Які бувають різновиди домашніх орхідей

Будь-яка людина буде милуватися таким рослиною, як орхідея, вона зачаровує своєю красою, мало того, ця квітка є одним з представників величезної родини. У природі налічується величезна кількість видів орхідей, близько 700 сортів, і ще більше гібридів, і кожен з них володіє загальними рисами, тому дуже схожі між собою.

Загальні особливості сімейства орхідей

Слід зазначити, що такий квітка дуже любить тепло, тропічний клімат, де переважає висока вологість повітря і є перепади температур. У розмірі рослина може досягати близько метра, але є і невеликі сорту, висота якого складає всього лише кілька сантиметрів.

Форма квітки незвичайна і оригінальна, в деяких випадках, люди асоціюють її з магічними візерунками, морською зіркою і іншими природними явищами. Квітконоси з’являються такою барвистою палітрою, але є й такі рослини, які не дивують своїми квітами, а красивими і оригінальними листям. Такі орхідеї мають невеликі квіти, але цей недолік компенсується різноманітною формою листя.

Цікаво і те, що коріння фаленопсиса можуть змінювати своє забарвлення, якщо вони вологі, то стануть зеленими, коли висихають, стають сріблястого кольору. Багато представників цього сімейства є довгожителями, вони можуть розмножуватися і цвісти протягом 70 – 120 років. До того ж, орхідеї мають королівськими ароматами, і не тому, що вони стійкі, а за рахунок їх величезного розмаїття.

Домашні рослини сімейства орхідеї

Були часи, коли досвідчені квітникарі не жалували такі рослини, тому що вони відрізнялися примхливістю і вимагали багато уваги, тому в домашніх умовах їх було важко виростити. Але останнім часом, орхідея дуже часто зустрічається саме в будинках, завдяки тому, що були виведені гібриди, які легко пристосовуються до умов життя. Вони з легкістю переживають нестачу рідини, структура коренів влаштована таким чином, що вода вбирається швидко, а потім використовується економічно.

Коні, які ростуть над субстратом, здатні отримувати всі необхідні поживні речовини з повітря, те ж саме стосується і вологи. Різновид орхідей дуже велика, кожен бажаючий знайде для себе саме ту орхідею, враховуючи форми листя або назва, відтінок або аромат, а також розміри рослини. В народі, орхідея являє собою мудрість, в інших країнах є символом тиші і спокою, любові і краси.

Як правило, розрізняють два види орхідей, які підходять для вирощування в домашніх умовах, це симподиальные і монопидиальные рослини. Перший тип постійно оновлюється, після того, як відцвіте один бутон, на його місці утворюються кілька нових нирок, за рахунок того, що пагони ростуть біля основи і збоку орхідей, вона може давати відразу кілька цвітінь. На таких квітках ростуть псевдобульби, так звані стеблові бульби, в яких накопичуються корисні речовини, необхідні для росту і розвитку рослин.

Моноподиальные орхідеї відрізняються єдиним стеблом, на якому ростуть листя, і вони живуть рівно стільки, скільки і сам квітка, нирки утворюються в області пазухи листя. Такі квіти ростуть великими і густими, представником цього виду є фаленопсис, який найчастіше зустрічається на підвіконнях.

Орхідея фаленопсис

Сорт квітки, який має ще багато подсортов, найкращий клімат – тропічний, такі рослини люблять тепло. Вони привертають увагу не тільки завдяки своїй зовнішності, але і тому що не надто вимогливі у догляді. Довге стебло, великі листя красивого і сильного зеленого відтінку, є такі підвиди фаленопсиса, які відрізняються зображеннями на їх поверхні, що нагадують, наприклад, мармур. Квітконоси у вигляді дуги приносять величезну кількість цвітінь великого розміру у вигляді метелика.

Якщо правильно доглядати за цією рослиною, воно буде цвісти 3 рази за рік, основним впливовим чинником є саме догляд, погода не має значення істотно. Квіти бувають різних відтінків, рожеві або білі, оранжеві або жовті, рідко можна зустріти бузковий колір або салатовий.

Не допускається залишати квітка під яскравими сонячними променями, бажано ставити його в західній чи східній частині кімнати, необхідно створити максимально природні умови, ближче до тропічних, щоб температура повітря була в межах 12 – 25 градусів. Грунт повинна бути сухою, зволожувати її слід рідко, поливати або занурювати у воду на кілька хвилин, потім дати стекти зайвої рідини. Що стосується пересадки, то це можна робити один раз у два роки, тому що така процедура для квітки є стресом. Підгодівля припадає на період з березня до вересня, рекомендується використовувати тільки спеціальну органіку для цього виду орхідей.

Орхідея – Каттлея

Цвіте в період з квітня до вересня, в решту часу перебуває в спокої, тому температура повітря не повинна бути вище 18 градусів вдень, і 10 вночі.

Любить більше тепла і сонячного світла, тому горщик з квіткою слід ставити на південну сторону підвіконня. Не рекомендується ставити під прямі сонячні промені, тому опівдні рослина треба ставити в тінь, в зимовий період потрібно додаткове освітлення у вигляді люмінесцентної лампи.

Коли Каттлея починає цвісти, слід регулярно поливати, в період спокою води вимагає менше, але так само періодично. Удобрювати тільки спеціально призначеними комплексними розчинами, пересаджувати обов’язково раз на два роки, розділяючи бульби, щоб в одному горщику залишалося максимум 4 штуки.

Орхідея – Ванда

Прекрасний квітка, який в природних умовах росте на скелях і кронах дерев, найбільший в розмірі, може досягати у висоту 1,5 метра. В домашніх умовах при правильному догляді висота рослини досягає висоти 80 см, стебло щільне, довкола нього виростають щільно листя, у пазухах яких утворюються квітконоси.

Ванда цвіте білим, блакитним, фіолетовим або рожевим відтінком, коли тепло, дві три тижні, якщо зрізати гілки, вони можуть простояти у воді 10 днів. Для отримання цвітінь, необхідно створювати відповідні умови, а саме низьку вологість повітря і хороше освітлення.

Такий вид сімейства орхідей дуже любить тепло, тому при настанні холодів слід про це не забути, інакше квітка помре. Що стосується поливу, то грунт повинен бути вологим завжди, незалежно від того, цвіте Ванда чи ні, якщо коренева система знаходиться на поверхні субстрату, тоді її слід обприскувати.

Орхідея – Целогина

Чудовий представник сімейства орхідей, володіє розвиненою кореневою системою, овальними бульбами і любов’ю до світу. Недостатнє освітлення приводить до того, що бульби погано розвиваються, в результаті може і не бути цвітінь. Поливати слід акуратно, зволожувати кожні 4 дні, але не заливати рослина, в іншому випадку, його можна загубити.

Температура повітря в домашніх умовах має бути 12 – 15 градусів, краще всього, якщо з ранньої весни і до пізньої осені квітка буде перебувати на свіжому повітрі, в зимовий період в кімнаті. У момент цвітіння температура повітря повинна бути 17 градусів, це дозволить продовжити період.

Пересадка квітки потрібно вкрай рідко, субстрат, в якому буде жити орхідея, повинен добре вентилюватися, так як коренева система Целогіни дуже чутлива і будь-які порушення можуть призвести до її загибелі.

Орхідея – Дендробіум

Досить поширений вид квітки, який можна зустріти в домашніх умовах, в природі росте на дереві, його назва в перекладі означає саме це. Так як Дендробіум має численні підвиди, то розміри квітки бувають різними, квіточки виглядають, як пензель, має 15 бутонів.

Найчастіше зустрічається орхідея дендробіум жовтого відтінку, але в природі ростуть червоні, білі та блакитні квіти, не всі види володіють приємним ароматом. Період цвітіння припадає на кінець зими або на початку літа, в цей час листя рослини необхідно постійно зволожувати. Що ж стосується пересадки, то тут, як і з іншими рослинами, її слід виконувати, в крайньому випадку, коли потрібна заміна грунту. Доглядати за квіткою не так складно, але щоб орхідея радувала своєю красою в домашніх умовах, знадобиться багато зусиль. Такі рослини екзотичного походження, їм потрібен час, щоб звикнути до наших кліматичних умов.

Додатково про те, які різновиди сімейства орхідей існують в природі і які можна вирощувати у домашніх умовах, можна побачити на відео

Залишити коментар