Як зігріти квартиру, поки батареї ще непрацюють?

Кожен рік з настанням осені росіяни, які не мають автономного опалення, мужньо готуються мерзнути у власних домівках. Поки комунальним службам остаточно не стане ясно, що настала осінь, ваше житло може охолонути до +18 і нижче градусів. Після спекотного літа ще не настроившийся на холодний період року організм (тим більше дитячий) може легко дати збій. Невже нам залишається тільки терпіти і вважати ситуацію злом настільки ж неминучим і невідворотним, як прихід самих холодів?

Необов’язково! Питання обігріву житла, особливо актуальний в нічний час, частково можна вирішити самостійно. Кілька порад допоможуть вам пережити цей перехідно-осінній період з максимально доступним комфортом і не захворіти, замерзнувши у власній спальні.

Кондиціонер — не тільки влітку

Чомусь у цей період багато хто забуває про те, що кондиціонер, рятував нас від спеки і духоти влітку, вміє і зігрівати приміщення. Якщо у вас встановлено цей прилад, у нього майже напевно є функція, зворотна прямому призначенню. З зимовими холодами йому, звичайно, не впоратися, але в період міжсезоння — це саме те, що потрібно.

Про те, як запустити «антикондиционер», напевно написано в інструкції, що додається. Якщо її вже немає, спробуйте просто виставити на пульті значення температури вище фактичної (в більшості випадків пристрій працює). Якщо не вийшло, завжди можна знайти інформацію про свою моделі в інтернеті.

Гріємося електрикою

Коли мова йде про здоров’я сім’ї, проблеми енергозбереження відходять на другий план. Електричний нагрівач повітря — самий простий і дієвий спосіб обігріти остигаючу квартиру. При цьому чим раніше почати ним користуватися, поки стіни будинку ще остаточно не охололи, тим легше буде підняти температуру у приміщенні.

Сучасні електричні обігрівачі поділяються на кілька типів. Коротко — про кожного з них.

  • масляний – працює як звичайний водяний, але за рахунок нагріву масла. Безпечний і безшумний. Швидко квартиру не нагріє, але підтримувати тепло може цілодобово;
  • тепловентилятор — не розрахований на тривалу експлуатацію, та й занадто гучний, щоб залишити його включеним, наприклад, на ніч. Крім того, має «добрий апетит» на енергоспоживання. Зате здатний в короткий термін зігріти приміщення;
  • електроконвектор — прилад нового покоління, принцип дії якого полягає в циркуляції повітря між нагрівальними елементами. Набагато більш економічний у споживанні енергії, ніж тепловентилятор, але сам по собі коштує недешево і має досить громіздку конструкцію;
  • карбонові та інфрачервоні обігрівачі — ще два типи сучасних приладів для обігріву приміщень. Впливаючи на предмети і людей інфрачервоними променями, які зігрівають їх, не обігрівається повітря. Недоліком є світіння, яке в темний час доби може заважати. Ці прилади поки не набули великого поширення.

Не закривайте двері в ванну кімнату

Приміщення ванної кімнати — єдине, в якому опалення у багатьох включено цілий рік. Це полотенцесушитель, стояк і труби гарячого водопостачання. Звичайно, впоратися з обігрівом всієї квартири вони не зможуть, але підвищити загальну температуру хоча б градус цілком здатні.

А ось періодично набирати у ванну гарячу воду і тримати відчиненими двері в це приміщення ми вам не рекомендуємо. Гірше холоду може бути тільки холод з підвищеною вологістю, а саме такого ефекту ви і досягнете.

Індивідуальний підігрів

У багатьох будинках є електричні і водяні грілки, які найчастіше мають господарський статус «на всякий випадок». Покладіть їх перед сном під ковдру, і ви не відчуєте стресу, залазячи в крижану постіль. Якщо виставити електричну грілку на мінімальне значення, з нею можна дуже комфортно провести всю холодну жовтневу ніч. Необов’язково з нею обніматися: вона все одно може виявитися досить гарячою. Просто покладіть її в ногах на ковдру. І пам’ятайте, що допускати перегріву цього приладу не можна.

Якщо ні водяних, ні електричних грілок в будинку немає, можна скористатися звичайними пластиковими пляшками з гарячою водою.

Бережіть тепло!

Куди йде тепло з будинку? У вікна, двері і щілини. Якщо вікна в будинку відносяться до такого типу, що вимагають зимової консервації, не чекайте морозів, зробіть це з першими холодами. Зверніть увагу на вхідні двері — можливо, саме там просочується назовні тепле повітря з квартири. Існують спеціальні утеплюючі прокладки, які приклеюються на раз-два, і коштують всього нічого.

Повісьте на вікна самі щільні з наявних портьєр і щільно закривайте їх на ніч і під час своєї відсутності. Це зупинить поширення холодного повітря від вікна. А ось з міркувань економії сидіти в темряві вдень не варто: саме брак денного світла є однією з головних причин осінньої депресії.

Окиньте своє житло уважним поглядом — напевно можна зробити щось ще, щоб комфортно «дожити до тепла». Тимчасово відсунути робочий стіл з комп’ютером або ліжко від холодної стіни, а обідній — від вікна. Дістати з комори старий килим і покласти його на підлогу зі щілинами. Частіше готувати в духовці і залишати її остигати відкритою — способів багато. Зверніть увагу на раціон, додавши в нього зігріваючих спецій. Зрештою, частіше запрошуйте в будинок друзів — з ними ви точно не замерзнете!

Залишити коментар