Навіщо починати працювати на себе?

В сучасному ритмі життя мимоволі замислюєшся, як організувати процес заробляння грошей найбільш ефективно. Адже багато працюєш, а отримуєш далеко не завжди відповідну винагороду. Тому починається пошук рішення для оптимального співвідношення витраченого часу і зусиль, і одержуваного результату. Багатьох це призводить до висновку про необхідність відкрити свою справу.

Переваги організації своєї справи

Варто почати з того, що переваги ведення своєї справи є його причиною.

Отже, перелік нагальних причин і питань, які породжують ідеї почати що-небудь своє:

 • незадоволеність старою роботою – багато хто з нас влаштовуються не на роботу своєї мрії, а на ту, на якій платять або на яку прийняли. Питання фінансової стабільності завжди насущен і часто визначає наш вибір робочого місця;
 • неэргономичность витрат часу/сил на кінцевий результат – скільки з нас засиживалось за офісним столом допізна, а з дому дзвонили повідомити, що друзі вже прийшли, піцу привезли, свято розпочалося, «тільки тебе чекаємо!». А в кінцевому і тозі… невелика доплата за понаднормові години, і то, якщо пощастить;
 • шеф-тиран – «Звіт уже готовий? Ви навіщо на роботу ходите?», «Ну і що, що друге січня! Ось саме – вже друге! А проект ще не розпочато!»;
 • нереалізованість потреб – друге січня, потрібно закінчити проект, який на вас спихнув начальник відділу, а сам поїхав у відпустку… А як багато хотілося б зробити! Адже якщо трохи підкоригувати вже наявні заготовки і направити на іншу цільову аудиторію…;
 • сумнівні перспективи кар’єрного росту – а, загалом те, яка різниця, якщо минулого разу скоригував, а лаври почили на голові і в кишені заступник відділу.

Всі ці причини призводять до слідства: «Хочу щось своє!». Розглянемо, з чого ж почати, якщо хочеться організувати свою справу, і на що варто звернути особливу увагу.

Як вибрати ідею для організації своєї справи?

Феєричні задуми того, як нарешті почати працювати на себе, крутяться в голові безперервно – один краще іншого. Але якщо підійти тверезо, то потрібно спочатку проаналізувати всі ідеї.

Як це зробити і з чого почати?

 • випишіть на аркуш всі, навіть самі непідйомні ідеї щодо втілення мрії свого бізнесу;
 • подумайте над кожним – який з них вже зайняв свою нішу в маркетингу, а який тільки починає набирати обертів;
 • увага: не варто перспективно оцінювати ідеї, які добре пішли у ваших знайомих. По-перше, це досвід індивідуальний, а по-друге якщо у кого-то ця сфера прогресивно розвивається, значить у вас вже є серйозний конкурент;
 • оцініть тверезо всі ідеї з боку власних можливостей: що ви зможете привнести нового, чи зможете ви знайти цільову аудиторію і продати свій продукт, достатньо у вас коштів для старту з нуля. Адже хочу і можу – поняття різні.

І тут ми переходимо до наступного животрепетного питання: як поетапно організувати з нуля свою справу.

Як організувати свою справу і знайти кошти для старт-апу?

Починання чого-небудь з нуля – завдання, що вимагає ретельного аналізу. І в першу чергу – аналізу фінансових витрат.

Якщо у вас немає початкового капіталу, а для організації елементарного робочого процесу він все ж таки потрібна, то спробуйте один з наступних варіантів:

 • спробуйте знайти інвесторів. Найбільш легкий спосіб — позичити гроші. Але подумайте – ви зможете виграти більше, якщо до реалізації своєї ідеї підключіть людини з достатніми фінансовими можливостями. З вас ідея і бізнес-план — з нього гроші і частка у справі. Якщо все піде як треба, ви зможете викупити його частку, а якщо ні – у вас буде набагато менше втрат;
 • підбирайте найбільш ергономічні варіанти для вкладення. Якщо ви бажаєте почати з як можна меншими ризиками, варто задуматися про правильне використання простору і техніки. Офіс можна підшукати не обов’язково в центрі, що вийде набагато дешевше, але добре вкластися в рекламу своєї справи. Згадайте, адже досить багато друкарень знаходиться в невеликих підвалах, але ви туди регулярно ходите що-небудь роздрукувати. Головне, щоб про вас знали. Заощадивши на офісі, але вклавшись в рекламу, ви вб’єте двох зайців відразу, так як доносити свої ідеї в маси», так само як і продавати їх, все одно доведеться;
 • розділіть офісне приміщення ще з якою-небудь компанією, яка теж стартує з нуля.

І звичайно ж, шукайте оптимальні варіанти придбання обладнання для офісу і вашої справи. Достатньо почати з обладнання, взятого в оренду, або можна придбати техніку б.у. Однак не варто економити на тому, що буде безпосередньо робити гроші. Наприклад, якщо у вас інтернет-магазин, дешеві комп’ютери – не кращий варіант. Ви більше витратите на виклик майстрів, плюс створяться некомфортні умови роботи. А все це означає фінансові втрати.

Отже, щоб оптимально стартувати з нуля, знайдіть інвесторів або ж запропонуйте друзям/знайомим частку в бізнесі. Це зменшить ризики і дозволить швидко акумулювати кошти, щоб почати вести свою справу.

Юридична сторона питання

Ідея є, кошти знайдені, а ось чого не вистачає майбутньої успішної компанії, так це реєстрацію в податковій. Це вкрай важливо, особливо, коли стартуєте з нуля і досвіду у веденні таких справ немає.

Як заощадити на початкових етапах?

Як вже говорилося вище, одним з найбільш витратних аспектів стане оренда. Тому відразу ж оцініть, чи вам потрібен офіс в бізнес-холі, або досить скромного варіанти в більш віддалених районах або переобладнаних підвальних приміщеннях.

Наступним аспектом персонал. Прибуткова справа чи ні, а платити треба. Подумайте, можливо, деяку роботу можна здійснювати дистанційно. До таких належить: бухгалтерія, піар, прийняття онлайн-замовлень.

По-перше, це заощадить простір — можливо, ви знайдете йому правильне застосування у вигляді спільної оренди, здачі вторинної частини приміщення під склад або серверну. А по-друге, це допоможе заощадити кошти на перших порах.

Дуже важливо правильно організувати грошові потоки. Не варто одразу забирати мінімальний прибуток з справи.

На чому економити не варто?

Успіх просування бізнесу проста:

 • якість;
 • сервіс;
 • реклама.
 1. Якість продукту сама себе продає покупцеві;
 2. Сервіс в обслуговуванні зіграє на руку в просуванні вашої ідеї;
 3. Реклама приведе тих, хто ще не знає про вашу фірму.

Варто пам’ятати, що якість продукту/послуг це і є ваші особисті фінанси. Не можна продати те, що самі б ви не купили. А якщо оцінювати продукт/послугу з боку особистих потреб, завжди легше зрозуміти, чого хоче покупець.

Продаючи або створюючи продукт продажу, завжди запитуйте, а чого хочу від цієї речі я?

З чого почати продажу своєї ідеї?

Просуваєте ви з нуля страт-ап шляхом сарафанного радіо або професійної реклами, завжди дотримуйтесь двом оптимальним рішенням:

 • Переконайте покупця, що йому потрібен ваш продукт;

В сучасному світі люди часто купують не життєво необхідні речі, а ті, в життєвій необхідності яких їх переконали. Створіть ці необхідність! Звичайно, привести, привабити до себе в офіс клієнта «з нуля» – завдання непросте. Але подумайте — адже ваші мрії і задуми почалися з чого? З того, що ви знайшли їм практичне застосування. Так покажіть його потенційним клієнтам! Переконайте їх так, як переконали в цьому себе!

 • Створіть ажіотаж.

Якщо час лімітовано, то хочеться встигнути. Так лімітуйте його! Простіше за все почати з створення акції до відкриття вашої організації. Подумайте, що такого б хотілося отримати, щоб акція змусила прийти і купити.

Як почати покращувати свою справу?

Відповідь проста – з самого початку! Ще на етапі «нуля». Аналізуйте і порівнюйте з конкурентами – які маркетингові ходи вони застосовують, і які акції дієві? Чого не вистачає? Що варто відновити, а де і зовсім змінити? Подсматривайте, мотайте на вус, вчіться на чужих помилках і прикладах!

Порада!

Кращі ідеї вдосконалення подають покупці! Спілкуйтеся з ними — вони просто кричать про свої потреби.

Аналізуйте і втілюйте!

Сьогодні існує безліч можливостей, щоб з нуля закрутити власну справу.

Шукайте їх у собі, аналізуйте і розсудливо підходите до розподілу фінансів.

А то, чого вам може не вистачати в бізнесі, підкажуть самі покупці. Удачі!

Залишити коментар