Деревовидна лілія: чи вона існує в реальності?

Останнім часом в інтернеті можна побачити величезну кількість оголошень, в яких пропонують цибулинки приголомшливо красивою лілії з величезними квітами. Але як тільки придбана луковичка проростає, виявляється, що квітка трохи більше звичайного. Тому сьогодні ми розповімо вам дещо про лілії та їх сорти.

Міф чи реальність?

В першу чергу давайте з’ясуємо питання: чи існує в природі деревовидна лілія. Справа в тому, що в садівництві поняття «каскадний» найчастіше застосовують до пиону. Саме з цієї причини саме поняття деревовидна лілія нікого не бентежить. Але півонія отримав свою назву із-за потужної кореневої структури, а ось будь-який вид лілії є цибулинних рослин. Плутанина відбувається і з тієї причини, що аромат цього деревовидного півонії нагадує запах лілії.

Що стосується самого факту існування деревоподібної лілії, то тут думки розходяться. Одні селекціонери стверджують, що це лише міф, придуманий шахраями для того, щоб заробляти якомога більше грошей на самих звичайних сортах.

А приголомшливо красиві квіти на фотографіях – це всього лише результат роботи в фотошопі.

Інші фахівці стверджують, що поява такого виду є цілком можливим, оскільки при схрещуванні двох різних сортів гібрид може захворіти. У цьому випадку може відбутися зрощування декількох гілок в одне, що і виглядає як «деревоподібна лілія». Але поява такого рослини – це відхилення від норми, тому зустріти в реальності така рослина вам, швидше за все, не доведеться.

Крім того, є ще одна різновидність такої рослини, яке можна видати за деревоподібна – кардиокринум. Цвіте цей сорт приголомшливо красиво, але тільки один раз в сім років. Дивним є і запах квітів. Але, на жаль, після цвітіння рослина відмирає. Ну а що стосується вирощування такої деревоподібної лілії, то в даному випадку можна користуватися рекомендаціями по догляду за звичайними ліліями.

Правила догляду за ліліями: посадка

Як ви розумієте, виростити справжню деревоподібну лілію вам не вдасться, оскільки її не існує в природі. Але ви можете купити цибулинку кардиокринума або звичайною лілії.

А як доглядати за таким красивою квіткою ми вам зараз розповімо:

  • Приділіть особливу увагу місцю посадки. Пам’ятайте, що ця рослина не любить пересадки, тому вам потрібно відразу вибрати місце, де йому буде комфортно. Для лілії відмінно підійде пухкий родючий грунт, бажано з хорошим дренажем. Увага! Для того щоб рослина добре прижилася за два – три тижні треба перекопати землю;
  • Перш ніж купувати цибулинки обов’язково дізнайтеся точну назву цього сорту лілії. Від цього можуть залежати особливості посадки та догляду за рослиною;
  • Перед тим як садити цибулину, очистіть її від гнилих лусочок і занадто довгих коренів. Потім вимочити цибулину в 0,2% розчині фундазолу;
  • Найкращим часом для посадки є осінь і весна. Посадка навесні дозволить вам зберегти цибулинки від перемерзання і розмокання. А от якщо ви посадіть рослину восени, то за зиму коренева система лілії зможе повністю розкритися, так і перепад температур навесні перенести рослині буде набагато простіше.

Як доглядати за «деревоподібної» лілією

Сам по собі відхід зводиться до своєчасного поливу і підгодівлі з допомогою спеціальних мінеральних добрив. Тепер що стосується освітлення, то тут потрібно дотримуватися одне дуже цікаве правило: головка квітки повинна бути на сонечку, а на корені прямі сонячні промені не повинні потрапляти.

Поливати квітку потрібно в міру. Ні в якому разі не варто постійно тримати землю мокрою. Просто слідкуйте за тим, щоб грунт не пересихав. Перед поливом варто трохи розпушити землю навколо кореневища. А оптимальним часом для поливу є або пізніше ранку, коли сонечко ще не припікає, або пізній вечір.

А тепер поговоримо про підгодівлі. Перший раз підживлювати рослину можна навесні, коли з-під землі починають з’являтися перші паростки. Зверніть увагу на той факт, що добриво має бути комплексним.

Кількість підгодівлі має становити двадцять п’ять – тридцять грамів в розрахунку на метр квадратний. Точно таким же чином потрібно підгодовувати рослину під час цвітіння.

Увага! Коли ваша лілія випустила перші бутончики, ви уважно слідкуйте за тим, щоб вчасно видалити подвявшие бутони, оскільки вони будуть заважати формуватися новим бутончикам.

І ще одне: якщо ви посадили рослина в цьому році і вона відразу почало цвісти, то бутони краще зрізати до того моменту як вони повністю розкриються. Так ви дозволите лілії зберегти сили, в подяку за що вона обов’язково порадує вас красивими квітами в наступному році.

Найбільш часті проблеми при вирощуванні гібридних лілій

Для того щоб кожен рік милуватися посипаної квітами лілією, вам потрібно намагатися усувати всі можливі небезпеки. І в першу чергу до таких небезпек відносяться шкідники. На лілії найчастіше поселяється лилейный жук, який любить поласувати її листям і квітами. В принципі, якщо ці шкідники ще не встигли розмножитися, то ви можете просто зібрати їх вручну.

Знайти їх на рослині дуже просто, оскільки такий шкідник має яскраво-помаранчевої спинкою. А якщо ви бачите, що особин жука занадто багато, то доведеться обробляти квітка з допомогою спеціальних засобів. Цей варіант є найгіршим виходом із ситуації, оскільки після обробки інсектицидами листя і бутони, квітки покриваються бурими плямами і втрачають свій зовнішній вигляд.

Ще однією небезпекою є миші. Виявляється, ці дрібні гризуни люблять поласувати її цибулинами. І як ви розумієте, після навали мишок на грядку з вашими рослинами, врятувати їх вже практично неможливо. Тому ви можете відразу посипати землю навколо квітки спеціальної сіркою. Або ж посадіть поруч з цією рослиною нарцис, запах якого відлякує дрібних гризунів.

Як бачите, вирощування цибулин лілії і подальший догляд за ними є досить складним.

Ви повинні врахувати і майбутнє розташування квітки, і вологість ґрунту, і багато інших чинників.

Але якщо ви все зробите правильно, то зможете протягом декількох років милуватися цими дивовижними квітами Удачі вам!

Залишити коментар