Засіб від мурах вдома: як позбутися непрошених гостей?

Власники приватних будинків нерідко стикаються з такою проблемою, як мурахи. Ці всюдисущі комахи отруюють життя і з’являються всюди. Чи можна від них позбутися і що необхідно для цього зробити?

Чистота і порядок – запорука відсутності непрошених гостей

Як би не банально це звучало, але в першу чергу боротьба з противними комахами на дачі або в приватному будинку включає підтримку ідеальної чистоти і порядку.

Залишки нез’їдених продуктів після трапези потрібно відразу ж прибирати зі столу. Нічого не можна залишати, ніяких крихт, а особливо солодких продуктів – меду, варення і т. п.

А найголовніше, в будинку повинні бути відсутні джерела води для непрошених гостей. Якщо у ванній або на кухні несправна сантехніка – її необхідно полагодити.

Ці заходи разом із засобом від мурашок в будинку повинні привести до того, що комахи покинуть негостинне житло.

Як тільки помітили появу комах, необхідно провести генеральне прибирання з метою знайти в будинку мурашник. Він може виявитися в самому несподіваному місці, так що шукати доведеться ретельно. Загляньте в усі віддалені полиці, відсіки меблів і кути. Можливо, десь лежить стара розетка або перенесення. Навіть стопка чистого і вигладженої білизни може стати місцем спочинку цілої колонії. У пошуках керуйтеся напрямком їх пішохідних доріжок і, в кінці кінців, ви виявите їх лігво.

Як боротися

Ефективним засобом від мурашок в приватному будинку може стати будь-який спеціалізований препарат, придбаний в магазині побутової хімії. До них відносяться «Раптор», «Рубає» і крейда «Машенька».

Спреї зручні тим, що їх можна легко розпорошити прямо на мурашник або місця скупчення комах, а дрібному або гелем можна обробити поверхню вздовж мурашиних доріжок і всю кімнату по периметру.

І, хоча виробники стверджують, що їх препарати повністю безпечні для здоров’я людей і домашніх тварин, багато хто не ризикують використовувати їх в будинку, в якому проживають постійно. Якщо в оселі йде ремонт, а на цей час сім’я переїжджає в інше місце, то в якості профілактики та позбавлення від комах їх використовувати не страшно. А ось якщо можливості покинути приміщення хоча б на один день немає, то краще зробити ставку на боротьбу з мурахами в будинку народними засобами.

Ось вони:

  • борна кислота – найпопулярніший засіб, що використовується для боротьби з комахами, в тому числі тарганами і мурахами. Кислота роз’їдає хітин тіла комахи, але головний плюс її в тому, що вона діє не відразу, а значить, мураха встигне донести її до мурашника і разом з собою погубити безліч своїх родичів. Препарат у кількості ? ч. л. необхідно розмішати в 1 склянці води, додати 3 ч. л. цукру і майже стільки ж меду. Розлити засіб по мисках і розставити в місцях скупчення комах. Можна приготувати більш щільне по консистенції засіб з одного пакетика 2% борної кислоти, жовтка одного звареного яйця, 1 ч. л. цукру і такої ж кількості меду. Скачати дрібні кульки і розкидати по будинку;
  • відомо, що мурашки не переносять сильні запахи. І аромат, який виділяють лавровий лист, цитрусові, ромашка, тютюн, м’ята, полин, часник, кориця, петрушка, гвоздика та інші, можуть відвернути їх від будинку, де вони мешкають. Вивести мурах з допомогою цих коштів буде досить непросто, адже потрібно регулярно протягом місяця розкладати ці продукти в місцях їх скупчення і міняти по мірі всихання, в’янення і т. п.;
  • як ще можна вивести мурах з дому народними засобами? Гарне народний засіб – звичайна харчова сода. Нею також необхідно посипати місця скупчення комах, їх доріжки, всі плінтуса і кути. Через кілька днів вимести і вимити підлогу, знову розсипавши соду. В результаті позбутися від комах можна за кілька днів;
  • відмінним засобом від мурашок на дачі в будиночку є спеціальний порошок для боротьби з колорадським жуком «Регент». Його необхідно розвести водою в дуже високій концентрації: пакетик кошти на півлітра води. Розмішати, набрати в медичний шприц, знявши з нього голку, і обробити всі щілини в будинку – в стінах, підлозі, між стіною і плінтусами і т. п. Можна навіть бризкати його на шпалери, так як після висихання на поверхні не залишається ніяких слідів. Для захисту рекомендується використовувати маску та рукавички, а на час обробки запропонувати іншим членам сім’ї покинути приміщення. Як тільки волога висохне, можна повертатися в будинок;
  • і ще хороший засіб – звичайний бензин чи солярка. Його краще використовувати на дачі, а не в квартирі. Затока мурашник цим засобом, можна назавжди позбутися від непрошених гостей.

Ось і всі поради. Спробуйте який-небудь з цих рецептів втілити в життя, а краще декілька відразу і тоді можна буде з упевненістю сказати, що ваш будинок мурашки будуть обходити «десятої» дорогий.

Удачі!

Залишити коментар