Чому сіпається великий палець на правій руці?

Чи помічали ви за собою такий стан, коли після сильного нервового перенапруження або навіть просто так починала сіпатися брову, губа або який-небудь палець на руці. Швидше всього, що так, ось тільки не надали належного значення. А дарма, адже поняття «нервовий тик» не завжди використовується для образи, приниження або глузування. Воно означає досить серйозні проблеми зі здоров’ям, які повинні піддаватися негайної корекції.

Причини появи тика

Якщо у вас регулярно або навіть дуже рідко сіпаються пальці, витратьте трохи часу на аналіз способу свого існування. Нервовий тик – це результат сильного нервового перезбудження, непосильної фізичної активності або навіть негативної спадковості, яка може проявитися в будь-якому віці, незалежно від статевої приналежності.

В такому стані одна маленька м’яз чи група м’язів починає скорочуватися сама по собі, не підкоряючись волі людини, причому відбувається це явище різко, а скорочення дуже уривчасті.

В залежності від того, чому сіпається палець на нозі чи руці, прояви нервового тику можуть бути:

 • Первинними, коли мова йде про самостійну патології нервової системи, що виникла в ніжному віці. Наприклад, їх часто діагностують у дітей віком від 5 до 7 років, які стали мимовільними учасниками сімейних сварок, або жертвами психологічного/фізичного насильства;
 • Вторинними, що виникають у результаті хвороб, що вразили і головний мозок. Подібні патології з’являються як наслідок гіпоксії, пухлин, механічних травм, порушеного метаболізму та інше;
 • Синдром Туретта – ще одна причина, по якій смикається великий палець на правій або лівій руці. У цьому випадку у всьому винна генетика, яка об’єднує прямих родичів. Тут потрібно додати, що прояви можуть бути різними. Приміром, якщо у матері мимоволі скорочувалися м’язи навколо ока, то у її сина твк може проявитися у вигляді мимовільного посмикування голови.

Різновиди мимовільних м’язових скорочень

Якщо смикається лише один палець на руці, то мова йде про обмеження, місцевому та локальному типі захворювання, тоді як його генералізована форма вражає відразу кілька м’язових груп. Просто твк передбачає одну дію, посмикування століття, наприклад.

У тому випадку, коли руху не контролюються, але координуються, мова заходить про важкому стані, при якому людина може навіть підстрибувати, незалежно від своїх бажань.

Прояви тика на нервовому грунті можуть бути багатоликими, з-за чого їх все розсортували в три об’ємні групи:

 • Лицьові: сіпання ока, підморгування, подмаргіваніе, перебирання губами та інші дії, у яких зайняті мімічні м’язи;
 • Голосові: лайки, вимовлені без бажання на те, вигуки окремих літер, складів, повноцінних слів і навіть речень, звуків або закінчень фраз, почутих тільки що;
 • Тики кінцівок: посмикування в руці, будь нозі, хлопки долонями, притопування і пританцовывания, підстрибування та інше.

Ознаки патології

Про те, що у нього смикається великий палець на правій або лівій руці, людина може дізнатися від оточуючих, оскільки для нього самого це дія цілком здатне залишитися непомітним і несуттєвим. Люди не відчувають наближення м’язового скорочення, і можуть контролювати його лише у виняткових випадках, і то ненадовго.

Стандартно м’яз смикається більше, коли пацієнт нервує або сильно втомився у фізичному плані. У момент емоційної стабільності та періоду відпочинку скорочення послаблюються і стають рідкісними.

Посмикування правої або лівої кінцівки ніяк не позначаються на продуктивності, розумових здібностях або діяльності ЦНС в цілому. Єдине, чим вони шкодять, так це зниженням впевненості в собі, пригніченням психоемоційного стану, непотрібним увагою оточуючих, їх глузуванням і засудженнями. Діти набагато сприйнятливі до останніх двох факторів, а тому в місцях скупчення людей твк у них помітно посилюється.

Терапевтичні заходи

Залежно від причини скорочень, і якщо смикається палець на одній руці, а не трясеться голова або нижня кінцівки, лікар вибирає відповідну методику лікування.

Зазвичай вона полягає в прийомі ліків, що приводять у норму постачання головного мозку кров’ю, заспокійливих медикаментів та засобів з нейротоксическим ефектом. Останні мають здатність блокувати нерв, і на час усувати видимі симптоми тика.

Величезну роль грає паралельне проходження психотерапевтичних сеансів, максимальна рухливість, захопленість улюбленою справою і відсторонення від негативних думок/джерел стресу.

Народні методи

Ще наші предки шукали причину того, чому у них сіпається око, палець або вся нога.

Як годиться, ця хвороба була «від нервів», а тому й лікувати її було прийнято відварами валеріанового кореня і м’ятним чаєм, місцевими компресами на основі ромашкового і мелиссового настою, фізичною працею і спокоєм.

Можливо, що їх напрацювання варто внести в сучасну схему лікування тика.

Трохи позитиву

Якщо посмикування хвилюють вас всього нічого, цілком можливо, що вони є передвісником чогось важливого.

Згідно з народними прикметами:

 • Смикається великий палець лівої руки сигналізує про швидке заняття лідируючого положення, правою – потрібно приготуватися до смутку;
 • Коли скорочуються м’язи лівого ока, належить плакати, правого – робити пожертвування на користь бідних;
 • Тремтячий рот – до радості, а дзвінке праве вухо – до добробуту;
 • Шевелящийся мову – до сумного подорожі;
 • Тремтливе тім’я – сумна новина від одного;
 • Сіпаються пальці на ногах обіцяють прибуток.

Цілком можливо, що у вас зовсім не страшне захворювання, а здатність передбачати майбутнє. У будь-якому випадку проконсультуйтеся зі своїм терапевтом, і уникайте стресів, вони ще нікому не приносили користі.

Залишити коментар