Майстер-клас з в’язання гачком капців чобітків

Не так давно в моду увійшли незвичайні в’язані речі, серед яких не тільки туніки, плаття і топи, але і взуття: літні балетки, чобітки, босоніжки, верхня частина яких виконана гачком, виглядають витончено і цікаво.

Але це не дуже практично. А ось для домашнього використання тапочки-чобітки або шкарпетки ідеально підходять. Пропонуємо Вам поповнити свій гардероб цим стильним елементом.

Майстер-клас з в’язання капців чобітків з шестигранників гачком

Головна привабливість цього методу полягає в тому, що на основі приведеної до нього схеми можна виконати як короткі тапочки з низькими халявами, так і повноцінні чобітки. Крім того, безпосередньо сам візерунок Ви можете використовувати і для будь-яких інших речей та виробів — від декоративних серветок до шалі або туніки. Всі розрахунки наведені на довжину стопи в 24-25 см і можуть бути змінені за Вашим бажанням.

  • Пряжу рекомендовано підібрати з мікрофібри, однак, якщо Ви хочете дуже теплі зимові тапочки, можете придбати шерсть, а після зробити додатково повстяну підошву, щоб виріб перетворилося безпосередньо у взуття, а не було носочками. Приблизний обсяг мікрофібри — 100 г або 225 м. Фахівці радять в’язати гачком №3, але можна взяти і більш дрібні моделі, які зроблять візерунок щільніше.
  • Вся суть роботи полягає у в’язанні шестигранників по схемі: після того, як Ви впораєтеся з першим елементом, інші вже не представлять для Вас складності. На невисокі тапочки потрібно 6 таких деталей, які будуть з’єднані між собою, а якщо Вам потрібно висока халява, додайте ще 2-3 елемента.

  • Робота починається з того, що гачком провязывается 6 повітряних петель, після чого їх необхідно закільцювати: це центр, відправна точка. Від неї виконується 3 петлі підйому, після чого виконуються стовпчики 2-ма накидами — їх буде 17 і вони теж повинні бути закільцьовані. У підсумку, від кожної початкової петлі у Вас буде відходити по 3 стовпчика, і поточне кількість петель в ряду — 18.
  • Наступним буде ряд з пишних стовпчиків, які створюються наступним чином: після 2-х повітряних петель на підйом гачок вводиться в початкову петлю закінченого ряду і витягується нитку, а потім дія повторюється. Після цього у Вас в роботі виявиться 5 петель, які потрібно провязать разом, формуючи повітряний стовпчик, розширений до центру. За такою схемою роблять ще 17 шт., до завершення кола.
  • Залишилася рівно половина роботи, якщо вважати по рядах. На черзі — стовпчики з накидом, які зведені разом угорі. Причому, з кожної петлі вийде по 3 стовпчика, але в 1 петлю. Для цього зробіть 2 повітряних петлі на підйом, накиньте нитку на гачок і втягніть її в повітряну петлю нижнього ряду. Виведіть гачок, провяжите 2 петлі, перед залишилася на гачку парою знову зробіть накид, а потім знову втягніть у нижню петлю між пишними стовпчиками, і знову витягніть, щоб пров’язати решта 2 петлі. Після цього у Вас вийде 3 стовпчика, які з’єднані на 1 петлю. За аналогією відпрацюйте ще 17 петель.
  • Останні ряди починають формувати чітку геометричну фігуру, додаються кути. Кожен з них виходить за допомогою великої кількості стовпчиків з накидом в кутах це 5 шт., в той час як інші ділянки кола беруть всього 3 шт. Таким чином, в кутах 3 повітряних петлі підйому перетворюються в 5 стовпчиків з накидом, потім 2 рази по 3 стовпчика, а потім знову 5. І такий алгоритм повторюється до моменту, поки коло не замкнеться.
  • Тепер залишається тільки обв’язати закриває поруч цю деталь, для чого рекомендовано використовувати прості стовпчики без накиду. Враховуйте, що вони даються для кожної петлі, тому останній ряд складається з 60 таких стовпчиків, плюс 6 кутових, які можна виконувати парними, для більшої графичности.

Як вже згадувалося, подібних елементів на тапочки потрібно не менше 6 шт., після чого вони з’єднуються своїми сторонами, зшиваються тією ж самою ниткою, що, знову ж таки, краще робити гачком. Коли верхня деталь буде сформована, залишиться лише підшити її до устілки: можна використовувати вирізаний з повсті угод, а можна зв’язати гачком 2 однакових за формою і розміром деталі. Їх схема — суцільні стовпчики з 1 або 2 накидами, тому особливих складнощів у Вас виникнути не повинно.

На завершення варто відзначити, що сама по собі схема капців шкарпеток або капців чобітків досить проста і піддається навіть початківцям рукодільниця. Найлегше працювати через створення декількох однакових деталей і подальше їх з’єднання, але якщо Вам поки не піддаються візерунки, почніть з в’язання класичних чобітків гачком з стовпчиків.

Залишити коментар