Шишка на пальці руки: чи варто звертатися до медицини?

Звичайно, поява наросту в області фаланги кисті рук може бути не більше, ніж сухий мозолем. Однак часом шишка на пальці руки стає ознакою серйозного захворювання, лікування якого потрібно починати негайно.

Розглянемо, в яких випадках симптом вказує на серйозну проблему.

Відкладення солей

Саме порушення обмінних процесів найчастіше стає причиною появи шишки на згині пальця руки. Серед даних патологій: подагра, артрит, артроз, остеоартроз. Як правило, в цьому випадку на суглобах з’являються гігроми, однак деколи руки «прикрашаються» дефектами, що спричиняють сильний біль, особливо в нічний час.

Порушення метаболічних процесів призводить до продукування підвищеної кількості кислот, які і викликають утворення на суглобах рук. Якщо шишки ростуть і заподіюють біль, лікування призначають залежно від причини. Однак не слід сподіватися на повне одужання.

Процеси, що відбуваються в суглобах, можна блокувати, але не можна повернути назад. І не намагайтеся лікуватися народними засобами – вони не допоможуть, а лише заберуть у вас час, необхідний для зупинки захворювання.

Синовіальна кіста

Гігрома або синовіальна кіста – невеликий наріст в зоні суглоба або нігтьової пластини. Внутрішній вміст шишки – тягуча маса. Колір самої освіти рожевий або тілесний. Найчастіше виникає у людей, які працюють руками – піаністів, масажистів, секретарів-друкарок.

До основних причин появи гігроми відносять:

 • спадковий фактор;
 • травмування руки;
 • артрит.

Помічено, що більш схильні до даного захворювання молоді жінки.

Невелика шишка в початковій стадії розвитку практично не заподіює дискомфорту, проте у міру її зростання посилюються хворобливі відчуття. Навіть якщо наріст не швидко розростається, можна відчути біль при натисканні на нього. До речі, нерідко синовіальна кіста стрімко розростається – всього за кілька днів її розміри здатні збільшитися в 2 рази.

З-за зовнішнього вигляду і стрімкого розвитку гігро нерідко плутають з ліпоми. Тому необхідно виконати розгорнуту діагностику, в яку входять такі процедури, як УЗД, МРТ, рентген. Для дослідження вмісту шишку проколюють.

Лікування наросту на пальці можна проводити з допомогою терапевтичних методів – електрофорезу, парафінових ванн, аплікацій брудом або ультрафіолетовим опроміненням. Можна провести розтин шишки і вичистити внутрішній вміст.

Тим не менш, практика показує, що подібне лікування часто не дає позитивного ефекту. Через деякий час гігрома знову з’являється в тому ж місці. Тому хірурги рекомендують усувати проблему операційним шляхом.

Сьогодні існує кілька методів, що дозволяють прибрати гігро на фаланзі:

 1. Бурсэктомия – хірургічний метод, рекомендований при швидкому зростанні освіти і значних хворобливих відчуттях. Так як нижня частина наросту може розташовуватися досить глибоко під шкірою, бажано, щоб оперував досвідчений лікар. В іншому випадку існує ризик порушення функціональності суглоба.
 2. Лазерна терапія – метод, що володіє такими перевагами, як відсутність рубців, ускладнень. Лікування лазером дає протизапальний ефект. Процедура проходить при місцевій анестезії.
 3. Вуглекислий лазер – в цьому випадку з допомогою потужного лазера наріст розрізається і потім витягується капсула з тягучою рідиною.

Кератоз

Кератоз – ороговіння тканин, група специфічних, схожих захворювань.

Причини кератозу:

 • спадковий фактор;
 • мутації;
 • опіки;
 • вплив ультрафіолету;
 • захворювання ендокринної системи;
 • вікові зміни;
 • несприятлива екологічна обстановка;
 • вплив хімікатів.

Для лікування кератоз застосовують комплексну терапію, до якої входять раціональне харчування, вітамінні комплекси, антибіотичні і гормональні мазі. Іноді, щоб позбутися від ороговілого ділянки шкіри, показано механічне вишкрібання, електрокоагуляція, кріотерапія, лазерна терапія, хімічний пілінг.

Необхідно враховувати, що при кератозе ороговіння швидко поширюється на навколишні наріст здорові тканини. Тому небажано затягувати з відвідуванням дерматолога.

Вузли Гебердена

Вузликами Гебердена називають дегенеративний процес у суглобах. Патологія частіше зустрічається у жінок. Чим старше жінка, тим вище ризик. Основними причинами захворювання вважають спадковість, вікові зміни, травмування.

Патологія зачіпає в основному середній, вказівний і безіменний пальці. На мізинці шишка з’являється вкрай рідко і ніколи не буває утворень на великому пальці. Величина пухлини не більше горошинки, одночасно можуть з’явитися пухлини по обидві сторони від фаланги.

Вузлики Гебердена мають щільну, майже тверду структуру і не завдають болючих відчуттів. При цьому не спостерігається змін кольору шкірного покриву.

Тим не менш, поява шишечки на фаланзі доставляє дискомфорт жінкам, які досягли менопаузи. Вони скаржаться на неможливість виконання тонкої роботи, на почуття змертвіння або мурашки в кінчиках пальців.

Варто зауважити, що позбутися від дефекту на пальцях руки неможливо. Раз з’явившись, вузлики залишаються назавжди, так як процес викликаний змінами в хрящовій і підхрящової тканини. Якщо утворення на пальцях рук супроводжуються болем, що трапляється вкрай рідко, рекомендується лікування парафіновими аплікаціями, знеболюючими і протизапальними препаратами.

Пам’ятайте, навіть незначний на перший погляд дефект здатний перерости в серйозну проблему. А щоб не страждати від наростів на фалангах у віці, замолоду бережіть свої руки!

Залишити коментар