Не займайтесь самолікуванням!

Наскільки ви встигли помітити з іноземних кінофільмів, західний громадянин ніколи не буде лікуватися вдома, а як можна швидше помчить до свого сімейного лікаря. У нас же в його ролі виступаємо ми самі, і це в кращому випадку. У гіршому, вітчизняний людина починає виконувати рекомендації актора, що зіграв у рекламному ролику про препарат від кашлю, молочниці або облисіння.

Виникає цілком логічне запитання: навіщо вистоювати величезні черги до лікарів, які нічого путящого не порадять, якщо можна благополучно практикувати самолікування?

Сам собі лікар

Виявляється, що не все так просто, і докторів все ж потрібно відвідати, хоча б для того, щоб уточнити свій діагноз. Адже деякі захворювання мають схожу або розмиту симптоматику, і часом хворе серце луною «віддає» в хребет, змушуючи виконувати лікувальну гімнастику, носити пояс або пити знеболюючі медикаменти. Причина не усувається, а стан здоров’я тільки погіршується…

Таких випадків чимало, і це дозволяє назвати самостійне лікування хвороб справжнім бичем нашого століття.

Які ризики воно з собою несе, і варто поповнювати ряди доморощених медиків? У даній публікації ми розглянемо основний шкоду, яка може завдати безконтрольне застосування ліків найпоширеніших типів, доступних в будь-якій аптеці, і продаються без рецептів.

Антибіотики

Цим препаратам присвоюються чи не магічні якості, і здатність позбавити від будь-якого захворювання. Враховуючи той факт, що антибіотики потрапляють в наше тіло не тільки з ліками, але і з модифікованими продуктами харчування, не дивно, що тіло змінює свою первинну реакцію на них, так само як і перебіг хвороб.

Більшість з них відразу перетікає в затяжну і хронічну форму, минаючи гострий запальний період, коли можливість вилікуватися була найвищою. Небажані підсумки самолікування антибіотиками можуть бути самими різнотипними, але найчастіше організм перестає захищатися самостійно, і потрапили в нього мікроби або віруси буквально через кілька годин викликають важкі патології та гнійно-запальні процеси.

Вітаміни

Мало хто може повірити, що такі ліки можуть спровокувати негативні наслідки. Виявляється, що все не так райдужно, особливо якщо мова йде про дітей.

Наприклад:

 • Вітаміну А свойственно викликати хворобливі відчуття в кінцівках, блювотний рефлекс,
  нудоту і постійну сонливість;
 • Всі вітаміни, що входять до групи В – це сильні алергени;
 • Обожнювана нами аскорбінка або вітамін С підвищує згортання крові, що неприпустимо при прихованих формах тромбофлебіту.

Шкода вітамінного самолікування в тому, що синтетичні препарати цієї групи важко засвоюються людським тілом, практично не беруть участі в матеріальному обміні, а, значить, то толк від їх прийому буквально нульовий.

Набагато доцільніше перейти на здорове і повноцінне харчування.

Аспірин

Небажані наслідки домашнього самолікування таким препаратом відомі у всьому світі, у багатьох країнах його і зовсім благополучно заборонили, тоді як наші громадяни продовжую безконтрольно використовувати його протизапальні, жарознижуючі і болезаспокійливі можливості. Виявляється, що звичка постійно лікуватися аспірином, так само як і щодня приймати його з профілактичними цілями, чревата анемією, і навіть «аспірінової» виразкою, не кажучи вже про інші проблеми з кишечником і шлунком.

Аналогічні страшилки ставляться і до таких медикаментів:

 • бруфен;
 • індометацин;
 • бутадіон.

Виннокаменная кислота – це те, з-за чого і відбувається негативний вплив аспірину на ШКТ. Її присутність у складі препарату сильно подразнює слизові покриви шлунка або 12-палої кишки, провокуючи сильне загострення існуючих, або початок нових патологій.

Транквілізатори

З цією групою ліків потрібно бути гранично обережними.

Чому самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я саме в їхньому випадку? Тут все просто: вони змінюють час, відведений на психічні і рухові реакції, погіршують працездатність та зосередженість. Приміром, той же водій, що прийняв седуксен перед тим, як сісти за кермо, являє собою велику небезпеку для пасажирів, інших учасників руху, і для себе самого, оскільки ймовірність аварії зростає в кілька разів!

Гормони

Це зовсім особлива група препаратів, безконтрольний прийом яких може привести до самих непередбачуваних підсумками. Їх не можна різко кидати пити, оскільки організм відучувати виробляти потрібну кількість того чи іншого гормону, або використовувати з метою посилення імунітету — штуки, яка досі досконало не вивчена ні в одній країні світу.

Навіть ті ж гормональні протизаплідні засоби чинять негативний вплив, щоправда, тільки у разі їх тривалого застосування. Виявляється, що вони знижують тонус сечоводів і сечового міхура, приводячи їх в хронічне запалене стан.

Накопичення в організмі

Ще одне з того, до чого самолікування може швидко привести людину – це до інтоксикації організму.

Переважна більшість сучасних ліків здатні накопичуватися в тілі, поповнюючи запаси консервантів, барвників, модификатов та інших речовин, що проникають в нього з їжею, напоями і просто з навколишнього середовища. Антиоксиданти просто не справляються з такою катастрофою, не можуть вивести все шкідливе, що призводить до загострення наявних, або появи нових патологій.

Головні поради

Щоб своєю самостійністю ще більше не погіршити здоров’я, при самолікуванні враховуйте наступні моменти:

 • Завжди консультуйтеся з лікарем;
 • Ніколи не купуйте «безпородні» медикаменти, економлячи на німецьких, і купуючи індійські, приміром;
 • Перевіряйте термін придатності покупки;
 • Ніколи різко не переривати курс лікування, адже це може спровокувати інсульт або гіпертонічний криз;
 • Епізодичні прийому препаратів не дадуть вам бажаного ефекту;
 • Не призначайте собі відразу багато тривалих курсів лікування;
 • Безконтрольне пристрасть до знеболювальних – прямий шлях до лікування хвороби оперативними методами;
 • При вагітності самолікування категорично неприйнятно!
 • По можливості купуйте тільки перевірені і знайомі ліки.

Прочитавши все це, мимоволі починаєш розуміти, чому багато людей практикують лікування своєю внутрішньою енергією, займаються східними практиками і оздоровлюють своє тіло і дух без допомоги медикаментів, лікарів і навіть народної медицини.

Самолікування своєю власною енергією – це реальна можливість не випробувати на собі ту «палку з двома кінцями», про яку говорить накопичена століттями мудрість.

Залишити коментар