Онімів палець і не проходить – що ж робити?

Оніміння пальців рук — тривожний симптом, здатний виступати ознакою різноманітних і серйозних патологій, однак найчастіше люди починають звертати на нього увагу тоді, коли втрата чутливості довго не проходить, приймає постійний характер і починає супроводжуватися неприємними або болісними відчуттями.

Чому так важливо не ігнорувати подібний симптом, і які причини служать передумовою для його появи – знайдемо відповіді на ці питання разом.

Причини, по яким знижуватися чутливість у пальцях рук

Якщо онімів палець на лівій або правій руці і не проходить – негайно звертайтеся за лікарською консультацією, тому що практично всі причини, що викликають прояв подібної симптоматики досить серйозні.

Перерахуємо ряд факторів, що призводять до того, що німіють пальці:

  • Заніміли пальці — цей симптом може красномовно вказувати на збій провідності у нервових закінченнях і відростках і розвиток шийного остеохондрозу. Перевірте свої відчуття: поверніть голову вліво-вправо, нахил вперед-назад. Якщо при цих діях, ви почуєте виразний хрускіт, або руху будуть супроводжуватися болем, ймовірність розвитку остеохондрозу в шийних хребцях вкрай велика.

Увага! Якщо онімів частково або повністю великий палець на правій руці, це може свідчити про остеохондрозі.

Щоб підтвердити або спростувати наявність патології, зверніться до лікаря для проходження огляду та рентгенологічного обстеження;

  • Якщо окостенел палець на руці, подумайте, не перебувала ваша кінцівку тривалий час в одному положенні (наприклад, під час сну) і чи правильно вибрано розмір ваших прикрас. Ці причини найшкідливіші з усіх, за якими може спостерігатися втрата чутливості в кінцівках;
  • На здерев’яніння пальця нерідко скаржаться жінки в період вагітності, ПМС або менопаузи. Зазвичай втрата чутливості при даних обставинах викликається порушенням водного обміну, змінами в гормональному фоні і процесі протікання загальних метаболічних процесів;
  • Сильне занепокоєння повинно викликати, якщо у вас оніміли деякі або всі пальці на лівій руці. Втрата чутливість у пальцях лівої кінцівки нерідко вказує на збої в нормальній роботі серця, що може бути ознакою стенокардії. Негайно варто звертатися до лікаря, якщо постійно німіє безіменний палець і ця омертвелость поширюється до передпліччя;
  • Великий палець правої верхньої кінцівки може німіти з різних причин. Перелічимо деякі з найбільш серйозних: грижі дисків хребта, закупорка судин, артрит, серйозні збої в процесі кровообігу;
  • Без уваги не варто залишати і випадок, якщо онімів раптово безіменний палець на правій руці. Неприємний симптом може з’явитися як ознака розвитку стенокардії, цукрового діабету, передінфарктного стану.

Якщо ж ви відчуваєте, що виразно онімів кінчик пальця на лівій або правій руці і неприємне явище не проходить протягом тривалого часу, не зволікайте зі зверненням до лікаря. Кінчик кінцівки втрачає чутливість при найсерйозніших патології нервових тканин.

Причинами появи почуття окостеніння можуть бути травми черепно-мозкові або передінсультний стан.

Втрата чутливості при травмах

Якщо онімів палець на лівій або правій руці, варто задуматися не тільки про розвиток патологій у нервових закінченнях і запальних процесах, але і можливості травми. Симптом може проявитися безпосередньо при травмуванні кінцівки, але також може вказувати на наявність черепно-мозкової травми. Зазвичай почуття здерев’яніння при цьому супроводжується й іншими дискомфортними відчуттями: болями, поколюванням, сверблячкою, спазмами, печінням. Кінцівка може злегка сіпатися.

На замітку. Якщо при вищеописаних симптомів спостерігається порушення координації рухів при ходьбі, є серйозні підстави запідозрити розвиток розсіяного склерозу.

Якщо ж причина втрати сенсетивности — травма голови, то поряд з неприємним почуттям німоти в кінцівках хворий буде відчувати загальну слабкість, у нього можуть спостерігатися запаморочення.

Звертаємо вашу увагу на те, що причин для прояву неприємного симптому досить багато. Іноді вони взагалі не пов’язані з травмами і запаленнями і спостерігаються на фоні країн патологій внутрішніх органів. А тому не займайтеся самодіагностикою і тим більше — самолікуванням. Звертайтеся за консультацією до професійних лікарів. У цьому випадку буде шанс впоратися з проблемою швидше й ефективніше і запобігти розвитку серйозних захворювань в організмі.

Терапія втрати осязательной здібності

Терапевтичні заходи з лікування неприємного симптому в обов’язковому порядку визначаються лікарем. Якщо причина появи німоти в банальному авітамінозі і порушенні обміну речовин, фахівець може призначити вам спеціальну дієту і прописати до прийому мінерально-вітамінні комплекси.

При постійно виникаюче відчуття німоти в кінцівках лікар-терапевт чи лікар-невролог може направити вас на проходження додаткового кардіологічного дослідження. Самостійно варто відвідати кардіолога, якщо неприємне відчуття турбує вас в області мізинця.

Якщо обстеження виявить причину втрати сенситивности через защемлення нервових закінчень, то терапевтичні заходи щодо усунення симптому будуть складатися з активного вживання вітамінів групи В, проходження процедури амплипульса з анальгетиками. Посилити корисний ефект терапії допоможе категорична відмова від шкідливих звичок.

При порушеннях кровообігу, що супроводжуються болючим одеревенением в кінцівках, пацієнту призначається особлива дієта зі вмістом у меню продуктів, багатих вітаміном С.

При серйозних патології і порушення лікар призначає до прийому фармацевтичні препарати, приймати які слід суворо за інструкцією і в рекомендованих фахівцем дозах.

Масажні процедури

Відмінним засобом профілактики і терапії почуття німоти в кінцівках є масажні процедури. При сильних проявах синдрому слід звернутися до професійного мануального терапевта, але в якості профілактики, масаж цілком можливо проводити в домашніх умовах.

Масаж при одеревенелости кінцівок досить простий. Наприклад, можна катати в долоньках маленький гумовий м’ячик або активно розтирати руки.

У розтираннях застосовуйте натуральні олії та настойки, сприяють поліпшенню кровообігу.

Кілька сеансів такого простого масажу на тиждень допоможуть вам впоратися з неприємним відчуттям одеревенелости і запобігти в подальшому його дискомфортні прояви.

Рецепти нетрадиційної медицини

У скарбничці народної медицини також є рецепти, які допомагають відновити чутливість в кінцівках. Ефективним засобом вважається настоянка з пекучого перцю і маринованих огірків.

Щоб приготувати еліксир огірки нарізають дрібними кубиками, дрібно кришать стручок перцю і укладають підготовлені продукти в ємність для настоювання. Далі, масу з перцю та огірків слід залити 500 грамами спирту або якісної горілки.

Наполягати засіб потрібно протягом семи днів, а після цього процідити і щодня протирати їм проблемні зони.

Залишити коментар