Передчасна радість, або чому може статися помилково негативний тест на вагітність

Якщо виробники запевняють, що тести на визначення вагітності спрацьовують з точністю до 97% , чому ж тоді неодноразово трапляються збої, здатні підірвати віру людей в ефективність даного методу? І яку ж злий жарт може зіграти негативний результат тесту, якщо жінка довіриться йому. Розглянемо причини, при яких тест псевдонегативний.

Причини появи хибнонегативного тесту на вагітність

Зовнішні ситуації, які призводять до неправильних показниками тесту.

Розглянемо, в яких випадках тест на вагітність показує псевдонегативний результат:

  • Частенько самі жінки надто поспішають з’ясувати – вагітні вони чи ні, купуючи тести пачками і використовуючи їх ще до затримки менструації. У таких випадках тест може дати осічку. Відбувається це тому, що гормон вагітності (ХГЛ) виробився в сечі в недостатній кількості, стало бути, чутливість тесту не може вірно визначити вагітність;
  • Найбільша концентрація гормону в сечі в ранковий час. Вдень і ввечері випита рідина за добу збиває результат тесту. Висновок: процедура повинна проводитися рано вранці;
  • Недотримання зазначених пунктів в інструкції також є приводом для помилки. Інструкція високоякісного продукту повинна неодмінно бути в картинках, що ілюструють етапи виконання. Обов’язково читайте інструкцію російською мовою;
  • Гарантійний термін продукту просто-напросто може закінчитися. Уважно читайте написи на упаковці.

При яких патологіях всередині організму можливий вплив на тест:

  • Чи може тест на вагітність бути хибнонегативних, якщо передбачається позаматкова
    вагітність: неправильне розташування плода. У цьому випадку виділення ХГЛ буде призупинено. Як би там не було, якщо патологічна вагітність, тест покаже помилковий результат. Ознаки вагітності, що розвивається поза матки, проявляються досить рано. Головне, звернути на них увагу;
  • Під час вагітності жінка може скаржитися на роботу нирок. При цьому необхідний гормон виробляється значно пізніше призначеного терміну, і не дозволяє виявити вагітність в домашніх умовах;
  • Відомий факт: термін овуляції може зрушуватися і в окремих випадках вона настає вже безпосередньо перед менструацією. Таким чином, гормональний рівень під час тестування знижений.

Що необхідно зробити?

Проявляйте терпіння! Багато жінок настільки сильно бажають стати мамами, що самі роблять помилки при тестуванні. Наприклад, не чекають поки реагент вступить в реакцію з сечею, і приймають колір барвника за довгоочікувані дві смужки, які і без того ледь проглядаються.

Про те, що не варто купувати низькопробні, неякісні продукти, і говорити не доводиться. На такому предметі навіть смужки проглядаються невиразно і можуть зливатися в одну, так і перетворюватися в дві. Купуйте тільки якісний товар.

Не впадайте у відчай! Як би там не було, необхідно протестуватися повторно і обов’язково звернутися до лікаря, щоб пройти наведену нижче процедуру.

Пренатальний тест на вагітність

На ранніх термінах вагітність визначається в домашніх умовах у процесі тестування. Якщо тести з перерахованих вище причин дають збої, жінка вдається до пренатальної діагностики. Цей біохімічний аналіз проводиться з метою визначення можливих патологічних відхилень у розвитку плоду.

Наука інтенсивно просувається вперед, адже раніше при такому аналізі майбутній дитина піддавався значному ризику, оскільки забір зразка тканини, плаценти, для дослідження проводився в безпосередній близькості від ембріона.

Не кожна мама була готова піти на цей ризик. На сьогоднішній день встановлено, що в крові матері присутня частка ДНК і самої дитини, та визначити хромосомні зміни можна більш щадним способом.

Цікаво, чим старше вік жінки, тим ефективніше буде результат тесту. Строк проведення лабораторного дослідження – 10 тиждень першого триместру вагітності.

Для аналізу беруть 20 мл венозної крові і тестують їх біохімічну складову. Після закінчення 12-ти днів лікуючий лікар може зробити висновок про стан майбутньої дитини.

При наявності змін може бути проведено повторний аналіз.

Залишити коментар