Що означає фіолетовий і бузковий колір?

Бузковий колір часто плутають з фіолетовим. Хоча, як стверджують психологи, між цими двома такими схожими один на одного відтінками є принципова різниця. Ерік Брен, автор відомої книги з психології «Пізнай себе», дуже точно описав в ній всі основні відмінності між цими двома спорідненими квітами.

Що про фіолетовий думають психологи?

Переважання фіолетового в житті людини характеризує його, як загадкову особистість, схильну до постійного аналізу того, що відбувається навколо себе. Часто такі люди здаються оточуючим сконцентрованими тільки на собі і байдужими. Може бути тому, коли людина вперше чує таке вираз «а мені фіолетово», він на підсвідомому рівні розуміє, що його співрозмовника зовсім нецікава тема їхньої розмови.

Любителі фіолетового, в силу свого темпераменту, не можуть повністю відкритися оточуючим, тому часто відчувають проблеми з налагодженням зовнішніх контактів. Незважаючи на це люди, далекі від кольоро-психології, думають, що основне значення фіолетового – лише скритність і байдужість.

Але як вони помиляються! Поза всяких сумнівів, фіолетовий – самий загадковий і таємничий, з усіх кольорів веселки. Тому людям, які віддають свою перевагу даним кольором, присвоюють такі властивості, як обережність, мудрість, виваженість у своїх вчинках.

Бузковий колір у психології має зовсім інше трактування, ніж його «брат».

Колір лаванди

Бузковий колір означає легкість, відкритість і притаманний людям, які несуть в собі творчу жилку. Прагнення до досконалості – ось їх основна життєва мета. Вони не схожі на оточуючих і завжди витають у хмарах. Такі люди наділені гнучким і творчим складом розуму, імпровізація — це їх коник.

Як запевняють обізнані в мистецтві психології люди, дізнатися в натовпі бузкову особистість просто, від них виходить внутрішнє сяйво, яке ми інстинктивно притягуємо до себе. Після спілкування з ними, на душі стає затишно і світло.

Але як і в кожної медалі, є дві сторони. Незважаючи на всю свою променистість і відкритість, лавандові люди схильні до глибокої депресії, яка може затягнутися на великий проміжок часу. Вийти самостійно з цього стану без сторонньої допомоги бузковим дуже складно.

Найбільш комфортно такі люди почувають себе в таких професій як актор, критик, художник або письменник. Рутинна офісна робота не для них. Вони генератори ідей.

Особливі прикмети

Якщо людина віддає свою перевагу бузкового кольору — це означає, що йому притаманні такі риси характеру:

  • Дбайливе ставлення до предметів, з якими пов’язані як приємні, так і не дуже спогади. Такі люди потребують як позитивних, так і негативних емоціях. Але не завжди можуть правильно дотримувати баланс. Тому часті і різкі переходи з одного емоційно стану в інший у бузкових особистостей — це цілком нормальне явище;
  • Неймовірно довірливі. Обділені природою такою якістю, як пристосуванство і спритність, такі люди наївно вважають, що живуть у світі, де головним критерієм вважається «не нашкодь». Завдяки своїй довірливості, вони часто потрапляють у пастки, «дбайливо» розставлені більш пристосованими до життя в цьому непростому світі, людьми;
  • Схильні до заниженої самооцінки. Лавандові не звикли звинувачувати в своїх невдачах оточуючих, бо переконані, що це в першу чергу їх вина;
  • 100% альтруїсти і перфекціоністи. Переконані, що немає межі досконалості, тому не можуть собі дозволити виконувати однаково схожі види робіт;
  • Дуже уважні до свого зовнішнього вигляду. Навіть перебуваючи не в кращому настрої, будуть виглядати доглянуто;
  • Матеріальна сторона їх не цікавить, для них творча частина є пріоритетною;
  • Легковажні, тому старанно уникають робіт, які мають монотонний характер і потребують для свого виконання багато часу;
  • Вимогливі не тільки до себе, але й до оточуючих;
  • Незважаючи на свою відкритість, часто в суперечці бувають нестриманими;
  • Такі люди незамінні для сімейного життя, якщо ви шукайте супутника, який буде приносити в вашу постіль не тільки каву, але і щастя. Їх бурхлива фантазія не знає меж. Але будьте готові до того, що здобувачем для сім’ї ваш бузковий супутник виявиться нікчемним.

Звичайно, всі наведені вище якості не можна застосовувати до всіх беззастережно любителям бузкового кольору і його відтінків. Психологія – наука тонка, але як показує прогрес, дуже ефективна для того, щоб при вмілому використанні впливати на людину. Реклама, дизайн, харчова та одежна промисловості – і це далеко не повний список, де всерйоз зацікавлені, як той чи інший колір здатний впливати на людську підсвідомість.

Бузковий в одязі

Дуже сильний, благородний і багатий відтінок. Це помітили ще у Туреччині у часи «Золотого століття». Саме завдяки такому сприйняттю, носіння бузкового кольору вважалося пріоритетом виключно представників королівської крові. Таким чином люди підкреслювали свою могутність і безапеляційну владу над оточуючими.

Часи змінилися, одяг перестала носити в собі прихований філософський підтекст. Але мода ходить по колу і дизайнери одягу знову все частіше стали звертатися до кольоро-психології.

Синій – колір неба і спокою. Стюардеси, в більшості своїй, одягнені саме в цей колір. Як довели досліди, більшість людей відчувають страх перед польотами, а дивлячись на синій, наш мозок отримує сигнали, які заспокійливо діють на всю нашу нервову систему.

Одягаючи бузкову одяг, або аксесуар, схожого кольору, ви даєте зрозуміти оточуючим, що ви перебуваєте в стані впевненості і душевного спокою. Для ділових зустрічей краще зупинитися тільки на аксесуарах лавандового кольору, це дасть сигнал оточуючим, що перед ними особа, яка до справи має творчий підхід і звикла добиватися поставленої мети за короткий термін.

Незважаючи на гадану холодність, бузковий може розташовувати співрозмовника до приємної і відкритій бесіді. Тому HR-менеджери, проводячи співбесіду, часто користуються таким прийомом у своїй роботі. Але не тільки менеджери по персоналу використовують значення бузкового і фіолетового кольору в якості інструменту для своєї професії. Дизайнери інтер’єрів чітко знають, що для створення спокійного, тихого і солідного інтер’єру їм не обійтися без бузкового кольору і його відтінків.

Бузковий в інтер’єрі

Цей універсальний колір гармонійно поєднується з будь-яким відтінком райдужної палітри. Теплий, іскристий, благородний, здатний додати інтер’єру як відчуття діловитості, так і повного релаксу і безтурботності. Він доречний скрізь, починаючи від передпокою і закінчуючи оформленням гостьових кімнат.

Виграшно підкреслити і візуально розширити невеликі за своєю площею житлові приміщення можна за допомогою світло-бузкового кольору. Але це не означає, що всі стіни в одну мить повинні стати лавандовими!

Бузковий – король акцентів. Якщо є бажання виділити певну стіну в кімнаті або деталь в інтер’єрі – тоді дерзайте.

Пам’ятайте, що перевантаженість цим відтінком може мати на психіку протилежний ефект. Інтер’єр, який перенасичує цей основний відтінок, виглядає похмурим і депресивним. Тому творіть з розумом.

Він добре підходить для кухні, де приємно побалакати за чашкою ароматного чаю. Діти підліткового віку також можуть зацікавитися цим відтінком. Спальні даного відтінків у поєднанні з білим ніколи не здадуться нудними.

Вибираючи лавандовий, не бійтеся експериментувати. Якщо ви зупинили на ньому свій вибір — це неспроста. Таким чином, ваша підсвідомість дає вам зрозуміти, що творчість для вас непорожній звук» і вам варто тільки спробувати і у вас обов’язково все вийде!

Залишити коментар