Раз дощечка, два дощечка… Оригінальні ідеї для дачі з піддонів

Дерев’яний піддон (палета, палет — кому як завгодно) — витратний матеріал в будівництві та перевезення вантажів. Між тим, це не тільки натуральні дошки, але і готові конструкції, з яких, якщо не полінуватися, можна понаробляти багато чого корисного, оригінального і функціонального.

Розжитися палетами за символічні гроші можна на будівельних майданчиках або складах. А далі — справа техніки, смаку і фантазії.

Садові меблі із палетів і піддонів

Незалежно від того, що ви віддаєте перевагу саджати на своїй дачній ділянці — город або печінку, на ньому обов’язково повинна бути зона відпочинку.

Посидіти, звичайно, можна і на пеньку старої яблуні, але полежати на дивані куди приємніше. Звичайно, купувати м’які меблі, щоб поставити її під грушею, ніхто не стане, та й старий непотрібний диван годиться на це лише до першого дощу. А от конструкція з піддонів — те, що потрібно! Обшитий тканиною поролон легко несеться в будинок, а піддони — та кому вони потрібні? Їм навіть град не страшний.

Для шикарної кутовий конструкції знадобляться дев’ять європіддонів — шість кладемо горизонтально в два поверхи, а з решти трьох зображуємо спинку. Європіддони відрізняються від звичайних тим, що мають строго певні розміри — в даному випадку це важливо.

До речі, з них можна спорудити і підлогу, і стіл, і навіть парканчик для обмеження особистого простору відпочиваючих від тих, хто працює.

Тільки не забудьте обробити дерево для краси, довговічності і щоб уникнути скалок. Наприклад, ошкуріть і пофарбувати. Або просто покрити лаком.

Не бійтеся використовувати світлі і яскраві кольори — вони створять зовсім іншу атмосферу у вашому райському куточку.

До речі, необов’язково жебрати по будівництвах: можна зробити палети і своїми руками. Були б дошки, цвяхи і руки.

Одиноким дачникам і егоїстам-мізантропам чудово підійде такий «меблевий гарнітур» зі столиком. Втім, посидіти поряд, тримаючись за ручку, в такому затишному куточку можна і вдвох.

Лавка для закоханих і тих, хто у сварці.

Потренувавшись у створенні куточків відпочинку на ділянці, можна сміливо нести піддони і в будинок. Найпростіше, масштабне і стратегічно важливе споруда з палет своїми руками — ліжко. Найефектніше — біла. Залишилася фарба від вікон? Можете не дивитися: все одно цього буде мало, бо покрити доведеться не менше двох разів — купуйте ще. Матова буде виглядати краще.

Спорудити таке ложе під силу навіть жінці, особливо жінці-дачниця: їй під силу все. Ставте палети поруч один на одного і кладіть зверху матрац. В ідеалі — обшитий чохлом меблевий поролон прямокутної форми. Ліжко готова.

До ранку піддони роз’їжджаються? Ну скріпіть їх чим-небудь!

Пам’ятаєте, ми говорили про печінки? Так от, з алкоголем потрібно звертатися акуратно і інтелігентно не тільки у використанні, але і в зберіганні. Якщо відпиляти шматочок палети і пройтися по дошках шкуркою і морилкою, то можна отримати стильну винну полку з прорізами для фужерів в стилі кантрі.

І дуже скоро ви побачите такі ж у всіх сусідів по дачі, яким ви похвастаетесь своїм виробом. Навіть якщо у них там будуть стояти пляшки з мідним купоросом та іншими добривами.

Залишки розпиляної під винну полку палети теж пускаємо в справу і робимо з них полки. Нехай вони несуть чисто естетичну навантаження. З душею розставляємо на них фотографії дітей і онуків, свого давнього, ще до покупки дачі, відпочинку за кордоном, кращих екземплярів вирощених томатів та кабачків, ікебани, книги, улюблені вінілові пластинки, які все одно вже не на чому слухати, намисто з вишневих кісточок та іншу приємну оку естетику. Правда ж, так затишніше?

До речі, такі полки можуть виручити у випадку з проблемними стінами, в які не можна просто так вбити цвяха і повісити, наприклад, обробну дошку або рушник. Крім того, вони допоможуть заощадити місце на горизонтальних поверхнях.

Або ось так.

Піддон може виконати роль щита для розміщення садового інвентаря.

Любите грати на дачі в карти? Створіть ексклюзивний антураж для приємного дозвілля!

Неважливо, скільки вам років і чи є у вас діти. Гойдалки або гамак на дачі — це святе. А якщо це гойдалки з європіддони розміром з ліжко, та ще й з м’якою підстилкою, то сусідка в своєму бамбуковому гамаку, якого ви так заздрили раніше, буде нервово кусати нігті.

Однак перш ніж вішати такі гойдалки, слід врахувати наступне. Кріпитися вони повинні дуже високо, і чим ширше сидіння, тим вище кріплення. Інакше гойдатися вони просто не будуть (що, може, й на краще). Безпека — перш за все. Без чоловічих рук в парі з раціональної головою за цю ідею краще не братися.

А як відвадити від своїх гойдалок сусідських дітей — це вже ви придумуйте самі.

Любите вишивати хрестиком — є ідея простіше. З розібраних на дощечки піддонів можна «зшити» полугамак-півкрісло. Але врахуйте, що навіть самі міцні і надійні мотузки з часом мають звичай перетираться. Тому над бетонною доріжкою їх краще не вішати.

Якщо приробити до европоддону чотири колеса, то далеко на ньому, звичайно, не поїдеш. Але може вийти дуже зручний пересувний стіл. Пофарбуйте його в яскравий колір, а щоб через щілини не падали вилки і бутерброди, накрийте зверху шматком оргскла з добре обробленими краями.

При вході в будиночок ніде ступити через розставлених пар взуття? Виручить піддон, який можна поставити і вертикально, і горизонтально. Головне — стежити, щоб грудки бруду з кросівок сина не падали в парадні туфлі мами, в яких вона приїхала на дачу.

А які можливості відкривають піддони для вертикального озеленення!

Можна садити не тільки квіти, але і зелень, огірки, полуницю і т. д. Щоб земля не висипалася, використовується спеціальна чорна плівка.

Можна класти їх і горизонтально. Акуратно, компактно, менше прополки і переживань про те, що бігають по ділянці діти витопчуть посіви.

Біч садової ділянки — всякі потрібні в господарстві речі. Кілочки, баночки, пакети з добривами і навіть цеглу, зібрані по дорозі на всякий випадок. Візьміть кілька піддонів, відірвіть від них все зайве, поставте один на одного і складіть всі всередину. На верхню полицю можна поставити горщики з квітами, з серії «в будинку набридли, а викинути шкода». Споруда з багатим внутрішнім світом і непоганим зовнішнім дизайном готово.

Все, далі ви самі. Паркани, альтанки, казкові будиночки і будиночки для потреб простіше, клумби, пісочниці і що завгодно ще. Будівельні піддони дають такий простір для фантазії застосування на дачі, що якщо захопитися, то і кріп увіткнути буде ніде. А сусіди за очі будуть називати вас з чоловіком Палета з Європіддоном. Так що все добре в міру і повинно робитися для зручності і життєвого комфорту. А життя — вона є навіть на дачі.

Залишити коментар