Загубив ключі від машини: що робити, як швидко відкрити авто?

Спокійне життя автомобіліста залежить від багатьох дрібних «аксесуарів», які мають властивість губитися. І добре, якщо це техпаспорт або права, які можна відновити за кілька годин, але часто автовласники втрачають ключі від своєї машини.

Як правило, при купівлі авто видається другий комплект ключів, але, буває, що людина втратила відразу два ключі від машини.

План дій

Втрата важливих речей завжди приносить за собою паніку, тому перше, що варто зробити, – заспокоїтися.

Щоб вирішити, як знайти загублені ключі від своєї машини, варто дотримуватися наступних пунктів:

  1. Постаратися знайти. Якщо ключі були загублені в приміщенні, слід оглянути його знову, але вже заспокоївшись. Втрата ключів – виправна проблема, тому переживати не варто. Якщо в приміщенні на час зникнення знаходилися люди, їх слід опитати.
  2. Задіяти «служби». Буває, що ключі губляться на робочому місці або в торговому центрі. У цьому випадку шанс на успіх підвищується багаторазово. Для цього автовласникові слід пройти до адміністрації приміщення і повідомити по гучномовному зв’язку марку авто і де саме він загубив ключі від машини.
  3. Допомога друга. Якщо минулу добу пройшли в компанії друзів, варто заручитися їх допомогою. Потрібно попросити людину, з якою ви проводили час, скласти повний план дій дня зникнення. Ви можете з-за паніки чи інших обставин не пам’ятати деяких деталей, а ваш друг знаходиться в стороні від пропажі, тому може оцінити ситуацію тверезо.
  4. Дати оголошення. Практично в кожному місті існують об’єднання або групи автолюбителів в соціальних мережах. Там слід розмістити докладний оголошення про пропажу, вкажіть місце і час втрати, марку авто і телефон для зв’язку.

Подібні дії допоможуть лише в половині випадків. Пропажа може виявитися в цей же день, якщо автовласник недавно загубив ключі від машини. Що робити якщо машина потрібна найближчим часом? Для початку її потрібно транспортувати.

Транспортування

Якщо ключі зникли поза домом, то потрібно транспортування автомобіля. У великих містах існують служби, які пропонують розтин автомобіля і створення дубліката ключа. Такі послуги обійдуться дорожче звичайної заміни. Крім того, сумлінність таких служб залишається під питанням.

Для транспортування машини на потрібну стоянку або гараж варто скористатися послугами евакуатора. Щоб здійснити таку процедуру, потрібні документи на авто, що підтверджують ваші права на його володіння.

Втрата ключа від авто без чіпа

Замінити ключ на авто до 90 року випуску набагато простіше. Машини тих років не обладналися так званими «чіпами», тому для відкриття авто досить замінити личинку дверного замка і сам замок.

Купити ці складові можна в офіційного представника чи на авторинку. Послуги по заміні замків пропонують багато автосервіси.

У більшості випадків процедура по заміні замку не займає більше 2-3 годин. Повний комплект личинки, замку і ключів від 4 тисяч в залежності від марки і класу авто. За установку доведеться заплатити додатково.

Власники японських авто не завжди можуть скористатися такою послугою. Ці машини мають особливу конфігурацію замку, тому замінити його можна тільки у офіційного постачальника.

Чіп-ключі

Принцип роботи ключа з чіпом досить простий. Його пов’язують з приймачем головного пристрою машини. Якщо сигнал, що володіє спеціальною кодуванням, не був отриманий системою, то через декілька хвилин після початку руху іммобілайзер вимкне системи управління автомобіля.

Чипование відновлених ключів – це складний процес адаптації нових ключів під електроніку автомобіля. Також необхідно стерти з пам’яті системи, що дані ключа були загублені. Після цього іммобілайзер перекодовується. Після завершення робіт помилки іммобілайзера обнуляються. Для цього необхідне спеціальне обладнання. Якщо втратив чіп-ключі від машини, що робити в цьому випадку можуть підказати співробітники сервісу.

Ключі відновлюють на місці, в рідкісних випадках машину доставляють в сервіс. Якщо є картка з кодом управління іммобілайзером, виготовлення чіпа буде набагато дешевше. Якщо загубив ключі від машини з чіпом, варто відвести її в сервісний центр.

Як уникнути втрати ключів

Щоб не проходити всі процедури відновлення ключів, варто вберегти їх від втрати, для це варто пам’ятати такі хитрощі:

  1. Самий перевірений спосіб – зробити ще один дублікат і залишити його в безпечному місці. Можливо в одного автовласника, який у будь-якій екстреній ситуації зможе виручити вас.
  2. Не варто сідати за кермо, якщо збираєтеся випити. Навіть якщо після прийняття алкоголю ви не збираєтеся сідати за кермо, не варто брати машину з собою. До місця веселощів краще дістатися на громадському транспорті або таксі, це вбереже не тільки вас, але і ключі, і автомобіль.
  3. Останнім часом дуже популярні брелоки з держ. номером автомобіля. На звороті можна вказати свій номер телефону і прохання про повернення за винагороду.

Подібні заходи не вимагають особливої дисципліни, але не дадуть в майбутньому втратити ключі знову.

Як відкрити автомобіль

Якщо загубив ключі від машини з сигналізацією, способів відкрити її існує багато.

Найпростіший – скористатися дротом, яку згинають на 45°:

  • Дріт має легко проходити через місце з’єднання ущільнювача зі склом, однак не гнутися від найменшого тиску.
  • Потім слід просунути гачок між вікном і ущільнювачем, а потім намацати тягу, на якій знаходиться кнопка.
  • Як тільки потяг нащупана, потрібно потягнути дріт на себе.

Щоб розібратися, як відкрити машину, якщо загубив ключі, варто придивитися до більш «гучним» способів – за допомогою дрилі. Інструментом необхідно висвердлити секретку. Проте цей спосіб потребує подальшої заміни кожної з личинок. Також може знадобитися болванка ключа. Для відкриття дверей потрібно всього лише силою застромити її в замок і різко прокрутити. Головне – прикласти велике зусилля.

Зрозуміти, як завести машину, якщо загубив ключі, допомагає знання електросхеми автомобіля. Якщо не виходить відкрити двері, коли замерзли замки, існує кілька способів забратися в свою машину.

Можна скористатися тросом замку капота. Він проходить від замку капота до лівого крила, а потім у салон машини. Найпростіше його дістати за допомогою дроту біля лівої фари, а потім різко потягнути на себе.

Крім того, можна підключити зовнішній акумулятор. Потрібно подати мінус від АКБ на масу машини, а плюс – до позитивного контакту стартера. Помічник при цьому повинен відкривати замок брелоком/ключем.

Щоб завести авто, потрібно зняти захисний кожух керма, потім, діставши дроти, потрібно знайти ті, які відповідають за харчування і подачу напруги. При нещільному контакті машина може заглохнути.

Такі поради допоможуть швидко знайти спосіб, як завести машину (пріору, наприклад) якщо загубив ключі.

Нерідко проблема втрати ключів вирішується на місці, іноді потрібно відправити транспортний засіб техобслуговування. При самостійному вирішенні проблеми необхідно пам’ятати, що це може стати причиною позбавлення гарантії на подальше обслуговування авто.

Залишити коментар