Що можна випити якщо болить голова при вагітності

Період виношування дитини – особливий час для майбутньої мами, адже її організм функціонує в особливому режимі, витрачаючи всі наявні ресурси. Тому виникнення різних порушень, у тому числі головного болю, що може бути частим і вважатися нормою. Але при цьому терпіти хворобливі відчуття складно, особливо є біль сильна і тривала.

Жінки часто скаржаться, що болить голова при вагітності. Що можна випити і як полегшити свій стан – це питання, які постійно задаються лікуючим лікарям від майбутніх мам. Адже далеко не всі ліки можна приймати у цей відповідальний для зростання малюка період. Тому важливо розуміти, як ще можна полегшити стан вагітної, щоб не вдаватися до допомоги медикаментів.

Причини головного болю

Передумови, які можуть спровокувати головний біль у вагітної жінки, можна розділити на дві групи: зовнішні і внутрішні. Жіночий організм в цей період гостро сприйнятливий до всіх факторів і може відреагувати на будь-який, навіть незначний. Наприклад, тютюновий дим або задуха маршрутки часто є причиною поганого самопочуття майбутньої мами.

До інших зовнішніх передумов, що впливають на те, чому у вагітних болить голова, можна віднести:

 • сильний шум, наприклад, прогулянки в центрі міста супроводжуються великою кількістю громадського транспорту, або сусід весь день робить ремонт;
 • перепади температур, переохолодження або тривале перебування на сонці без головного убору;
 • загальна втома і перевтома;
 • сварка або нервове напруження, переживання.

Деякі можуть подумати, що будь-яка дрібниця здатна вивести вагітну жінку з себе і спровокувати погане самопочуття, але особливість періоду виношування дитини у тому, що це правда.

Серед внутрішніх чинників, які можуть спровокувати головний біль, можна назвати: перепади гормонів, зневоднення організму, перепади артеріального тиску. На початкових термінах вагітності в жінки часто виникає зниження тиску і рівня гемоглобіну, а у останні тижні перед пологами частіше гіпертонія.

Як усунути головний біль

Майбутні мами часто можуть страждати від того, що болить голова при вагітності. Що робити при цьому, щоб полегшити свій стан і продовжувати радіти своїм станом, важливо знати кожній жінці. Основні методи, які можна безболісно застосувати, це:

 • відпочинок і здоровий сон, можна навіть лягти на пару годин в денний час;
 • масаж голови – допомагає активізувати кровообіг і підсилити відтік крові з голови;
 • прогулянка по свіжому повітрю в тихому районі або в лісі, якщо є така можливість;
 • прослуховування улюбленої спокійної музики;
 • контрастний душ, допомагає активізувати кровообіг у всьому організмі;
 • заспокійливий чай з м’ятою.

Всі ці рекомендації лікарі завжди озвучують вагітним жінкам, щоб період виношування пройшов легко і спокійно. І якщо дотримуватися цих нескладних правил, стан майбутньої мами буде правильним для сприятливого виношування і народження дитини.

Медикаментозна терапія

Іноді голова болить настільки сильно, що терпіти це складно, а масаж і відпочинок мало допомагають. У цьому випадку виникає питання, що для дитини гірше: таблетка або нервова болеющая мама.

Серед медикаментів, які вважаються безпечними для вагітних жінок, можна назвати:

 • Парацетамол – не більше 3 г на добу;
 • Але-шпа;
 • Нурофен – тільки до 30 тижня вагітності.

Часто однієї таблетки і відпочинку буває достатньо, щоб жінці полегшало. Але важливо також знати, які ліки відносяться до групи заборонених. У період вагітності не можна приймати Цитрамон, Ерготамін, Амигрен. Будь-які препарати, в складі яких є анальгін, можуть вплинути на скорочення матки або стан плода. Навіть заради припинення головного болю ризикувати здоров’ям малюка не варто.

Таким чином, при виникненні головного болю під час вагітності можна спробувати полегшені методи усунення проблеми, а якщо вони не допомагають, тоді допомогти собі безпечної таблеткою. Спокій і позитивний настрій мами – важлива передумова сприятливого виношування малюка.

Залишити коментар