Профілактичний огляд: продовжити своє життя просто!

Якщо бігати по лікарях з-за кожного чиха, ні часу, ні сил, ні нервів не вистачить. З іншого боку, якщо пустити все на самоплив, можна прогавити перші симптоми чогось серйозного і небезпечного. Вирішується ця складна, на перший погляд, дилема дуже просто — періодичними профілактичними оглядами.

Стовідсоткової гарантії це, звичайно, не дасть. Але якщо деякі процеси прогавити і запустити, то з цих відсотків може не залишитися жодного. Отже, складаємо профілактичний календар.

Тридцятиріччя можна вважати першим переломним рубежем, за яким виникає необхідність періодично, але регулярно доглядати за своїм організмом. Він ще молодий і повний сил, тому багато сил і часу таке обстеження не займе, а жити відразу стане спокійніше і безпечніше.

Терапевт

Дільничний терапевт виписує направлення на аналізи крові і сечі, вимірює тиск, вислуховує скарги і приймає рішення про відвідування окремих вузьких фахівців.

Аналіз крові повинен виявити загальні показники (гемоглобін, лейкоцити та інші) і рівень цукру (здається окремо). Можливо, терапевт дасть додаткові рекомендації, наприклад, порадить здачу аналізу, що допомагає виявити атеросклероз і визначає ризики інфарктів і інсультів.

Гінеколог

Відвідування жіночої консультації має включати в себе стандартну перевірку, включаючи мазок на мікрофлору та інші урогенітальні інфекції та огляд молочних залоз. Дуже бажано раз на два роки робити мамографію, хоча обов’язковий мінімум вона входить вже після 40 років. Але рак молодшає, тому рання діагностика більш ніж виправдана.

Стоматолог

Стоматолога необхідно відвідувати два рази на рік, навіть якщо немає ніяких видимих проблем. Дотримуючись цієї рекомендації, можна зберегти зуби до похилого років і забути, що таке зубний біль. Але це ще не все. Саме за станом ротової порожнини можна визначити початок інших хвороб, цукрового діабету, венеричних захворювань, деяких видів онкології, гепатиту і т. д. Досвідчений стоматолог обов’язково вкаже на ці ознаки.

Окуліст

Якщо ви не носите окуляри і не маєте скарг на зір і на очі в цілому, то окуліста досить відвідувати один раз на рік або навіть півтора. А якщо ситуація далека від ідеальної, не полінуйтеся сходити двічі, особливо якщо носите контактні лінзи.

Будь-який дискомфорт при цьому повинен стати сигналом до позапланового відвідування лікаря (мушки в очах, туман, райдужні кола, різь тощо). Пізніше, після 40 років, раз на півроку відвідувати окуліста рекомендується всім, оскільки в цей час зростає ризик розвитку глаукоми та інших очних захворювань. Гарний зір — це ще не значить здорові очі.

Кардіолог

Багато вважають кардіограму достатньої профілактичним заходом для виявлення вікових серцевих патологій, а напрям на неї може дати і дільничний терапевт. Однак кардіограма — це ще далеко не все, а провести якісну діагностику стану серця і судин може тільки профільний фахівець. Тому обов’язково записуйте свій профілактичний план щорічне відвідування кардіолога.

Ендокринолог

Про цього лікаря ми чомусь часто забуваємо. Між тим саме він допомагає виявити патології, симптоми яких неочевидні. Мало чого болить голова, відчувається сухість у роті, хочеться постійно плакати або долає безпричинна слабкість, пропадає сон, з’являються мішки під очима і багато-багато іншого! А це, між іншим, наші гормони! Навіть якщо нічого такого не турбує, тримати на контролі свій гормональний фон важливо і потрібно. Тому раз на рік — кроком руш до ендокринолога!

Пам’ятка для профілактичного огляду

  • Вирушаючи в подорож по лікарських кабінетах, заздалегідь морально приготуйтеся до того, що воно буде стомлюючим і, швидше за все, малоприємним. Черги, талончики і інші супутні моменти не повинні повергнути в смуток і зменшити рішучості довести справу до кінця. Правильний попередній настрій вирішує все.
  • Огляд краще планувати заздалегідь, поки знайдуться вільні талони до фахівців. Добре, якщо є можливість записатися через електронну систему. Виберіть потрібних лікарів і завчасно запишіться до них на прийом.
  • Починати потрібно з кабінету флюорографії та гінеколога — вимоги дільничних поліклінік звучать саме так. У платних клініках, звичайно, все може бути інакше.
  • Захопіть з собою результати аналізів минулих років, якщо вони не вклеєні в карту. При відвідуванні стороннього медустанови необхідно зробити виписку, якщо особову картку не видали на руки.
  • Згадайте всі свої скарги, випишіть їх, щоб нічого не забути, і постарайтеся викласти лікаря зрозуміло і без емоцій.
  • Не забудьте попередити про випадки алергії і про ліки, які ви приймаєте в даний час.
  • Прослідкуйте, щоб всі результати досліджень були занесені в картку або видані на руки.

Всі ці рекомендації актуальні для середньостатистичної здорової жінки, перешагнувшей 30-річний рубіж. Їх список може і повинен змінюватися в залежності від індивідуальних особливостей, генетичної схильності і т. д. Будь-яка група ризику потребує додаткової уваги. Не пошкодуйте часу для свого здоров’я зараз — і коли-небудь витрачені дні повернуться до вас повноцінними роками життя!

Залишити коментар