Скриплять підлоги: що робити, не розбираючи?

Скрип підлоги – неприємність, до якої схильні навіть найсучасніші види покриття. Що робити, якщо рипить підлога в квартирі? Як вирішити цю проблему? Чи є необхідність в розбиранні дощок? Про все це можна дізнатися, дочитавши статтю до кінця.

Можливі причини виникнення скрипу

Перш ніж братися за ремонт, варто розібратися в тому, чому покриття підлоги почало видавати звук. Це знання не тільки допоможе підібрати правильний спосіб реконструкції, але й уникнути виникнення проблеми у майбутньому.

Деякі, задаючи питання про скрипе, акцентують увагу на типі приміщення. Наприклад: «Що робити, якщо скриплять підлоги в хрущовці?». Тут варто відзначити, що рік побудови будівлі і його тип зовсім не грають ролі. Всі причини зводяться до покриття і полягають у наступному:

 • Для статевого покриття був використаний матеріал не найвищої якості. Неправильна обробка дошки при виробництві може призвести до того, що з часом матеріал деформується, і це в свою чергу призводить до зміни відстані між частинами підлоги. Все це провокує появу характерного скрипу.
 • Надмірна вологість в приміщенні, провокуюча здуття дерев’яних дощок і їх деформацію.
 • Пересихання лад – особливих направляючих, на які укладаються дошки.
 • Не був залишений зазор між стіною і підлогою під час його укладання.
 • Для покриття були використані дошки менше 40 мм.
 • Деформація в місцях прикріплення підлоги цвяхами, внаслідок чого вони більше не тримають мостини належним чином.

Способи усунення проблеми

Безсумнівно, можна замінити старі підлоги на нові. Але цей варіант дуже трудомісткий і фінансово затратний. Тому раціональніше буде вирішити проблему інакше – не розбираючи. Що робити, якщо скриплять дерев’яні підлоги?

 • Свічка. Простий і демократичний спосіб, який пропонує натерти шви звичайною свічкою. Цей варіант ідеальний для ламінату, але може спрацювати й на інших покриттях.
 • Нагель. Передбачає використання дерев’яних цвяхів, які слід вбити на відстані близько 50 см один від одного. Це не гарантує вічної тиші, але на якийсь період дратівливий шум пропаде. Нагеля можна застосовувати як для звичайного дерев’яного статі, так і на паркеті.
 • Цемент. Скрип може виникати, якщо під якийсь дошкою утворилася порожня порожнину. Заповнити її можна, якщо обережно шприцом ввести під потрібну дошку розчин цементу.
 • Монтажна піна. Для впровадження цього методу в життя, піну лише потрібно залити між дошками. Це дуже швидкий, але недовговічний варіант, так як монтажна піна має властивість з часом проминаться і осідати.
 • Металеві анкери. Ідея для тих, у кого основою статевого покриття є бетон. У такому випадку практично «намертво» дошки кріпляться до основи звичайними металевими анкерами. Після чого Ви точно більше не будете турбуватиме скрипом.
 • Герметик. Зупинити свій вибір можна і на спеціальному герметику, який складається з лаку, фарби і тирси. Якщо залити його в простір між дошками, то покриття стане більш жорстким і міцним, а значить, перестане скрипіти.

 • Фанера. Підлогу на дачі легко відремонтувати, постеливши звичайну фанеру товщиною не менше 12 мм, після чого закріпити її саморізами.
 • Саморізи. Якщо причина скрипу в розхитаних цвяхах, їх слід замінити на саморізи, які будуть міцно скріплювати дошки з лагами, не даючи їм можливості порушувати тишу неприємними звуками.

Таким чином, можна зробити висновок – від скрипу статевого покриття легко позбутися підручними засобами. Тому немає ніякої необхідності розхитувати нервову систему, терплячи щоденні тортури скрипом.

Залишити коментар