Базові правила догляду за драценою: хвороби, паразити та інші хворби

Квітникарство – одне з найпоширеніших хобі сучасної жінки. Яка ж це краса, коли квартира, будинок або офіс оформлені яскравими барвистими клумбами або заставлені соковито-зеленими чагарниками, прикрашені декоративними підставками і насичені неповторними ароматами!

Деякі господині виставляють своїх вихованців на виставках, багато хваляться ними в соцмережах і на різних форумах.

Все більшу популярність серед кімнатних рослин, які прикрашають більшість нинішніх осель та офісів, знаходить драцена або драконник, як її називають інакше.

Тропічна рослина з Африки, завоювало серця любительок флори своїм незвичайним величним виглядом, невибагливістю у догляді і масою інших позитивних якостей.

Що таке драцена?

Це чагарник, на прямих стеблах якого ростуть розетки з яскраво-зелених листків, з віком перетворюються в стовбур. Тривалість життя драконника в домашній обстановці становить від п’яти до п’ятнадцяти років.

Все залежить від сумлінності догляду. У зростанні квітка може досягати від десяти сантиметрів до трьох метрів. Драцена проявила себе як не примхлива рослина, а догляд за нею не забере багато часу і не доставить особливих клопотів.

Якщо ви будете слідувати декільком нескладним правилам, чагарник буде радувати вас багато років, інакше він почне занепадати і незабаром остаточно загине.

Щоб не допустити сумного результату, необхідно докладно розібратися, чому у драцени жовтіє і опадає листя?

Причини жовтизни і опадання листя

Чому жовтіє листя у драконника?

Іноді відповідь на це питання гранично простий – вік улюбленої рослини. По закінченню двох років яскраво-зелене листя починають жовтіти з кінчиків, так як термін їх життя вичерпалося. В такому випадку, щоб не псувався екзотичний вид африкансткой красуні, досвідчені садівники рекомендують акуратно обрізати пожовклі кінчики.

Однак і у молодої драцени можна помітити жовтизну на листках. Тоді треба шукати причину в іншому.

Основними джерелами ураження бувають:

  • несприятливий мікроклімат;
  • неправильний догляд: недостатній або надмірний полив квітки;
  • недолік поживних речовин;
  • атака шкідниками;
  • гниль та інші бактеріальні захворювання рослини.

Правильний догляд. Дуже часто причиною того, що у драцени жовтіють і сохнуть листя, буває неправильний полив рослини. Переконайтеся в тому, що грунт встигає просихати. Заливати драцену можна ні в якому разі, так і нудитися без води вона не повинна. Найкраще поливати квітку 2-4 рази в тиждень (в літній час), і скоротити кількість поливів до 1-2 разів (у зимовий період).

Влітку має висихати тільки верхній шар грунту, взимку ж дайте землі повністю висохнути і тільки тоді зрошує її знову. Інакше коріння почнуть загнивати, це спровокує жовтизну листя, а потім і повну загибель кімнатній красуні.

Варто враховувати і той факт, що цей чудовий квітка прибув до нас з теплих тропічних країн. Звичайно ж, не треба гіперболізувати ситуацію і ставити горщик з драконником біля батареї чи на пекучому сонці, але необхідно враховувати дану особливість при домашньому догляді. Адже для нього сухе повітря знищує.

Стежте, щоб вологість у приміщенні, де стоїть квітка, була не нижче 60%, регулярно обприскуйте листочки водою з пульверизатора, а у спекотне час кілька разів в місяць влаштуйте зеленої улюблениці літній душ. Вода кімнатної температури чудово освіжить листи і змиє з них налиплу пил. Але неодмінно простежте за тим, щоб у ложбинках аркушів не залишилося вологи, адже це теж може стати фактором, при якому у драцени жовтіють кінчики листя.

Також не забувайте про температурному режимі. Оптимальною можна вважати температуру від 18-25 градусів. В такому температурному діапазоні буде комфортно перебувати не тільки рослинам, але і людині.

Ураження хворобами або паразитами. Якщо ви твердо переконані в бездоганності догляду, а листя квітки, як і раніше, жовтіють і обпадають, тоді причина, яка спровокувала в’янення, паразитів або бактеріальному захворюванні, які атакували рослина.

Хвороба драцени можуть викликати кілька факторів: постійна вологий грунт, занадто велика вологість повітря в приміщенні, недолік корисних мікроелементів в землі. Даним квітці життєво необхідно внесення мінеральних і органічних добрив з високою дозою азоту.

Недолік цього мікроелемента в поєднанні з іншими несприятливими факторами найчастіше є відповіддю на питання «Чому у драконника жовтіють кінчики листя?». Придбайте необхідні добрива в квітковому магазині і додайте їх у воду при поливі в сезони інтенсивного росту рослини, тобто з березня по серпень.

Ще однією поширеною причиною хвороби чагарнику можуть стати всілякі паразити. Найчастіше це щитівка, павутинний кліщ або тріпс. Також сохнуть листя, уражені грибком. Якщо у вас виникли підозри, що старіння пов’язане саме з цими факторами, без зволікання заберіть його подалі від інших квітів, щоб не відбулося зараження всього домашнього квітника. У спеціалізованому магазині купите розчин інсектициду для позбавлення від грибків та шкідників і ретельно обробіть чагарник. Після такого лікування до нього дуже швидко повернеться колишня краса.

Причини жовтіючих листя у драцени однозначно таяться в неналежному догляді і всіляких хворобах. Ви начебто все робите правильно: полив в нормі, професійна обробка, затишне місце для квітки вибрали, а на ньому все одно з’являються різнорідні плями незрозумілого генезу.

Може справа в «затишному» місці?

Не забувайте, що чагарник не любить прямих сонячних променів, тому саме добре освітлене місце під сонечком буде для нього згубним: листя отримає опік у вигляді жовтих плям. Якщо ж плями мають коричневий відтінок, це свідчить про те, що квітка стоїть на протязі.

Квітка легко піддається бактеріальних захворювань. Приміром, гниль вражає листя драцени і ближче до верху робить їх жовтими. Фахівці радять не займатися лікуванням уражених ділянок, а просто видалити їх. Якщо так сталося з вашим квіткою, зверніть увагу на вологість повітря в кімнаті, де знаходиться рослина, і стримайте полив, оскільки надмірна волога і є причиною виникнення гнилі. Щоб уникнути появи цієї хвороби, не забувайте додавати добрива з великим відсотком калію і фосфору. Адже краще запобігти проблемі, ніж боротися з нею.

Що ж робити, якщо у драконника листочки жовтіють?

Драцена — вкрай невибагливий у догляді квітка. Йому не потрібен щоденний полив, він невимогливий до висвітлення і стійкий до перепаду температури в приміщенні. З мінімальними витратами часу і уваги, можна отримати прекрасний квітковий примірник, який буде блищати своїм екзотичним пишністю протягом не одного року. Але часто трапляється так, коли навіть при правильному догляді під час хвороби у драцени жовтіє листя.

Коли ж чагарник скидає листя і що з цим робити?

Основна причина, як вже було сказано раніше, це зрілі літа рослини. Кожен листок живе певний час, а потім, як і у всіх рослин, в’яне і опадає. Це природний процес і зробити з ним нічого не можливо.

Якщо справа не в літах рослини, а листочки жовтіють і стовбур стає млявим і м’яким, уважно проаналізуйте свій догляд за драценою. Можливо справа в поливі: в його достатку або нестачі. Налаштуйте поливальний графік і тоді привабливий вигляд вашої красуні не зіпсується.

Еже стовбур чагарнику вже став м’яким і млявим, квітка врятує тільки негайна пересадка. Вийміть його з горщика, обтрусіть від старої грунту і дозвольте коріння гарненько просохнути, при цьому видаливши загнили відростки.

Потім посадіть квітка в горщик зі свіжою, удобреному корисними мікроелементами, грунтом і в майбутньому не зловживайте поливом.

Холод або протяги також стають частими причинами загибелі куща драконника, адже він не витримує температуру нижче +15 градусів. Для порятунку улюблениці перенесіть її в тепле приміщення, оточіть надлежавшей турботою і тоді, бути може, вона зможе прийти в себе від переохолодження.

Підводячи підсумок, зазначимо, що чинників, з-за яких листочки у куща драконника жовтіють і обпадають, може бути безліч. Розібравшись з основними причинами, ви тепер знаєте, що робити, щоб не допустити подібних труднощів. Побачивши дефектний ділянку, не потрібно впадати у паніку. Усунення проблеми не складає особливих труднощів, якщо вчасно взятися за виправлення ситуації.

Не скупіться на час для догляду за квіткою. В подяку кущ драцени довгий час буде радувати своєю вишуканою красою.

Залишити коментар