости водойми, з якого здійснюється водозабір, і теплоти землі, в надрах якої пролягають всі комунікації.

Приміром, взимку цей показник може бути навіть негативною, хоча зазвичай коливається в межах від +4 до +5 градусів. Влітку ж вона прогрівається аж до +16-+20.

У загальному і цілому, зробити міську воду придатною для пиття, можна, і способів існує чимало. Крім вже описаного заморожування і кип’ятіння, рідину можна відстоювати, очищати за допомогою шунгита, активованого вугілля або домашнього портативного (стаціонарного) фільтра. До слова буде сказано, аналогічного очищаючого ефекту можна домогтися, використовуючи для знезараження активоване вугілля, срібло і навіть марганець. Покладатися на бутильовану вологу теж неправильно, оскільки із-за тривалого зберігання і перевезень вона витрачає свою корисність.

І пам’ятайте давню мудрість: ми є те, що ми п’ємо і їмо.

Пийте якісну чисту воду, і ваш організм буде здоровий!

Залишити коментар