Суспензія в навколоплідних водах на різних термінах

Монітор УЗД – головне віконце у світ малюка, що розвивається в утробі матері. Вагітні жінки з хвилюванням і нетерпінням чекають, що скаже лікар після чергового ультразвукового огляду.

«В навколоплідних водах виявлено зваж», — іноді повідомляють лікарі. Почувши таку новину, не шкодити дитині панікою, а постарайтеся розібратися в проблемі.

Поява суспензії: чи варто турбуватися вагітним?

Навколоплідні води – це унікальна живильне середовище, що сприяє процесам дихання і обміну речовин малюка, захищає його від травм і інфекцій. У нормі рідка оболонка ембріона повинна бути світлою і прозорою. Але в деяких випадках фахівець зауважує, що її колір змінився з-за домішок, званих суспензією.

Наскільки небезпечні такі зміни для дитини і його мами? Це залежить від терміну виношування плоду, на якому амніотична рідина помутніла через різновиди «зайвих» частинок. Медики встановили, що в навколоплідних водах може бути:

 • мелкодисперсная суспензія. Складається з частинок слущенного епітелію і пушкового волосся. Якщо в цьому з’єднанні є елементи сировидним змащення, лікарі говорять про гіперехогенних суспензії в навколоплідних водах;
 • крупнодисперсная суспензія. Це меконій – кал, який потрапив в рідину в результаті внутрішньоутробного відходження;
 • білок. Рідкісне явище, яке не несе загрози здоров’ю мам або розвитку крихіток.

Домішка першого виду, яка складається з продуктів життєдіяльності дитини, зазвичай з’являється в останньому триместрі вагітності. Якщо жінці повідомили про наявність дрібнодисперсної суміші в навколоплідних водах на 20 тижні виношування малюка або на більш пізньому терміні, турбуватися не варто. Поява такої суспензії незадовго до пологів – ознака того, що плід переношен.

Виявлення різних частинок в амніотичній рідини до 5 місяці цікавого положення – привід для термінового медичного обстеження. Адже це обставина може вказувати на зараження малюка внаслідок хвороб матері — венеричних недуг або інших інфекцій.

Проникнення хвороботворних мікробів в дитячий організм на стадії внутрішньоутробного формування дуже небезпечно. Малюк може загинути або з’явитися на світ з:

 • запаленням легень;
 • ураженням очей, шкіри, нирок;
 • захворюваннями статевих органів.

При фарбуванні вмісту водної оболонки плоду в рожевий або червоний колір треба негайно лягти в стаціонар, так як йдеться про загрозу викидня.

Крупнодисперсные суспензії насторожують докторів незалежно від того, який термін вагітності у пацієнтки. Деякі лікарі вважають, що відходження калу дитини до народження – це наслідок кисневого голодування. Інші медики не висловлюють настільки тривожних припущень, але переконані, що при крупнодисперсной суспензії високий ризик отруєння малюка меконієм. У будь-якому випадку майбутня мама з таким діагнозом потребує лікування та постійного медичного нагляду.

Причини утворення домішок в навколоплідних водах

Основні причини появи «зайвого» в амніотичній рідині виглядають наступним чином:

 • наявність в організмі жінки запальних процесів (суспензія до 20 тижня вагітності нерідко вказує на уреаплазмоз);
 • ослаблення імунної системи, в результаті якого знижується здатність протистояти вірусам;
 • індивідуальні особливості організму (при білкової суспензії);
 • стан малюка перед пологами, особливо при переношуванні (варіант норми);
 • відшарування плаценти (при червоному відтінку навколоплідних вод).

Чим допоможуть у поліклініці та лікарні?

Діагностування такої проблеми, як суспензія в навколоплідних водах, зазвичай проводиться за допомогою апарату УЗД. Але це не єдиний спосіб, що дозволяє з’ясувати, що відбувається з вагітною. Якщо помічені домішки у водній оболонці у другому триместрі виношування малюка, краще перестрахуватися і пройти через:

 • взяття пункції з навколоплідного міхура (допомагає встановити причину патології);
 • амніоскопію (введення спеціального приладу в шийку матки з метою з’ясування причин утворення крупнодисперсной суспензії).

Остання діагностична процедура протипоказана при передлежанні дитячого місця, цервіциті, кольпіті і деяких інших проблемах.

У разі виявлення у вагітних дрібнодисперсних суспензій лікарі рідко призначають медикаменти. Для профілактики гіпоксії дитини можуть прописати Хофитол, Актовегін і Фобензим.

Крупнодисперсные суспензії – це показання для госпіталізації та лікування препаратами:

 • разжижающими кров;
 • поліпшують кисневий обмін;
 • поновлюючими гиподинамику між маткою і дитячим місцем.

Наявність інфекції в статевих шляхах вказує на необхідність санації відповідних органів та антибактеріальної терапії.

У разі переношування плода або фарбування навколоплідних вод в зелений колір потрібно стимулювати пологи.

Щоб уберегти майбутнє чадо від інфекцій, потрібно строго дотримувати правила гігієни і не допускати можливості зараження статевим шляхом.

Зміни кольору та структури навколоплідних вод далеко не завжди свідчать про патологію. Але якщо вигляд суспензії і результати досліджень вказують на те, що малюк страждає, мама повинна перебувати під медичним наглядом і слідувати всім рекомендаціям лікарів, навіть якщо вони планують викликати пологи. Пам’ятайте: здоров’я дитини у ваших руках!

Залишити коментар