Що робити, якщо болить голова при лактації: народні методи і інші ліки

Як в період гестації, так і під час лактації не можна зловживати медикаментозними препаратами. Варто відзначити, що список таких після пологів значно скорочується. Проте головний біль при грудному вигодовуванні спостерігається досить часто, відповідно, піднімається питання про прийом ліків.

Медикаменти повинні допомогти матері і одночасно бути безпечними для малюка. В інструкції до багатьох препаратів зазначено, що їх застосування не рекомендується у період лактації, однак не зовсім заборонено.

Що робити, якщо болить голова при грудному вигодовуванні?

Спершу потрібно встановити її причину. Найчастіше такий виявляється перевтома або недосипання. Найпоширенішим видом головного болю є так звана цефалгия тензіонного типу – здається, що голову ніби затиснули в лещата. Як правило, це явище відбувається відразу ж після відпочинку.

Щоб попередити це неприємне стан, необхідно правильно організовувати свій день, наприклад, спати з малюком вночі або лягати вдень на пару годин.

Вийде, що решту часу жінка буде в доброму здоров’ї та гарному настрої.

Інколи головні болі можуть бути спровоковані епідуральної анестезією, яка застосовувалася під час пологів (знеболюючий укол під оболонку спинного мозку).

Напади мігрені – пульсуючі болі, що локалізуються в одній половині голови (частіше в області ока, лоба, скроні) – часте явище, що виникає на фоні стресу, напруги і недосипання. Мігрень не виключена у годуючої мами, яка має проблему з регуляції тонусу судин.

Причина головного болю може ховатися у гіпертензії. У даній ситуації вони погано піддаються терапії, тому що в першу чергу потрібно лікувати серце, а не купірувати симптоми захворювання.

Парацетамол і інші препарати від головного болю при грудному вигодовуванні

Одним з ефективних засобів є Цитрамон. Його п’ють багато, хто стикається з цим неприємним явищем, однак при лактації він заборонений. Це обумовлено його складом (аспірин, кофеїн, парацетамол, допоміжні речовини). Компонентом Цитрамону є ацетилсаліцилова кислота, вона ж – аспірин. Дана речовина негативно впливає на печінку і головний мозок дитини, тому Цитрамон заборонений до застосування навіть при підвищенні температури.

Парацетамол теж відноситься до одних з найбільш відомих засобів. Його основною дією є антипиретическое, тобто він знижує температуру, однак має і аналгетичний ефект. Щоб Парацетамол подіяв найбільш ефективно, рекомендується після його прийому прилягти і полежати в тиші. На основі парацетамолу створені багато препаратів, які призначають дітям від температури, наприклад, «Панадол», «Ефералган», «Парацетамол-сироп».

Ефективне ліки від усіх видів болю – ібупрофен («Нурофен», «Міг-400»). Він потрапляє в молоко в маленькій кількості, тому не потрібно припиняти грудне вигодовування. Однак при тривалому лікуванні молоко потрібно зціджувати і підгодовувати малюка штучними сумішами.

Часто при появі дискомфорту приймають анальгін.

Чи можна його вживати при лактації? Однозначно, ні – він строго заборонений при лактації. Варто відзначити, що захоплюватися їм не варто й звичайним людям, так як він негативно впливає на нирки й органи кровотворення. Це ж стосується і багатьох медикаментів, які його містять.

Зняти больовий синдром допомагає Но-шпа, але вона буде ефективна тільки для області живота, так як діє на гладку мускулатуру ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але не на судини голови.

Чим лікувати мігрень: як лікувати головний біль при грудному вигодовуванні?

Як правило, в даному випадку застосовуються ліки на основі ерготаміну, але в нашому випадку такі протипоказані. Їх прийом може спровокувати нудоту, блювання і судоми у малюка. Але ж необхідно купірувати напад мігрені, однак, як це зробити? Якщо терпіти біль, то страждає головний мозок, в подальшому напади почастішають і збільшиться їх тривалість. Виходить, якщо не лікувати патологію, ситуація тільки погіршиться.

Багато знеболюючі, які можуть купірувати напад, можна при лактації. Як правило, лікарі призначають нестероїдні протизапальні, наприклад, ібупрофен, парацетамол, диклофенакв поєднанні з домперидоном (протиблювотний). Перераховані речовини виводяться з організму рівно за добу.

Також є засоби, які діють цілеспрямовано на серотонінові рецептори судин. Їх ефективність при мігрені патогенетично обумовлена.

Під час лактації можна приймати суматриптан, що входить в «Сумамигрен». Він виділяється у молоко у дуже маленькій кількості і виводиться з організму через 12 годин. А от інші кошти, що відносяться до триптановому ряду, застосовувати суворо заборонено, або зціджувати молоко на час виводячи ліки з організму.

Ліки краще пити під час їжі або відразу їжак після нього. Це дозволить скоротити інтервал між природними годуваннями. Якщо час виведення ліків з організму не більше 24 годин, то можна зцідити молоко і годувати їм дитину, поки діє таблетка. У крайніх випадках малюка переводять на штучне вигодовування.

Лікування головного болю: гіпертензія при грудному вигодовуванні

Дискомфорт, що виник на тлі підвищення тиску, досить складно усунути під час лактації. Багато жінок, у яких діагностовано гіпертонія, навіть відмовляються від природного вигодовування, тому що не можуть жити без таблеток. А адже всі антигіпертензивні препарати строго заборонені при лактації, тому що можуть сильно нашкодити малюкові.

При підвищенні тиску дозволяється разовий прийом кошти «Каптоприл» або «Еналаприл».

Ці препарати затримуються в молоці в мінімальній кількості. В інших випадках їх дуже не рекомендується приймати.

Також дозволено «Дибазол». Не варто приймати такі засоби, як «Кордафлекс», «Резерпін», «Допегит». «Діазоксид» викликає підвищення глюкози в крові, тому теж не рекомендований. З особливою обережністю приймають «Верапаміл». Щоб виключити негативний вплив таблеток на дитину, краще зцідити молоко або догодовувати його сумішами.

Народні ліки від головного болю, що виникла при грудному вигодовуванні

Спершу треба спробувати позбутися від дискомфорту простими засобами, які точно не зашкодять дитині.

  1. Можна випити чашку міцного чорного чаю з цукром. Не варто боятися, що він зашкодить дитині. Якщо випити його один раз, нічого не трапиться;
  2. Перевіреним засобом є масаж голови. Можна як самому провести процедуру, так і попросити кого-небудь з близьких. Голову починають обробляти від маківки, спускаючись по колу (схоже на вдягання шапки). Рухи повинні бути м’якими, плавними і заспокійливими, потрібно трохи натискати. Робити масаж краще доручити кому-небудь іншому, адже так вийде максимально розслабитися і сконцентруватися на задоволенні від процедури. Під час масажу можна захоплювати волосся і трохи тягнути їх вгору. Відчуття приємної хворобливості відверне від дискомфорту і розслабить перикраниальные м’язи, усуваючи тим самим причину болю;
  3. Ефективним засобом є так званий голчастий магнітний аплікатор їм. Ляпко. Пристрій поміщають на потилицю таким чином, щоб голки надавали рівномірний тиск. У такій позі потрібно полежати близько півгодини або трохи довше;
  4. Також може допомогти теплий душ, особливо, якщо підставити під нього голову. Ця водна процедура є своєрідним масажем, м’який вплив води істотно знизить головний біль;
  5. Варто відзначити, що уникнути неприємних відчуттів допоможе і регулярне статеве життя. Це обумовлено тим, що під час статевого акту мозок починає продукувати речовини, які називаються гормонами радості, а в медицині – ендорфінами. Вони-то і допомагають лікувати головний біль.

Лікування напряму залежить тільки від годуючої матері і особливостей її організму. Рекомендується проконсультуватися з лікарем з цього приводу, адже головний біль – явище нерідке.

Лікар підкаже, які препарати вибрати і що робити в тому чи іншому випадку. Не варто самостійно вибирати медикаменти, так як вони можуть нашкодити дитині.

Залишити коментар