П’яткова шпора лікування медикаментами

Біль у п’яті, як ніби цвях застряг в підошві? Якщо справа не в цвяху, то причиною може бути п’яткова шпора. Особливо це актуально у випадку тривалих фізичних навантажень на ноги, наприклад, при заняттях спортом. Отже, п’яткова шпора лікування медикаментами.

Підошовний фасциит: причини виникнення

Багато хто знає, що шпори – це такі пристосування для ніг, які використовують, щоб управляти кіньми. Насправді шпори, про які сьогодні піде мова, нічого спільного зі стрибками не мають. Швидше, навпаки, при наявності такої проблеми особливо не поскачешь.

Шпора являє собою наріст на п’яткової кістки, за формою нагадує терновий шип. Побачити її можна тільки на рентгенограмі. Є два варіанти такої патології — нижня і верхня п’яткова шпора. Обидва наросту беруть свій початок в області сухожиль:

 • Нижня — з боку підошви, вона зустрічається найбільш часто. Утворюється така шпора на нижній стороні п’яткової кістки на підставі підошовної фасції. Фасції являють собою товсті нитки сухожиль і сполучної тканини, які простягаються від плюснефалангових суглобів до п’яти.
 • Верхня п’яткова шпора – явище досить рідкісне. У цьому випадку кістковий наріст формується на задній верхній частині п’яти — у підстави ахіллового сухожилля.

Як правило, причиною болю в п’яті є не сам наріст, а запалення фасції в місці кріплення до п’яткової кістки. Саме тому захворювання ще називають підошовним фасциитом.

Чому на п’ятах виростають шпори?

Коли стопа надмірно навантажена, в місцях кріплення сухожиль до п’яти відбуваються незначні травми. Такі мікротравми можуть викликати запалення. Природно, що організм намагається цьому протидіяти і відновити запалені тканини, забезпечивши їх більшу стабільність. Це призводить до невеликої кальцифікації. Якщо навантаження на стопу не припиняється, утворюється наріст кісткової тканини, який може запалитися, заподіюючи біль.

Розглянемо, що навантажує наші стопи:

 • Надмірна вага: чим більше маса тіла, тим вище навантаження.
 • Професії, пов’язані з тривалою ходою або стоянням на місці.
 • Вроджені або набуті деформації стоп, такі як плоскостопість.
 • М’язова слабкість, наприклад, відсутність фізичних вправ, швидше за все, позначиться на надмірного навантаження на стопи.
 • Незручне взуття може призвести до неправильного розподілу тиску в стопі. Наприклад, взуття без п’яти на тонкій шкіряній підошві, високому каблуці, тісний, особливо з недостатньо демпфуючої підошвою.
 • Недостатня розминка для литкових м’язів, сухожиль і зв’язок при заняттях спортом.
 • Вікові зміни.Близько 10 відсотків дорослого населення страждають від підошовного фасциїту. Середній вік захворювання — 50-60 років.

Як лікують п’яткові шпори?

Потрібно зазначити, що навіть якщо п’яткові шпори видно на рентгенограмі стопи, але при цьому не викликають ніяких симптомів, їх лікування не вважається необхідним. Сама по собі шпора безпечна.

У деяких випадках такий кістковий наріст зникає сам по собі, але цей процес може зайняти кілька місяців. За цей час багато пацієнти страждають від болю і погіршення якості життя. Крім того, біль може бути хронічної і тривалою, тому при її виникненні лікування потрібно починати якомога раніше.

Існує кілька варіантів, як вилікувати п’яткову шпору. Один з них – консервативна терапія із застосуванням лікарських засобів.

Консервативне лікування медикаментами

Терапевтичний вплив направлено на зняття болю і усунення запалення. З цією метою застосовуються протизапальні і знеболюючі препарати. Найчастіше використовують нестероїдні протизапальні засоби, такі як гель «Диклофенак» або «Ібупрофен».

Медикаментозне лікування п’яткової шпори повинно проводитися під наглядом лікаря, оскільки воно займає тривалий період, а тривале застосування таких препаратів часто викликає побічні ефекти. Слід зауважити, що тривале застосування знеболюючих препаратів, яке не супроводжується іншими терапевтичними методами, — це не самий вдалий спосіб лікування підошовного фасциїту.

Якщо біль настільки сильна, що людина ледве міг ходити, застосовується лікування п’яткової шпори уколом в п’яту. У таких ін’єкціях зазвичай міститься протизапальний агент в поєднанні з місцевим анестетиком. Для цієї мети найчастіше використовуються стероїдні препарати, наприклад, «Дипроспан». Слід мати на увазі, що ін’єкція в п’яту — процедура досить болюча, яку повинен проводити кваліфікований фахівець. Не намагайтеся зробити такий укол самостійно.

Хоча ін’єкції гормональними засобами досить швидко знімають симптоми фасциїту, оскільки їх дія спрямована безпосередньо на вогнище запалення, слід зазначити, що такий метод не усуває п’яткову шпору, і існує ризик того, що болю повернуться.

Для менш болісного лікування шпори можна використовувати зовнішні аплікації з диметилсульфоксидом або «Димексидом». Цей засіб є анестетиком місцевої дії і володіє протизапальним ефектом, що дозволяє застосовувати «Димексид» для лікування п’яткової шпори. В аплікаціях використовують 50% водний розчин препарату. Тривалість однієї процедури не повинна перевищувати 30 хвилин.

Як запобігти розвитку патології?

Щоб уникнути утворення п’яткової шпори, дотримуйтеся простих профілактичних заходів:

 • Носіть взуття з амортизуючою підошвою і хорошою підтримкою п’яти.
 • Уникайте деформації стопи, наприклад, в сношенной взуття.
 • Захистите себе від стресових факторів, особливо довготривалих статичних навантажень на твердій поверхні.
 • Перед кожною спортивної тренуванням розігрівайте м’язи та сухожилля.
 • Позбавтеся від зайвої ваги.

Отже, для досягнення максимально швидкого полегшення стану часто об’єднують різні методи терапії. Таким чином, звільнення від болю може бути досягнуто протягом декількох тижнів. У вкрай тяжких випадках проводять хірургічну операцію, але це відбувається дуже рідко.

Залишити коментар