Протизаплідні таблетки, від яких не повніють

Незважаючи на те, що оральні контрацептиви дарують жінці свободу вибору часу народження дитини і є одним з найбільш надійних засобів попередження вагітності, багато категорично відмовляються оберігатися таким способом. Адже від цього можна поправитися! А чи існують протизаплідні таблетки, від яких не повніють?

Оральні контрацептиви: суцільні плюси?

Такий засіб попередження вагітності з’явилося в 1960 р. і до сьогоднішнього дня продовжує залишатися самим затребуваним. Головне достоїнство протизаплідних таблеток – високий рівень надійності (до 99!) Але це не єдина їх перевага. Вони також полегшують прояви ПМС, налагоджують менструальний цикл, покращують стан шкіри. Виробники стверджують, що таблетки від зачаття справляють лікувальний ефект при багатьох жіночих хворобах (що вельми спірно). Нарешті, їх можна пити в будь-якому віці.

Здавалося б, чому не використати такий якісний і вірний спосіб контрацепції? Жінок відлякує те, що тривалий прийом таблеток здатний спровокувати побічні ефекти, один з яких – збільшення ваги. Адже ці препарати мають у складі гормони. Саме тому дами воліють використовувати негормональні протизаплідні таблетки. Дійсно вони збережуть фігуру і вбережуть від аборту?

Два в одному – не завагітніти і схуднути. Чи це можливо?

Так адже це просто велика мрія жінок! П’єш протизаплідні таблетки, від яких худнеш, насолоджуєшся сексом і дивуєш оточуючих бездоганною фігурою — невже це можливо?

Насправді, у кожному випадку оральні контрацептиви здатні викликати коливання ваги в бік як схуднути, так і придбання додаткових кіло. Відразу ж треба розвіяти міф, народжений рекламою. Всі такі таблетки містять естрадіол або прогестерон (дроспиренон), тільки в різних кількостях. Просто нові препарати відрізняються мінімальним включенням гормонів.

Від яких протизаплідних таблеток вийде стати стрункішою?

І все ж у списку протизаплідних таблеток значаться такі, від яких вага йде. Цей ефект пов’язаний з тим, що вони приводять у порядок гормональний фон, чим допомагають жінці повернути нормальні вагові показники. Такою властивістю володіють такі оральні контрацептиви:

 • Новинет. Однофазне гормональний засіб (активні речовини — дезогестерол, этинилэстадиол). Підходить для дівчат, які ще не вагітніли. Характеризується мінімумом побічних дій (нудота, блювота, випадання волосся);
 • Регулон. Склад той же. Гальмують вироблення фолікулів, підвищують в’язкість слизу. Використовувати цей засіб можуть народжували, представниці прекрасної статі при дисменореї і маткових кровотечах і підлітки;
 • Регивидон. Його рекомендують в якості способу запобігання вагітності жінкам, страждаючим хворобами сечостатевої сфери.

Якщо Ви вирішите випробувати на собі можливості таких препаратів знижувати вагу, то не робіть цього без консультації з фахівцем. Крім того, не варто повністю покладатися на те, що за допомогою них Ви придбаєте модельну фігуру.

Мінімум гормонів – ідеальні параметри? Контрацептиви, які не збільшать вага

Гінекологи стверджують, що практично неможливо поправитися від таких таблеток з найменшою кількістю гормонів:

 • Ярина, Тризистон, Жанін, Джесс. Вони мають статус «ОК для схуднення». Входять в групу низкодозированных препаратів. Завдяки дроспиренону не провокують набряків. Можна до прийому всім жінкам, крім дівчат-підлітків;
 • Логест (для жінок старше 35 років, використовуються у тому числі для профілактики онкозахворювань). Містять мікродози гормонів;
 • Мерсилон, Линденет. Микродозированные контрацептиви. Призначені для дівчат, які тільки починають статеве життя;
 • Экслютон, Чарозетта — Міні-Пілі. Вважається, що це найбільш щадні засоби. Вони впливають на слизову матки і змінюють в’язкість цервікального секрету, що не дає сперматозоїдів запліднити яйцеклітину. Їх можуть використовувати жінки, які мають статеві стосунки лише час від часу.

Немає гормонів – немає гарантії?

Якщо говорити про протизаплідних таблетках, від яких не повніють, то у них дійсно немає гормонів, але вони не є пігулками в звичному розумінні цього слова. Їх не приймають перорально (через рот), а вводять у піхву. До хорошим протизаплідним таблеткам (негормональних) слід віднести засоби нового покоління. Це вагінальні таблетки:

 • Фарматекс. Зберігають активність протягом 3 годин, починають діяти через 10 хв. Можуть викликати алергічну реакцію. Повинні використовуватися суворо за інструкцією;
 • Гинекотекс. Мають форму кільця. Їх необхідно помістити у піхву не пізніше 5 хв. до коїтусу, контрацептивна дія підтримується 4 години;
 • Бенатекс. Не тільки попереджають вагітність, але і надають протимікробну дію. Таблетку слід ввести максимально глибоко за 10 хв. до початку статевого акту;
 • Еротекс. Володіють протизаплідними здібностями та антимікробну дію, зберігаються 3 години.

Такі таблетки не мають у своєму складі гормонів, не вплинуть на вагу, але їх надійність як контрацептивів не перевищує 75%.

Пити чи не пити: думка жінок про протизаплідних таблетках

Якщо Ви боїтеся погладшати, але і не хочете опинитися «в положенні», то допоможуть в цьому негормональні протизаплідні таблетки? Відгуки жінок неоднозначні. Деякі відгукуються про них так: «Це аспірин, затиснутий між ніг», а на доказ наводять те, що у них після такої контрацепції з’явився малюк. А ось на вагу вони не впливають – у цьому солідарні всі.

Гормональні таблетки при правильному прийомі захищають від вагітності. Деякі кажуть, що вони допомогли їм навіть стати тонше. І все ж набагато більше тих, кому вони «зіпсували» вага: всього за півроку він виріс на 10-12 кг. тобто думки розійшлися.

Ясно одне: приймати протизаплідні пігулки з єдиною метою зробити талію тонше — це абсолютно неправильний підхід. А сподіватися на те, що негормональні засоби гарантовано не дадуть завагітніти – велика помилка. Що ж робити? Худніть з допомогою правильного харчування і рухової активності, а охороняйтеся тим, що порадить Ваш гінеколог.

Залишити коментар