Що краще — сатин або поплін?

Людина любить комфорт у всьому. Особливо в тому, що пов’язано з одягом, постільною білизною, домашнім текстилем, тобто всім тим, що тісно стикається з тілом. Ось чому виробники тканин прагнуть розширювати ринок натуральних матеріалів.

Але в зв’язку з цим може виникнути питання, що краще – сатин або поплін? Або бязь? А може, взагалі перкаль?

«4 мушкетери» з бавовни

Магазини домашнього текстилю (в контексті вибору саме цих виробів найчастіше виникає питання, що краще – бязь, поплін, сатин, перкаль) пропонують широкий асортимент товару. Але при виборі важливо спиратися не тільки на естетичну складову, але й на практичність тканини, тобто враховувати, як вона буде стиратися, наскільки зносостійка і т. д. А для цього потрібно знати деякі нюанси виробництва, крім знання про те, що всі ці матеріали виготовляються на основі бавовняних ниток.

Сатин

Тільки високоякісний бавовна підходить для виробництва сатіна. Але часто в нього додається еластан, щоб виріб:

  • не зминався;
  • не збирало статичної електрики;
  • було приємним для тіла.

Довговічність матеріалу оцінюється в середньому 320 стирками. За рахунок високоякісних ниток, які використовуються для плетіння, тканина набуває шовковистість і перламутровий блиск. І, безумовно, сатин виграшно виглядає в постільній білизні. Останнім часом любителі красивого текстилю мріють про появу в своєму комоді комплекту для ліжка з мако-сатина – 100 % бавовняної тканини без найменших домішок. За рахунок складу ціна на речі з такого матеріалу дуже висока.

Поплін

У 14 столітті виробництво попліну здійснювалося тільки у володіннях Папи Римського, а для її виготовлення використовувалися виключно шовкові нитки. Але сьогодні роблять тканину з бавовни або синтетики. При цьому перевагами текстилю з попліну є:

  • бархатистість і м’якість;
  • здатність не м’ятися, завжди тримати форму;
  • стійкість до дії гарячої води і праски;
  • доступна ціна.

Якщо обирати що краще — бавовняний сатин або натуральний поплін для постільної білизни, то варто враховувати, що другий дешевше — з-за меншої щільності переплетення ниток.

Бязь

Така тканина може бути різної щільності – все залежить від кількості ниток, взятих для переплетення. Що ж краще — бавовняний поплін, сатин або матова бязь? В цьому спорі перевага буде на боці останньої. Матеріал стійко переносить часті прання, хоч і трохи грубуватий у порівнянні з оксамитовим сатином або поплином. Але за рахунок доступної ціни конкурентів на ринку текстилю у бязі немає.

Перкаль

Ця тканина вважається елітною в когорті бавовняних матеріалів. При її виробництві нитки не перекручуються, тому вона виходить тонкої, але дуже міцною. Останнім часом перкаль по позиціях у рейтингах популярності обходить навіть шовк.

Що ж вибрати?

З’ясувавши особливості найбільш затребуваних для виготовлення домашнього текстилю тканин, можна виділити ряд позицій, які слід враховувати в виборі найбільш підходящого матеріалу.

Щільність

Це важливий критерій вибору повсякденного текстилю. Адже від того, наскільки щільно нитки основи переплітаються між собою, залежить їх здатність протистояти наслідкам щоденної експлуатації. Отже, по щільності всі 4 претендента на роль «самого-самого» мають практично однаковими показниками – в межах 100-150 г/м.

Гіпоалергенність

Наступний важливий критерій – це безпека для здоров’я. За цим показником перкаль «в хвості». Справа в тому, що для шлихтовки (тобто нанесення тонкого шару клею на нитки основи для створення малюнка) використовується складу з крохмалем, гліцерином і тваринним жиром. Ця суміш може викликати різні висипання на шкірі.

Тактильні відчуття

Для тих, хто любить м’якість, бязь – не кращий вибір. А ось прихильникам тонких тканин альтернативи перкалю серед інших претендентів на корону» не знайти. Якщо вам подобається легка бархатистість, то її подарує тільки поплін, але при цьому по ніжності дотику ніщо не зрівняється з сатином.

Зовнішній вигляд

Любите глянець на тканини? Тоді не сумнівайтеся: сатин буде повністю відповідати цьому бажанню. Крім того, тканина красиво блищить і дуже гладка. Шанувальникам матових поверхонь сподобається бязь або перкаль, який при цьому ще і оксамитовий.

Ціна

Останній, але аж ніяк не самий малозначущий критерій поставить крапку у виборі підходящої тканини. Хочете заощадити? Тоді вибирайте поплін або бязь. Для розкішного подарунка собі чи близьким, на який не шкода грошей, краще підібрати щось з сатину. Ну а якщо у вас немає алергії, то можна купити і перкаль.

Вибираючи, що краще — сатин або поплін, бязь або перкаль, потрібно врахувати чимало критеріїв. Хоча найважливішим все ж залишається одна обставина: всі ці тканини – похідні бавовни, а значить, ідеальні для постільної білизни, а також іншого домашнього текстилю. Так що на чому б ви не зупинили свій погляд в магазині, це буде зручно і красиво.

Залишити коментар