Мазь «Актовегін» для чого призначають?

У кожному будинку є аптечка. Стандартний набір включає в себе знеболюючі, протизапальні, жарознижувальні та антисептичні фармакологічні засоби.

Якщо у вашому будинку є дитина, то в аптечку потрібно покласти мазь «Актовегін». Для чого призначають, і як її правильно застосовувати? Ось і тема сьогоднішньої розмови.

Коротка фармакологічна довідка

Опіки, дрібні рани, подряпини, садна, пролежні – всі ці шкірні патології зустрічаються в кожній родині. В цьому випадку потрібно відшукати фармакологічний препарат, який ефективно впорається з поставленим завданням. Ви коли-небудь використовували мазь «Актовегін»? Для чого застосовується це засіб? Саме це нам і належить сьогодні з’ясувати.

«Актовегін» — унікальна панацея від багатьох шкірних патологій. Якщо ви хочете скоріше вилікувати рани, опіки, садна, тоді вам просто необхідно придбати цей засіб. Випускається описуваний препарат у формі мазі, ін’єкції і гелю.

Ви здивуєтеся, але роблять її з крові телят. «Актовегін» діє на клітинному рівні завдяки вмісту амінокислот і пептидів. Ця мазь практично не має побічних ефектів за виключенням алергічної реакції. Унікальний компонентний склад «Актовегіну» сприяє продукуванню кисню в тканинах, а також допомагає засвоюватися глюкози. Саме ця речовина є клітинним паливом.

Описувана мазь чинить виключно локальний вплив, не всмоктується в кров і не несе ніякої небезпеки для повноцінного функціонування внутрішніх органів. При потраплянні мазі на уражені ділянки епітелію відбувається його розростання, що сприяє швидкому загоєнню. Дивно, але факт: «Актовегін» допомагає впоратися з променевими опіками.

Навіть у разі перевищення дозування ви не піддаєте себе небезпеки. Про це свідчать відгуки та клінічні дослідження.

Вивчаємо перелік показань

В аптечному пункті вам можуть запропонувати декілька фармакологічних форм описуваного речовини. Для локального застосування, крім мазі, підійде і гель «Актовегін». Для чого його й призначають? Загалом список показань до застосування у всіх формах зовнішніх коштів цього препарату ідентичний.

Перед використанням уважно ознайомтеся з анотацією. Звичайно, незрозумілі фрази та медичні терміни зрозумілі далеко не всім. Тому давайте визначимо перелік показань і викладемо його просторечным мовою. Отже, «Актовегін» допоможе вам впоратися з такими недугами:

  • ранами на шкірних покривах, мають різну природу походження;
  • подряпинами і саднами з незначним запаленням;
  • опіковими ранами різного типу — термічними, радіаційними, променевими, сонячними;
  • виразками трофічного типу;
  • пролежнями.

У медичній практиці «Актовегін» використовують і в якості профілактичного засобу, наприклад, перед хірургічним втручанням, пов’язаних з пересадкою шкірних покривів. Люди, які страждають онкологічними патологіями, також вдаються до використання «Актовегіну». Як правило, профільні лікарі призначають цей фармакологічний препарат після проведення курсу променевої терапії.

Інструкція до застосування під мікроскопом

Багато хто з нас показують своїм дітям мультфільм «Фиксики». Завдяки відомим мультиплікаційним персонажам наші діти отримують відповіді на найцікавіші запитання. Навіть у старшому віці ми всі трохи залишаємося чомучки. Особливо це стосується застосування фармакологічних засобів.

Перш ніж використовувати мазь «Актовегін», не лінуйтеся прочитати анотацію, а також відгуки пацієнтів та лікарів-практиків. Якщо ви не розумієте викладених рекомендацій з медичними термінами, давайте спробуємо роз’яснити спосіб застосування та переведемо інструкцію доступний для всіх мову.

Дія описуваного фармакологічного препарату однаково, незалежно від форми випуску. Ось тільки мазь та гель відрізняються концентрацією активно діючих компонентів. Гель, як правило, випускається з концентрацією 20%, а на тюбику з маззю або кремом ви побачите позначку 5%. Гель «Актовегін» краще всього використовувати для первинного лікування глибоких пошкоджень шкірних покривів, а також при розвитку запальних процесів.

А ось мазь або крем прибережіть для стадії одужання. Після усунення запалення, ми виходимо на фінішну пряму, і в цьому випадку мазь «Актовегін» допоможе тканин скоріше регенеруватися.

Спочатку оцініть масштаб рани. Якщо ви помітили розвиток запалення, необхідно зробити компрес. В першу чергу наносимо будь-антисептик і накладаємо товстим шаром гель. Зверху фіксуємо пов’язку, просякнуту маззю. Як тільки ви помітите, що запалення пройшло і рана, що починає гоїтися, пов’язку можна не робити, а просто наносити на уражені епітеліальні ділянки мазь «Актовегін».

Лікарі не обмежують тривалість використання описуваного фармакологічного засобу. Як показує практика, мазь не є провокатором розвитку побічних ефектів або ускладнених наслідків. Виключення, звичайно ж, складають алергічні реакції, але ви повинні це передбачити відразу, тобто перед початком лікування.

«Актовегін» рани на шкірі допоможе вилікувати

Мазь «Актовегін» — унікальна панацея від патологій на шкірних покривах. Після проведення тривалих клінічних досліджень фахівці дійшли висновку, що вона не має протипоказань. Єдине, на що варто звернути увагу, це на компонентний склад. Якщо ваш організм не сприймає хоча б одне з перерахованих речовин, то краще підшукати альтернативний препарат і проконсультуватися з профільним лікарем.

Мазь «Актовегін» ідеально підходить для дорослих і дітей. В період вагітності і грудного вигодовування також можна скористатися цим засобом, не побоюючись за життя і здоров’я дитини.

Під час застосування препарату ви можете помітити наступні побічні ефекти:

  • свербіж;
  • кропив’янку;
  • печіння.

Місцеві реакції не принесуть вам шкоди, але насторожити така симптоматика має.

«Актовегін» — фармакологічний засіб для зовнішнього застосування, і саме ця мазь повинна бути в кожній аптечці. Ви можете вилікувати нею будь-які рани і садна. Що стосується серйозних ушкоджень шкірних покривів, то попередньо заручіться підтримкою лікаря. Як правило, глибокі рани з розвитком ускладнень також лікуються «Актовегін», але тільки в комплексі з іншими фармакологічними засобами. Будьте здорові!

Залишити коментар