Свічки «Вібуркол» і вагітність сумісні чи ні?

При вагітності лікування завжди проблематично. Більшість медичних препаратів негативно впливають на розвиток плоду. Тому при кожному призначення лікар зіставляє ризик від використання препарату щодо розвитку майбутньої дитини і формування його організму.

Відомості про засіб

«Вібуркол» – гомеопатичний препарат, тому кількість протипоказань до їх застосування мінімальна. Побічні ефекти можуть виникнути тільки при негативній індивідуальної реакції на одне з складових ліки.

Виготовлені свічки з натуральних витяжок компонентів:

  • хамомиллы рекутиты;
  • беладони;
  • плантаго;
  • пульсатілла;
  • солянум дулькамары і допоміжних засобів, з яких найбільшу кількість твердого жиру, інакше б свічки неможливо було б сформувати.

Область застосування цього препарату:

  • жарознижувальний;
  • протизапальний;
  • заспокійливий;
  • знеболювальне – діє як спазмолітик.

Особливо ефективно він діє, якщо захворювання застали в початковій стадії.

Застосування «Вибуркола» при вагітності протягом 2 годин після появи перших симптомів хвороби здатне відновити організм жінки, підвищити імунний статус, і полегшити перебіг захворювання.

«Вібуркол» і вагітність

В інструкції до свічок немає жодних згадок про вагітності, то чому їх призначають?

Цей препарат дозволений дітям з самого раннього віку, тому лікарі впевнені – ніяких небажаних наслідків на розвиток плоду він не зробить.

Основне застосування свічок в особливому стані – зниження тонусу матки. Препарат є сильним спазмолітиком, до того ж область застосування знаходиться в безпосередній близькості від матки – у зоні малого тазу.

Тому після застосування дія починається протягом 5 хвилин – жир розтоплюється, і діюча речовина проникає у кров. Крім того, засіб використовується і по своєму призначенню: при простудних захворюваннях, в комплексній терапії при лікуванні інфекційних процесів, для запобігання розвитку запалень дихальної системи.

У III триместрі їх починають використовувати за 1 тиждень до пологів – вони допомагають знеболити родовий процес і знімають хворобливі явища, викликані кишковою метеоризмом. Організм намагається наперед очиститися перед вигнанням плоду з матки, і за 2-3 доби до пологів з’являється рідкий стілець. Іноді процес самопідготовки супроводжується коліками.

Є й додатковий плюс при лікуванні «Вибурколом». У ліки є седативний ефект і воно благотворно впливає на нервову систему, знімає неспокій. Для вагітних жінок це дуже важливо – майбутні матусі рідко знаходяться в спокійному стані.

Вони переживають за стан малюка, за майбутні пологи, за те, як вони виглядають. «Вібуркол» допомагає знайти упевненість в собі. Лікарський засіб мобілізує внутрішні сили організму, підвищує його імунний статус. Після зняття основних симптомів не варто відмовлятися від застосування свічок – курс лікування необхідно довести до кінця. Це допоможе відновити функції органічних систем материнського організму і уникнути можливих ускладнень, викликаних впровадженням інфекції.

Способи використання лікарського засобу

Відразу варто з’ясувати, куди вставляти «Вібуркол» при вагітності? До вагітності і під час неї і після, свічки вводять однаково – в пряму кишку. Ніяких дослідів з вагінальним введенням препарату, особливо при виношуванні малюка – проводити не слід.

Ректальні свічки діють дуже швидко – швидкість всмоктування діючої речовини така ж, як і при введенні ліків ін’єкційно. В анальної області прямої кишки розташовується безліч кровоносних судин і ліки відразу ж всмоктується в кровотік.

Також виключається негативний вплив на слизову оболонку органів травлення – шлунка,
стравоходу, дванадцятипалої кишки, і на печінку.

Куди вставляти вже ясно, а як це зробити? Може бути, наступна інформація викличе посмішку, але дуже багато відмовляються від використання ректальних свічок тому, що вони «брудняться». Щоб цього не сталося, не слід довго тримати свічку в руці – вона спеціально зроблена з матеріалу, який тане майже миттєво.

Руки обов’язково слід помити прохолодною водою, щоб пальці стали прохолодними, або скористатися гумовими рукавичками. Вводити свічку необхідно лежачи – м’язи ануса повинні бути повністю розслаблені. Яка-б м’яка була супозиторія, можна пошкодити слизову оболонку товстого кишечника, застосовуючи силу. Не слід змащувати свічку для полегшення введення вазеліновим маслом або інший олійною субстанцією – вона може вступити в реакцію з діючою речовиною «Вибуркола», і невідомо, як позначиться подібна взаємодія на організмі. Після введення супозиторія необхідно хвилин 30-40 полежати, щоб усі активні компоненти встигли всмоктатися.

Дані про передозування препарату досі зафіксовано не було, але це не означає, що його можна використовувати необмежено.

Дозування

Призначення препарату при вагітності завжди індивідуально. В інструкції написано, що при різкому початку інфекційного процесу їх можна застосовувати кожні 20 хвилин по 1 штуці, протягом 2 годин. При вагітності це не можна робити в жодному разі.

Для зняття маткового тонусу при загрозі викидня рекомендують ставити свічки 2 рази в день – вранці і ввечері перед сном; під час спеки і болю – симптоматично не більше 2 штук.

Для інших захворювань, у тому числі неврологічного характеру – перед сном на добу за 1 супозиторії.

Залежно від клінічної картини захворювання лікувальну дозу можуть коригувати. Лікування не повинне тривати більше 2 тижнів.

Вагітність не є протипоказанням для використання «Вибуркола», але це не означає, що ліки собі жінка може призначити самостійно.

Існує ризик індивідуальної непереносимості, в складі є цілий комплекс витяжок з натуральної сировини – не можна виключити індивідуальну непереносимість на один компонент або сукупності кількох діючих речовин.

Залишити коментар