Омега-3 для вагітних: які вітаміни краще?

Для підняття настрою мами і правильного розвитку нервової системи майбутньої дитини незамінні кислоти омега-3. Більше ніж коли-небудь вони повинні утримуватися в меню вагітних. Але як забезпечити адекватне споживання жирних кислот? Розглянемо, як приймати омега-3 при вагітності.

Значення жирних кислот під час вагітності

Жирні кислоти омега-3 — союзники здоров’я людини, зокрема, вони забезпечують нормальне функціонування серця і судин. З багатьох причин вони дуже важливі для організму вагітної жінки.

Що несуть омега-3 для мами?

Кожна доросла людина відчуває потребу в омега-3, але майбутня мама потребує вдвічі більше! Всі дослідження вказують, що жирні кислоти дуже корисні для морального духу жінки. Недолік омега-3 у вагітних може сприяти відставання в розвитку плоду, депресії, страху майбутнього народження дитини, невпевненості в собі.

Щоденне споживання продуктів, багатих жирними кислотами, збільшує тривалість вагітності в середньому на 6 днів, що є відмінною профілактикою передчасного родового процесу.

Як впливають омега-3 на майбутню дитину?

У середині третього тижня розвитку заплідненої яйцеклітини починає формуватися нервова система ембріона. Протягом декількох місяців виробляються десятки мільярдів клітин. Найважливіша роль на цьому етапі відводиться саме омега-3, завдяки яким відбувається формування нейронів.

Протягом останнього триместру мозок немовляти збільшується майже в 5 разів і омега-3 є основним енергетичним ресурсом цього процесу. Дитячий мозок важить близько 300 г під час народження і складається на 60% з жиру. Саме тому дієта з підвищеним вмістом незамінних кислот має величезне значення в розвитку дитячої нервової психомоторики та органів зору.

До того ж омега-3 мають безпосереднє відношення до здібностей навчання дитини. Серйозні дослідження підтвердили зв’язок між IQ дітей 8 років з відсотковою часткою риби в раціоні під час вагітності.

Необхідна дозування

В ідеалі починати істотне збільшення споживання жирних кислот необхідно ще до зачаття дитини. Якщо зачаття не відбувається, омега-3 накопичується в запаси жиру. Згодом вони будуть затребувані в повному обсязі, оскільки відіграють найважливішу роль у повноцінному розвитку ембріона.

У цей період може бути рекомендована до вживання два рази у тижневому меню, наприклад, така риба, як лосось, тунець або скумбрія. Потреба жінки в незамінних кислот збільшується в третьому триместрі. У цей період тижневе рибне меню можна розширити до трьох разів.

Де шукати жирні кислоти?

В значних кількостях кислоти омега-3, які містяться в продуктах рослинного походження, таких як:

 • рапсова, соєва, лляна олія;
 • горіхи волоські;
 • лляні насіння;
 • насіння гарбуза;
 • бобові, особливо квасоля червоного кольору;
 • зелені овочі: петрушка, капуста, шпинат, м’ята.

І все ж основним постачальником жирних кислот залишаються риба і морепродукти. Кращий дієтичний джерело — жирні сорти риби, наприклад, лососеві, оселедець і форель. При виборі бажано обмежити споживання великих риб хижих порід, щоб уникнути попадання в організм ртуті, яка накопичується в їх м’ясі. Також слід відмовитися на період вагітності від вживання риби в сирому вигляді. Остерігайтеся рибних консервів з олією, оскільки незамінні кислоти в ньому розчиняються.

Коли вагітна жінка з’їдає м’ясо риби, вона збагачує свій організм:

 • великою кількістю кислот жирного типу;
 • важливими поживними речовинами, вітамінами та мікроелементами.

Ще одним постачальником омега-3 є м’ясо і курячі яйця. Найбільша їх кількість містить м’ясна продукція, одержана від тварин, вигодуваних на траві. М’ясо ж тварин, вирощених на комбікормах, омега-3 не містить. Максимальна кількість незамінних кислот знаходиться в яєчному жовтку, що багатьох лякає підвищеним вмістом холестерину.

Вітаміни «Омега-3» та лікарські засоби для вагітних

Основна проблема полягає в тому, що незамінні омега-3 жирні кислоти не виробляються людським організмом і можуть надходити в нього тільки з їжею або харчовими добавками. Саме тому рекомендується вагітним приймати вітаміни «Омега-3». Розглянемо деякі з них.

Комплекс «Oligobs Grossesse Омега-3» містить збалансоване поєднання вітамінів і мікроелементів, потреба в яких підвищується у вагітних жінок. До них належать вітаміни групи В, D3, а також мінерали, мідь, цинк, селен і йод, мають велике значення в належному метаболічному функціонування на різних рівнях.

Капсули містять велику кількість незамінних жирних кислот. Полівітамінний комплекс «Омега-3 для вагітних» є відмінним способом зберегти живильний капітал мами, оптимізувати якість молока та збільшити тривалість грудного вигодовування.

Полівітамінні комплекси і препарати з вмістом омега-3 незамінних кислот широко представлені і іншими продуктами:

 • «Мульти-табс» — вітаміни омега-3 для вагітних на основі риб’ячого жиру;
 • мультивітаміни «Pregnacare Plus» — вони розроблені для застосування в період від зачаття до припинення годування груддю;
 • лікарські засоби серії «Омега Вітрум».

Популярні також Бади, наприклад, «9 місяців Омега мама». Інструкція по застосуванню цього засобу містить наступні вказівки:

 • Рекомендується до застосування при вагітності у таких випадках:
 • якщо є високий ризик передчасного народження дитини;
 • при повторюваних випадках невиношування вагітності;
 • коли розвивається плацентарна недостатність;
 • ускладнення вагітності в другому або третьому триместрі, що супроводжується підвищенням артеріального тиску.
 • Рекомендована дозування — одна капсула під час прийому їжі двічі на день. Приймати вітаміни потрібно протягом 30 днів із можливим повторенням курсу через 7-10 днів.

Які «Омега-3» для вагітних краще, вирішити в індивідуальному порядку повинен лікар. Будьте здорові!

Залишити коментар