Мексидол і алкоголь: сумісність та можливі побічні реакції

Відновлення організму після такого серйозного захворювання, як алкоголізм, включає в себе терапію, що припускає прийом різних препаратів. Всі вони спрямовані на стабілізацію стану здоров’я пацієнта після інтоксикації, відновлення втрачених функцій мозку. Рекомендується приймати знімають судоми препарати, анксіолітики, ноотропи.

Поряд з величезним переліком ліків потрібно вживати Мексидол, що поєднує в собі властивості всіх перерахованих коштів. У питанні того, чи можна Мексидол приймати з алкоголем, слід розібратися з показаннями до застосування медикаменту і його властивостями.

Що являє собою препарат

Препарат Мексидол вітчизняного походження відрізняється потужним антиоксидантним ефектом і не має на сьогоднішній день аналогів для пацієнтів після інтоксикації. Приймати його можна для відновлення клітин печінки, надання позитивного дії неврологічного та психологічного характеру.

Ефективність обумовлена активною речовиною у складі – этилметилгидроксипиридину сукцинат. Лікарі призначають уколи і таблетки препарату людям, які відмовилися від шкідливої звички – вживання у великих кількостях алкогольних напоїв.

Приймати засіб можна в наступних випадках:

 • інтоксикація, викликана нейролептиком або ж етанолом;
 • дистонія вегетососудистго типу;
 • гостре порушення кровообігу в мозку;
 • невроз;
 • енцефалопатія;
 • атеросклероз;
 • панкреатит, перитоніт (як додатковий терапевтичний засіб);
 • отруєння препаратами нейролептичного типу;
 • запальний процес у черевній порожнині з виділенням гною.

Мексидол в уколах і алкоголь, сумісність яких (або її відсутність) цікавить всіх пацієнтів, можуть призвести до вкрай небажаних наслідків для організму. Прийом препарату (дозування та тривалість курсу) призначається строго фахівцем, а сумісність його з іншими речовинами обов’язково повинен визначати тільки лікар.

Ефект від застосування

Є безліч думок про те, як взаємодіють один з одним Мексидол і алкоголь. Сумісність їх обумовлена лише рятуванням від этаноловой залежності за допомогою препарату.

Засіб допомагає досягти наступних результатів у процесі терапії:

 • зняти судоми;
 • захистити тканини від надмірного окислення, що важливо при інтоксикації;
 • відновити сон і заспокоїти нерви (при цьому немає відчуття сонливості в період неспання);
 • підвищити стійкість організму до стану паніки і страху;
 • посилити опірність до впливів патологічного характеру, а також до нестачі кисню;
 • активізувати мозкову діяльність і поліпшити кровообіг мозку.

Всі неврологічні наслідки інтоксикації, яка викликана вживанням великої кількості етанолу, допоможе зняти розглянутий препарат. Мексидол і алкоголь виступають в ролі абсолютно протилежних факторів, що впливають на організм. Один завдає серйозної шкоди, інший – справляється з негативним впливом першого.

Алкоголь у поєднанні з Мексидолом

На питання, чи можна вживати алкоголь з Мексидолом, інструкція до препарату відповіді не дає. Тому багато хто вважає, що пити Мексидол з алкоголем можна, так як засіб захищає організм від інтоксикації, шкідливої дії етанолу, у тому числі печінку, підшлункову і мозок. Насправді ця думка далеко від реальності.

Сумісність речовин обумовлена тільки відновленням пошкоджених клітин після тривалого вживання алкоголю, а не повним захистом від шкідливих токсинів. Фахівці рекомендують приймати препарат при різних фізичних і психічних розладах, після споживання надмірної кількості етанолу, а також при сильному похмілля.

На питання того, чи можна при прийомі Мексидола вживати алкоголь, лікарі дають негативну відповідь, так як засіб розроблено з метою поліпшення загального самопочуття після інтоксикації і для часткового виправлення наявних порушень. Крім того, неможливо напевно сказати про ідеальну сумісність токсинів і синтетики (засіб не натурального, а штучного походження).

Щоб краще зрозуміти зв’язок етанолу з препаратом Мексидол, можна поєднувати з алкоголем, необхідно знати, що поширена помилкова думка пов’язано з потужним дією лікарського засобу. Ноотропний та гепатопротекторний ефект від прийому медикаменту допомагає хворому при алкогольної інтоксикації, забезпечує поліпшення самопочуття.

Проте клітинні структури не захищені, так як при проникненні ліки всередину відбувається лише усунення патології. Пацієнт, як і раніше, буде страждати від інтоксикації, якщо буде приймати етанол і Мексидол. Чи можна пити алкоголь? Вирішувати самій людині, але полегшення він відчувати не буде, і наслідки не передбачені.

Прийом препарату

Мексидол при алкоголізмі може допомогти лише в тому випадку, якщо людина припинив вживати спиртні напої. При активному прийомі алкоголю медикамент не вбереже печінку і підшлункову, не захистить психіку від порушень, а також головний мозок від серйозних ушкоджень. Препарат призначений для зменшення проявів інтоксикації, для зниження болю інтенсивного і гострого характеру, швидкого виведення сивушних елементів крові, а також шкідливих токсинів.

При безконтрольному вживанні Мексидола не виключено виникнення цілого ряду негативних явищ. За результатами багатьох клінічних випробувань було встановлено, що сумісності препарату і етанолу немає. Мексидол і алкоголь, наслідки одночасного прийому яких оцінюються, як небезпечні для здоров’я, можуть завдати непоправної шкоди і без того ослабленому організму після інтоксикації.

Негативна дія

Препарат під назвою «Мексидол» при алкогольній інтоксикації призначається строго по рекомендації лікаря. Як правило, потреба в ньому обумовлена порушенням роботи центральної нервової системи у пацієнта або ж наявністю захворювання мозку. Тому пити етанол спільно з медикаментом при наявності будь-яких відхилень в роботі органів небезпечно не тільки для здоров’я, але і для життя.

Якщо у пацієнта діагностовано порушення кровообігу в мозку гострого типу або ж є черепно-мозкова травма, то спиртний напій у поєднанні з розглянутим медикаментом може призвести до смерті. При фізичних і психічних розладах, пов’язаних з алкоголізмом, не виключена повторна інтоксикація. Мексидол як лікарський засіб (без суміщення з іншими препаратами або алкоголем) має мінімум негативних явищ від прийому.

Серед них можна виділити:

 • відчуття сухості у роті;
 • ймовірність появи алергічної реакції;
 • коливання артеріального тиску;
 • несильний нудота, рідко – блювання.

Навіть при відсутності у пацієнта інтоксикації алкоголем або залежно від спиртних напоїв лікарі не радять одночасний прийом препарату і етанолу, так як певний ризик погіршення самопочуття є.

Крім того, під час терапії будь-якої патології в більшості випадків алкоголь протипоказаний.

Залишити коментар