Шишка на шиї ззаду під шкірою в області хребта

Шишка в області шиї, незалежно від форми і розміру, найчастіше виявляється нешкідливою і зникає без серйозного медичного втручання. Однак у рідкісних випадках вона може бути результатом серйозної патології, і ось тоді правильний діагноз має життєво важливе значення. Одним словом, шишка на шиї ззаду — привід для звернення до лікаря.

Причини виникнення шишки на шиї ззаду і можливі патології

Шишки на шиї ззаду під шкірою в залежності від причини виникнення можуть бути різних форм і розмірів. Одні ледь відчутні, як дрібні і нерухомі горошини, інші ж можуть досягти розмірів тенісного м’яча і легко переміщатися при натисканні пальцями. Відправною точкою, як правило, є лімфатичні вузли, які відповідають за очищення організму від токсинів і патогенних мікробів.

Найбільш поширеною причиною виникнення шишок в області шиї є запалення лімфатичних вузлів з-за поразки бактеріальної або вірусної інфекцією. Особливо часто до такого явища схильні діти, оскільки у них імунна система набагато більш активна, ніж у дорослих. Як правило, запалення зникає з інфекцією.

Слід пам’ятати, що такі новоутворення, як шишки, можуть бути доброякісними і злоякісними.

Доброякісні пухлини

Виникнення пухлини на шиї відбувається в так званих м’яких тканинах. До них відносяться:

  • сполучна тканина;
  • жир;
  • сухожилля;
  • м’язи;
  • нерви;
  • шкіра.

Доброякісні новоутворення чітко окреслені, і часто лікар може поставити діагноз за їх зовнішнім виглядом. Зупинимося на цьому детальніше.

Ліпоматоз

Ліпоми складаються з жирових клітин, мають капсулу і, як правило, розташовані під шкірою. Чому вони утворюються, до цих пір неясно. Можливо, відіграють роль спадкові фактори, в усякому разі, з кількістю жирів в крові у них немає нічого спільного і вони завжди доброякісні.

Ліпоми також можуть бути виявлені у внутрішніх органах або м’язах. Деякі шишки, такі як нейрофибролипома, містять нервові волокна, а ось ангиолипомы багаті преобразовавшимися судинами.

Ліпома являє собою освіта липкого виду грудок під шкірою. Їх розмір може змінюватися від невеликих шишок до чітко виділених. Іноді вони можуть викликати біль або дискомфорт. Ангиолипомы щодо грубі і болючі при пальпації. В деяких випадках вони призводять до зниження рухливості шиї.

Шишки в області хребта

Утворення шишок на шиї ззаду в області хребта часто схильні жінки вікової категорії від 35 років і старше. Переважно це результат надмірних фізичних навантажень і нервових стресів. Коли відбувається функціональний збій у наднирниках, в місці ущільнення м’язових тканин утворюється їх розростання і виникає шишка.

Атерома

Ще однією причиною доброякісних утворень є атерома, яка відома широкому загалу під назвою жировик. Відправною точкою її виникнення є закупорка однієї або декількох сальних залоз. Атероми утворюються часто на волосяному покриві або шиї.

Схильність до утворення атероми мають люди з жирною шкірою. Жировики можуть досягати розміру лісового горіха і доставляють занепокоєння. Причиною їх виникнення можуть бути порушення обміну речовин і неправильне харчування.

Фурункульоз

Утворення фурункула сприяють бактерії, які розмножуються на пошкодженій ділянці шкіри. По мірі розвитку і дозрівання фурункул заповнюється гноєм, стає надзвичайно болючим і доставляє безліч неприємних відчуттів. Фурункульоз несе в собі небезпеку зараження крові в результаті попадання в неї гнійних мас при прориві запалення.

Також шишка на шиї може виникнути з-за удару і утворення гематоми. Всі перераховані фактори можуть бути і причиною утворення шишки на шиї ззаду у дитини.

Злоякісні пухлини

На шиї злоякісні пухлини розвиваються вкрай рідко. Якщо це відбувається, то таке новоутворення бере свій початок в сполучних тканинах. Пухлина являє собою різновид саркоми — дерматофібросаркому вибухає. Такі новоутворення з’являються як безболісні шишки або пухлина. Оскільки подібні пухлини рідко поширюються, але агресивно ростуть, вони вважаються умовно злоякісними.

Однак існують підтипи шишок, які можуть вести себе вкрай несприятливо. Такі пухлини виглядають у вигляді піднятою шишки грубої вузлуватої форми, тілесного, коричнево-жовтуватого або червонуватого кольору з нерегулярними кордонами.

Діагностика

При виявленні подібних новоутворень на шиї необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Лікар проведе огляд, після чого буде призначено відповідне лікування. Коли в процесі огляду і пальпації не вдається встановити причину запалення, використовується УЗД для з’ясування причин виникнення шишки. Якщо його результат є ознакою серйозного захворювання, може бути проведено аналіз крові, а в деяких випадках призначають КТ або МРТ для уточнення діагнозу та більш ретельного вивчення пухлини.

Методи лікування

Форми та методи лікування будуть визначатися причинами, що викликали виникнення пухлини на шиї. Так, шишка, яка з’явилася через ущільнення м’язових тканин внаслідок фізичних навантажень, усувається шляхом зниження їх інтенсивності і застосуванням мануальної терапії. Якщо ж в основі захворювання лежить збій у роботі кори надниркових залоз, то, швидше за все, таке новоутворення потребує хірургічного втручання.

Запалення лімфовузлів спадає по мірі лікування інфекційного захворювання, яке його викликало. Може бути призначена імуномодулююча терапія. Ліпоми різного виду і фурункули припускають хірургічне видалення.

Слідкуйте за змінами у своєму тілі і звертайте увагу на ранні ознаки хвороби — це одна з важливих вимог для запобігання серйозних проблем зі здоров’ям.

Залишити коментар