Набряк після видалення зуба

Навряд чи знайдеться людина, якій би подобалось лікувати зуби, адже відвідування стоматолога практично завжди супроводжується не самими приємними відчуттями. Зазвичай «зубні страждання припиняються вже через кілька годин після походу до лікаря. Проте бувають і такі ситуації, коли може розвинутися запалення ясен або набряк після видалення зуба.

Можливі причини

Виникнення припухлість щоки після хірургічного втручання може залежати від декількох факторів: професіоналізму стоматолога, методу анестезії, способу видалення, а також від можливого розвитку інфекції.

При вдалому видалення і сприятливому збігу обставин набряк буде невеликим, а через 1-2 дні почне спадати. Якщо ж через кілька днів пухлина росте, супроводжується болем і високою температурою, слід негайно звернутися до лікаря.

Основні причини, які можуть спровокувати набряк щоки після видалення зуба:

 • складність операції. Найбільш важкими вважаються процедури по видаленню дістопірованной і ретинированных зубів, оскільки вимагають розкриття десни;
 • запальний процес. Проблема виникає в тих випадках, коли пацієнт звертається до лікаря з гострим болем, незважаючи на те, що лікування рот вимагав вже давно;
 • слабке здоров’я. Найчастіше набряку щоки після операції схильні люди зі слабким імунітетом, які страждають від підвищеного тиску і поганий згортання крові;
 • видалення зуба мудрості. Пухлина після такої процедури – явище нерідке. Через розташування «вісімки» в роті легка і безболісна операція практично неможлива.

Всі вищеназвані ситуації практично завжди можуть викликати набряк після видалення зуба, проте далеко не кожен раз це повинне служити приводом для неспокою. У переважній більшості випадків пухлина десни або щоки – це абсолютно нормальна реакція нашого організму.

Зуб мудрості

Позбавлення пацієнта від зуба мудрості – досить складна стоматологічна операція. В ході видалення «вісімки» відбувається часткове пошкодження м’яких тканин, що може спровокувати і кровотеча, і сильні болі. Пухлина десни в даному випадку – явище цілком звичайне, і вона розвивається вже через кілька годин після відвідування медичного кабінету.

Після операції на верхній частині щелепи щока набрякає виключно за анатомічної причини – через хорошого кровопостачання цієї ділянки десни. Хірургічне втручання в нижній частині щелепи вважається більш складним, оскільки часто супроводжується надрізом, висвердлюванням або випилюванням міцно сидячою «вісімки». Не дивно, що в результаті такої операції нерідко виникає набряк після видалення зуба мудрості.

Скільки тримається пухлину і чи варто турбуватися? Якщо набряк щоки в межах норми, то протягом 2 діб він поступово зійде, а ниючі болі почнуть вщухати. Якщо ж через 2 дні больові відчуття не припиняються, а місце видалення зуба виглядає так, немов там справжній флюс, без допомоги лікаря не обійтися.

Як зняти набряк?

Допомогти своєму організму швидше відновитися можна і самостійно, в домашніх умовах. Для цього по можливості слід обмежити фізичне навантаження після операції, деякий час утримуватися від прийому їжі та прийняти знеболюючий препарат.

Якщо самопочуття покращилося, артеріальний тиск в нормі і немає кровотечі з лунки, можна задуматися і про те, як зняти набряк після видалення зуба. Найбільш дієвими вважаються такі методи:

 • холодний компрес. Пляшку з холодною водою або вологий рушник потрібно прикладати до опухшему місцем не менше 3-4 разів на день;
 • заспокійливий засіб. Цей пункт застосовується до тих випадків, коли пацієнт, якому видалили зуб, страждає гіпертензією. Седативний препарат рослинного походження допоможе зняти стрес і не допустити підвищення тиску;
 • полоскання. Подібну процедуру рекомендується проводити не раніше ніж на 2 день після операції, оскільки в лунці, де розташовувався зуб, повинен сформуватися кров’яний згусток.

Полоскати пошкоджене місце інтенсивно не потрібно — достатньо 2-3 хвилини потримати в роті лікувальний розчин, а дію можна повторювати до 3 разів на день.

Кращий протизапальний ефект мають:

 • фурацилін;
 • настій кори дуба. 20 г аптечного порошку залити 1 ст. окропу, настояти до охолодження і процідити;
 • настій прополісу. 10 крапель аптечної настоянки розчинити в 1 ст. теплої води або відвару ромашки;
 • содовий розчин. В 1 ст. гарячої кип’яченої води додати 1 ч. л. соди і 5 крапель звичайного йоду, перемішати і остудити до комфортної температури.

Всі перераховані способи допоможуть ефективно зняти набряк після видалення зуба мудрості, запалення ясен і усунути дискомфорт після будь-якого стоматологічного лікування. Головне, дотримуватися обережності і уважно прислухатися до своїх відчуттів.

Іти знову до лікаря?

Як вже говорилося вище, в деяких випадках сильна набряклість щоки або десни може зберігатися більше 2 діб і навіть супроводжуватися загальним нездужанням. У такій ситуації займатися самолікуванням і сподіватися на сприятливий результат не варто, потрібно знову йти до стоматолога. Тривожними симптомами слід вважати:

 • сильний набряк без зубного болю. Такий симптом може свідчити про погано прочищенных каналах зуба і про розвиток пульпіту;
 • інтенсивну біль в області лунки;
 • набряк через 3 дні після видалення;
 • підвищення температури, погіршення самопочуття, головні болі;
 • неприємний запах з лунки, де розташовувався зуб;
 • пухлина щоки, утруднене дихання, задишку. У такій ситуації є висока ймовірність розвитку алергічної реакції;
 • біль при русі щелепами або при ковтанні.

Всі вищеназвані ситуації є приводом для негайного звернення до лікаря. Для того щоб уникнути серйозних ускладнень, ні в якому разі не можна терпіти больові відчуття і затягувати з походом до стоматолога.

Будь-які проблеми з зубами важливо завжди своєчасно усувати, оскільки їх лікування не тільки дуже болісно, але і вельми недешево. Не варто економити на своєму здоров’ї зараз і чекати відповідного моменту, щоб «залатати» вже давно потребують уваги зуби. Адже потім їх «ремонт» може супроводжуватися ускладненнями, непотрібними клопотами і дискомфортом.

Залишити коментар