Шишка під підборіддям: причини та методи усунення проблеми

Іноді на шиї під шкірою виникають невеликі ущільнення, які викликають численні страхи у людей, відразу початківців пов’язувати ці шишки з раковими пухлинами. Однак подібні утворення необов’язково є онкологічними.

Останні формуються поступово, характеризуються специфічними ознаками, тоді як шишка під підборіддям може з’явитися раптово – за одну ніч. Однак визначення причин її освіти – важливий етап на шляху до її усунення.

Чому з’явилася шишка під підборіддям?

Можна назвати три основні причини формування ущільнення під шкірою, про кожну з яких потрібно говорити окремо:

 1. Запалення лімфовузлів через інфекційних або вірусних захворювань.
 2. Освіта внутрішнього прища.
 3. Розвиток онкології.

Визначити, чим викликана проблема, допоможе терапевт. Виходячи з обставин, що зумовили появу внутрішнього освіти на шиї, він дає направлення до лікаря, що спеціалізується на лікуванні конкретних груп захворювань. Той, у свою чергу, призначає відповідний метод усунення виниклого ущільнення.

Шишка під підборіддям як ознака лімфаденіту

Лімфовузли виконують важливу функцію в людському організмі, підтримуючи роботу його імунітету. Саме тут концентрується велика кількість імунних клітин, які активізуються при вторгненні будь-якого виду інфекцій, вірусів і прагнуть їх знешкодити.

Однак далеко не завжди в цих клітин вистачає сил затримати інфікування, його збудники можуть проникнути всередину лімфатичного вузла, в результаті чого останній сильно запалюється і збільшується. Таке явище носить назву «лімфаденіт». З допомогою запалення вузлів організм сигналізує про наявність проблем з роботою імунної системи.

Щоб зрозуміти, що причина ущільнення під шкірою криється саме в лімфаденіті, лікар повинен виявити захворювання, що послужили поштовхом до запалення.

Зазвичай їх список зводиться до наступних варіантів:

 • стоматологічні хвороби: зубна гранульома, флюс, флегмона;
 • захворювання горла і верхніх дихальних шляхів – фарингіт, ангіна.

При лімфаденіті шишка проявляється праворуч або ліворуч під нижньою щелепою. До супроводжуючим ознаками цієї недуги, крім збільшення ущільнення, можна віднести такі симптоми:

 1. Підвищується температура тіла.
 2. Сильно болить горло і сама гуля.
 3. Погіршується самопочуття, відчувається постійна слабкість.
 4. Освіта на шиї щільна на дотик, гаряче, не спаяні з оточуючими тканинами.
 5. Шкіра навколо запаленого лімфовузла може червоніти – це означає, що лімфаденіт перейшов в гнійну форму, що вимагає обов’язкового медичного втручання.

Часто запалення проходить сама, і лімфатичний вузол досягає нормальних розмірів. Однак це не означає, що можна нехтувати лікуванням. Звернення до фахівця необхідно: це допоможе уникнути різних ускладнень захворювання.

Шишка на горлі під підборіддям: симптоми пухлини

Іноді ущільнення під шкірою все-таки пов’язано з тим, що з’явилася пухлина. У цьому випадку можливо як доброякісні, так і злоякісні утворення. Їх легко відрізнити один від одного на дотик.

Якщо виникла шишка під підборіддям може рухатися під пальцем, зростає поступово, не болить, то, швидше за все, вона є наслідком доброякісної пухлини слинної залози. Вона утворюється при закупоривании і запаленні останньої.

Якщо ж ущільнення відрізняється нерухомістю, тісного спаянностью з оточуючими тканинами, є ризик розвитку раку. Шишка в цьому випадку сильно болить, погіршується загальний стан людини: виникає відчуття заціпеніння, слабкості. Часто відбувається зміна голосу: він хрипне.

Шишка на підборідді під шкірою – хворобливий прищ

Внутрішні прищі – досить часте явище, що пояснюється багатьма факторами, в тому числі неправильним харчуванням, проблемами з ШКТ. На обличчі вони можуть утворюватися на лобі, щоках і підборідді. На відміну від звичайних прищів, внутрішні виникають не на поверхні шкіри, а значно глибше – в дермі.

Ущільнення в цьому випадку рідко бувають помітними для ока, але легко відчуваються при дотику до них пальцями: прищі можуть бути дуже великими за розміром, навіть при легкому натисканні болять.

Якщо шишка з’явилася з-за підшкірного прища, то усунути її ніяк не можна до тих пір, поки організм сам не впорається з проблемою. Категорично забороняється намагатися видавити прищ: перебуваючи занадто глибоко, його стрижень не зможе прорвати верхній шар шкірного покриву, зате легко зруйнує внутрішні тканини. Тоді гній розіллється під шкірою і спровокує формування нових прищів.

Що робити, якщо з’явилася шишка під підборіддям?

Рекомендації щодо лікування будь-якої недуги даються тільки після визначення причин його розвитку. Так, якщо була виявлена пухлина, необхідна консультація онколога, який може відправити пацієнта на операцію або хіміотерапію.

При лімфаденіті лікування повинно призначатися комплексне. Його суть полягає в усуненні первинної хвороби, що викликала збільшення лімфатичних вузлів. Тому лікар рекомендує прийом протизапальних препаратів, антибіотиків. За необхідності можна приймати жарознижуючі засоби. Обов’язково використовувати вітамінні комплекси для підтримки імунної системи. Зазвичай курс лікування триває тиждень: цього часу достатньо, щоб усунути запалення і зменшити лімфовузли.

Іноді виникає гнійна форма лімфаденіту, що вимагає хірургічного втручання. Операція не вважається небезпечною і складною, тому необхідність її проведення не повинна викликати занепокоєння. Суть процедури полягає в тому, що запалений вузол розкривається на горлі для відкачування з нього гною.

Крім медикаментів, можливе використання рецептів народної медицини для усунення запалення лімфовузлів і, як наслідок, ущільнення під шкірою. Одне з відомих народних засобів — алое від лімфаденіту.

Інгредієнти:

 • сік алое;
 • горіх волоський;
 • мед.

Спосіб приготування:

Змішують всі складові в однакових пропорціях. Приймають перед їжею по столовій ложці три рази щодня. Ліки усуває запальні процеси, підвищує імунітет.

Іншим хорошим засобом, що допомагає прибрати шишку, що виникла із-за запалених лімфатичних вузлів, вважається компрес з спиртової настоянки чистотілу. Нею просочують шматочок марлі і залишають на шиї на ніч.

Якщо шишка з’явилася на підборідді з-за внутрішнього прища, можна звернутися до дерматолога. Швидко прибрати щільне утворення неможливо ніякими методами, проте існують способи, що застосовуються, щоб прискорити вихід підшкірного прища назовні. Найпростіший засіб – іхтіолова мазь, сприяє дозріванню прищика. Також, щоб витягнути гній, можна наносити на ущільнення мазь Вишневського.

Для зняття запального процесу, а також профілактики виникнення підшкірних прищів готують відвар кропиви для вмивання.

Інгредієнти:

 • листя кропиви сушені;
 • вода.

Спосіб приготування:

 1. Стакан сухого листя заливають водою (також одна склянка). Доводять до кипіння.
 2. Остуджують і проціджують відвар.
 3. Вмиваються засобом вранці та ввечері або просто протирають їм шкіру замість лосьйону.

Шишка під підборіддям може бути проявом різних проблем зі здоров’ям.

Уникнути їх можна тільки за допомогою проведення профілактичних заходів, що включають регулярні медичні обстеження (мінімум один раз за рік), правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і прийом вітамінів для підтримки імунної системи організму.

Залишити коментар