Лізиноприл: аналоги препарату і його заміна

Купівля ліків наш час те саме лотереї. Виклавши досить пристойну суму, можна отримати препарат, який не дає потрібного ефекту або який неможливо пити з-за побічних ефектів.

Саме тому треба тримати руку на пульсі — мати уявлення про аналоги. Лізиноприл і його заміна теж не є винятком. Що можна пити замість нього?

Є вибір у гіпертоніка?

Це не єдиний у своєму роді антигіпертензивний препарат: в аптечному асортименті є великий вибір (84 препарату!) ліків з групи інгібіторів АПФ.

На сьогоднішній день вони вважаються одними з найкращих засобів від гіпертонії, так як не просто збивають тиск, а лікують цю недугу, попереджають розвиток серцевих і ниркових патологій, до яких призводить стабільно підвищений артеріальний тиск. Таким чином вони продовжують життя людям, що страждають гіпертонією.

Список інгібіторів АПФ постійно розширюється, так що лікар завжди може підібрати аналог Лізиноприлу, якщо в цьому виникне необхідність. Але шукати йому заміну самостійно — неправильне рішення. Навіть при однаковому діючій речовині у кожного з них свій набір додаткових компонентів, які здатні спровокувати побічні ефекти, і механізм дії.

Важливо! Самостійний вибір може призвести до прогресування хвороби і ускладнень.

Особливості лікування Лізиноприлом

Спочатку розглянемо Лізиноприл — його інструкцію по застосуванню, ціну, відгуки, а потім перейдемо до аналогам. Це засіб, ефективно знижує АТ і перешкоджає розвитку гіпертрофії міокарда. Воно показане при гіпертонії, хронічної серцевої недостатності, гострому інфаркті, хворобах нирок, викликаних діабетом. Ліки з такою назвою випускають кілька заводів: «Тева» (Угорщина), «Актавіс» (Ісландія), «Ратіофарм» (Німеччина), «Алсі», «Меркле» та інші. Основний компонент у його складі – лізиноприлу дигідрат, а наповнювачі можуть бути різними. Він заборонений при індивідуальній непереносимості, набряку Квінке. Не призначається дітям до 18 років, вагітним і годуючим.

Стандартна схема прийому виглядає так: пити його слід в ранкові години, в один і той же час, незалежно від прийому їжі, по 1 табл. в добу. Таблетку запити водою. Максимальна добова доза – 40 мг. Зазвичай починають прийом ліків з 5 мг, поступово доводять дозу до 10 мг.

Відгуки лікарів і самих пацієнтів про Лизиноприле в більшості випадків позитивні. Він не тільки нормалізує артеріальний тиск, але і зміцнює судини. Негативне ставлення він викликав тільки через побічних ефектів, які не так вже й рідкісні. Це стомлюваність, розлад стільця, сухий кашель, сплутаність свідомості, рідше – біль у горлі, зміна кількості сечі.

Аналоги Лізиноприлу – суперники чи колеги?

Головні переваги Лізиноприлу — висока біодоступність, пролонгована дія, зручність застосування, швидке накопичення в організмі у високих концентраціях, мінімальна вартість, велика різноманітність дозувань – 2,5, 5, 10, 20 мг. Його недоліками є те, що він відносно швидко виводиться з організму, негативно діє на печінку і викликає «побочки».

А тепер порівняємо це ліки з його головними «конкурентами»:

  • Диротон — основний суперник» розглянутого препарату. Проводиться компаній «Гедеон Ріхтер» (Угорщина). Обидва засоби випускаються у формі таблеток з однаковими дозуваннями. Плюси Диротона – висока біодоступність, виражену гіпотензивну дію. Але він швидко залишає організм, має більш високу вартість, а приймають його в 2 рази більше – 10 мг один раз на день. В обох випадках стійкого ефекту слід очікувати на 2-4 тижні;

  • Еналаприл – ще один популярний аналог Лізиноприлу.Що краще – перший чи другий препарат? У Еналаприлу інше активна речовина – еналаприл. Його максимальна добова доза 2 р. вище (доведеться приймати від 2 до 3 р. в день на порожній шлунок), він більше зв’язується з білками плазми. Еналаприл може дати ускладнення у вигляді імпотенції, а другий препарат таким негативним властивістю не володіє, але зате категорично заборонено при ниркових патологіях і після трансплантації цього органу.;

  • аналог з іншим чинним речовиною – це Каптоприл. Підходить для оперативного зниження тиску, але не володіє тривалою дією, тому його доводиться приймати до 4 г. в день. На відміну від Лізиноприлу, заборонений для діабетиків, має більше протипоказань: стеноз аорти, звуження мітрального клапана, мокардиопатия. Частіше провокує небажані реакції. Якість індійських препаратів також багатьма ставиться під сумнів;

  • Амлодипін (Україна, «Червона зірка».) Розроблений на базі речовини амлодипін. Препарат несе з собою ризик розвитку безлічі побічних ефектів. Зокрема, він здатний привести до зниження зору, негативно вплинути на чоловічу силу, викликати біль в грудній клітці і жовтяницю;

  • Лозап або Лізиноприл? Визначити, що краще, можна шляхом порівняння їх характеристик. Дія першого обумовлено наявністю активного компонента – лозартану. Тому ліки використовується тільки при гіпертонії та серцевої недостатності. Протипоказання практично ідентичні, тому заміняти один аналог іншим доцільно тільки при гіперчутливості до лизиноприлу.

  • Ирумед. Стоїть дорожче. Виробник — Belupo d.d.(Хорватія). Дія принципово не відрізняється. Ефект тримається довго, ліки має кілька варіантів випуску з різним вмістом активної речовини. Недоліки – низька біодоступність, висока ціна, повільне накопичення;

  • Даприл (Medochemie, Кіпр). Призначається раз на день. Має ту ж саму активну речовину, що діє так сам.

 

В наші дні від підвищеного тиску страждають не тільки люди, чий вік перевалив за 45, але і більш молоді пацієнти. При гіпертонії 1 і 2 ступеня вони змушені постійно тримати своє АТ «в узді» з допомогою лікарських засобів. Фармацевтична промисловість врахувала цю особливість часу і пропонує безліч препаратів від високого тиску. Але більшість блокаторів АПФ мало чим відрізняються від Лізиноприлу, хоча коштують не в приклад дорожче.

 

Залишити коментар