Як планувати свій день і правильно скласти розпорядок дня

Добре спланований день – це дуже важлива умова, що збільшує вашу особисту ефективність. Саме тому варто подбати про те, як правильно скласти хороший розпорядок дня.

Чому план на день так важливий?

Планування дня – це не єдиний тип організації часу, але один з найбільш ефективних. Перш ніж його скласти, треба визначитися з його цілями на день і на тиждень, щоб стратегічно розподілити свої завдання на кожен день. Потім варто скласти порядку денного. Вона дозволяє найкращим чином використовувати час, яке у вас є протягом доби.

Гарне планування підвищить вашу особисту ефективність та мотивацію до дії. Порядок денний дозволить вам знайти себе в хаосі повсякденних задач, де є багато гострих питань, і тільки деякі з них найбільш важливі.

Хороший план на день ґрунтується на таких елементах:

 • містить найбільш важливу задачу;
 • виконання завдання крок за кроком;
 • запас часу на непередбачені справи;
 • мінімум найважливіших завдань.

Як планувати свій день, крок за кроком?

Немає чарівної формули для створення універсального календаря. Для кожної людини і кожної сім’ї є своє рішення. Для початку треба спробувати описати свій день у вигляді графіка, взявши за основу головні моменти. Це може бути прийняття їжі або сон, такі елементи плану будуть свого роду стовпами внутрішнього порядку. Якщо ваш малюк повільний, довго їсть або важко прокидається вранці, залиште на ці етапи більше часу.

Коли щоденний графік готовий, можна навести ідею в дію і починати дотримуватися плану кожен день. Пам’ятайте, однак, що будинок – це не казарма, варто зберігати здоровий глузд і певний ступінь гнучкості при реалізації вашого розпорядку.

На цьому етапі ми повинні постійно нагадувати сім’ї про нерухомих точках плану. Це також дуже важливий момент режиму і дисципліни. Потрібно привчати дітей діяти більш розторопно, бути більш «зібраними» і організованими. Звичайно, не все в перший раз нам вдасться. Життя, природно, часто вносить свої корективи.

Періоди свят або шкільних канікул, а також різні події несуть зміни в розпорядок дня і можуть дозволити трохи розслабитися. У звичайні дні, після того, як ви складете докладний план на день і відпрацюєте його, ви повинні використовувати його постійно.

Як скласти хороший розпорядок дня для домогосподарки

Якщо жінка не працює і може присвятити себе вихованню дітей та утримання будинку, їй треба пам’ятати, що режим навіть в цьому випадку теж важливий.

З самого раннього віку треба навчити дітей, що на додаток до веселощів і розваг люди повинні робити багато інших речей. А найкращим способом донести це до дітей буде приклад «зібраної» та організованою мами, у якої все під контролем.

Тому слід розробити план дня, чим він буде докладніше, тим краще для малюка.

Чіткий розпорядок може дати йому відчуття безпеки, тому що діти потребують розпорядку і почуття контролю.

Ось приклад, як скласти розпорядок дня для домогосподарки:

 • 07:00 – 7:30 Підйом, одягання, приготування сніданку;
 • 7:30 – 8:00 Підйом дітей, спільний сніданок;
 • 8:00 – 8:30 Ранковий туалет та обговорення планів на день;
 • 08:30 – 10:00 Ранкові турботи – відправка чоловіка на роботу і дітей в школу, дитячий сад;
 • 10:00 – 13:00 Похід в магазин, парк, по важливих справах;
 • 13:00 – 14:00 Приготування їжі та обід;
 • 14:00 – 15:30 Відпочинок, хобі, прибирання будинку, домашні справи;
 • 15:30 – 16:30 Полуденок;
 • 16:30 – 17:30 Прогулянка, допомога дітям з уроками, похід по справах, на гуртки з дітьми;
 • 17:30 – 18:30 Відпочинок;
 • 18:30 – 19:00 Приготування їжі і вечеря;
 • 19:00 – 19:30 Перегляд телебачення, читання книг, домашні справи;
 • 19:30 – 20:00 Душ, прийняття ванни для дітей;
 • 20:00 – 20:30 Казка перед сном, вкладання дітей;
 • 20:30 Душ і релаксація для мами;
 • 21:00 Перегляд фільму, відпочинок;
 • 22:00 – 23:00 Сон.

Виховання дітей і робота по дому за заздалегідь складеним розкладом може стати для кожної жінки непростим завданням. Тому слід складати реалістичні плани, які під силу виконати. Якщо робота по дому вимагає кілька годин постійного часу, варто додати їх у план дня, коли діти сплять.

Варто спробувати отримати допомогу від когось в родині. Може бути, є хто-то поруч з родичів, хто вирішить взяти на прогулянку малюка і дасть вам можливість зосередитися на роботі.

Планування дня має враховувати те, що учасники сімейного життя всі члени сім’ї.

Буває так, що в родині нав’язаний сценарій, в якому один із батьків, частіше батько, відповідає тільки за забезпечення матеріальних благ і безперебійне функціонування будинку.

Коли дружина повністю зайнята повсякденними домашніми справами з дітьми «на голові», а чоловік, повертаючись після роботи, мріє тільки про кріслі і пульті дистанційного керування телевізора, через деякий час жінка може виявити, що втрачає емоційний контакт як з чоловіком, так і з дітьми. Не варто допускати цього і повністю занурюватися в роль домогосподарки. Такий, здавалося б, добре збудований будинок може непомітно перетворитися на емоційний холодильник і може дати тріщину.

Ніколи не забувайте приділяти увагу дружину, варто поговорити про те, що відбувалося з ним протягом дня. Він теж, незважаючи на втому, повинен знайти час і бажання, щоб посидіти ввечері з дружиною і вислухати те, що сталося за час його відсутності. Включіть у ваш розпорядок час для обговорення ваших повсякденних турбот і радощів, час, щоб поділитися один з одним своїми успіхами і невдачами.

Навчіться керувати своїм часом

Проаналізуйте своє проведення часу: у найближчі 3 дні запишіть те, що ви зробили, година за годиною, а потім оцініть важливість кожного заняття.

 • Скоротіть марні витрати часу. Якщо ви сиділи на дивані і дивилися телевізор, на це теж треба виділити час, усім необхідно розслаблятися. Але коли ви за звичкою, навіть якщо від цього не отримуєте задоволення, сидите за цим заняттям протягом чотирьох годин, а потім скаржитеся, що у вас не вистачає часу на те, що б ви хотіли зробити – це неправильно. Не жертвуйте час на те, що вам не подобається. Подумайте про те, що ви можете видалити з розпорядку дня, щоб знайти час для улюбленого заняття. І не бійтеся приймати революційні рішення;
 • Навчіться ввічливо відмовляти. Вам не потрібно виконувати всі прохання про допомогу, і на роботі, і вдома. Говорите ввічливе немає, особливо коли ви бачите, що це не питання порятунку чийогось життя. Будинок зможе обійтися якийсь час без вашої допомоги, дітям і чоловікові не треба 24 години на добу вашої опіки;
 • Впорядковуйте свої відносини з іншими людьми. Звичайно, буває чимало проблем у відносинах з родичами та іншими людьми, вирішення яких постійно відкладається. Незакінчені справи не тільки пригноблює, але і «застряють» в голові, не дають зосередитися. Подумайте, як ви можете організувати ваш час, щоб його вистачило на вирішення цих питань. Зателефонуйте батькам, провідайте рідню і друзів, їм теж необхідно приділяти час;
 • Позбавтеся від непотрібних відносин і знайомств. Не варто витрачати дорогоцінний час на енергетичних вампірів. Може бути, ваш друг має звичку дзвонити вам і протягом декількох годин базікати по телефону ні про що, що залишає вас в жахливому настрої. Зупиніть це. Зведіть до мінімуму контакти з не дуже симпатичними друзями, а тим більш тривалий і безцільне проведення часу з ними.

Не існує універсального розпорядку дня. Але є загальні правила ефективної і раціональної організації свого часу.

Намагайтеся використовувати свій день раціонально, видаляючи з нього всі непотрібні витрати часу і розумно розподіляючи свій час між справами, турботами і відпочинком, правильно розставляючи пріоритети і дотримуючись прийнятого розпорядку.

Залишити коментар