Кварцування будинку: користь і шкода, відгуки

Хто бував у поліклініці, особливо в стаціонарі, чув про кварцуванні. Цей метод боротьби з патогенними мікроорганізмами давно використовується в медицині для стерилізації приміщень, предметів і людського тіла. Розберемося з можливістю проведення кварцування будинку і поговоримо про користь і шкоду цієї процедури для нас і наших близьких.

Що таке кварцування?

В основі процедури, що носить назву кварцування, лежить бактерицидна дія ультрафіолетового світла. Він негативно впливає на ДНК бактерій, вірусів та інших патогенних мікроорганізмів, чим нівелює їх здатність до розмноження і подальшому розвитку захворювання. Ультрафіолет з довжиною хвилі від 100 до 280 нанометрів призводить до пошкодження нуклеїнової кислоти патогенів, в результаті чого організм гине.

Медицина, так і ми в своїх квартирах і будинках використовуємо цей ефект в цілях боротьби з бактеріями і тим самим проводимо профілактику інфекційних захворювань. Особливу актуальність кварцування приміщень набирає в період епідемій, тобто в осінньо-зимові місяці.

Слід розуміти, що колба лампи виготовлена не з звичайного скла, а з кварцового, яке здатне пропускати ультрафіолетове випромінювання від джерела. Результатом кварцування буде також утворення в повітрі озону, а це величезний плюс для дезинфікуючого ефекту, однак великим мінусом виступає його сильну токсичну дію на організм людини.

Домашнє знезараження: користь і шкода

Застосування кварцових ламп в домашніх умовах вимагає певних знань і навичок. Дезінфекція повітря повинна здійснюватися з використанням опромінювачів, здатних забезпечити необхідну протимікробну ефективність. Ці пристрої розрізняються за місцем розташування. Вони можуть бути настільними, настінними і комбінованого типу.

Також має значення вид пристрою — відкритий або закритий. Відмінність між ними полягає в тому, що в останніх джерело ультрафіолету повністю закритий і повітря проходить простір, де піддається облучающему впливу допомогою нагнітання.

До явних мінусів використання кварцових ламп для дезінфекції приміщення відноситься негативний вплив ультрафіолетового світла на шкірні покриви, а також на очі, не виключений і опік рогівки. Це тягне за собою неможливість перебування в приміщенні всього живого в період дії ламп відкритого типу.

Однак використання цих ламп більш ефективно, тому що в такому випадку опроміненню піддається не тільки повітря, але і світло потрапляє на предмети. Не можна забувати про провітрюванні приміщення, оскільки накопичений озон з його окислюється здатністю і участю в утворенні вільних радикалів є шкідливим речовиною.

Варто сказати і про самих лампах – знаходиться в них ртуть вже робить прилади джерелом підвищеної небезпеки. Навіть у випадку використання рециркуляторов необхідно проводити моніторинг вмісту озону в приміщенні, достатності вентиляції, експлуатаційного терміну служби ламп.

До плюсів використання таких ламп відноситься бактерицидна обробка приміщення, що є чинником, що підвищує якість життя людини, оскільки вона протистоїть потенційним захворювань.

Кварцові лампи

На ринку представлені в достатньому асортименті кварцові лампи для домашнього використання, виготовлені як вітчизняним виробником, так і зарубіжними компаніями. Розглянемо деякі з них:

  • Кварцова лампа «Кристал» відкритого типу – компактно спроектований опромінювач, призначений для обробки площ до 20 м2 без присутності людей.
  • «Кристал-2» — рециркулятор з двох ламп. Площа обробки — до 60 м2 з присутністю людей.
  • Кварцова лампа «ОБР-15» – закритого типу дії опромінювач з додатковою функцією освітлення. Оптимальна площа обробки — 30 м2, модель настінна.
  • «Сонечко» ОУФК-01 – обеззаражувачі повітря в приміщеннях до 15 м2с відкритим типом дії.

Відгуки користувачів

Перед придбанням кварцової лампи для дому бажання переглянути відгуки про предмет покупки цілком природно. Одні досить барвисто описують позитивні сторони опромінювачів приміщень ультрафіолетовим світлом. Інші ж роблять упор на факторі їх шкідливої дії.

Відомий педіатр Комаровський Е. О. на питання про вплив встановленої в ясельній групі дитячого садка кварцової лампи відповідає, що шкоди дітям вона не заподіє, якщо буде включатися в їх відсутність. Однак ефективність її використання невисока, оскільки якщо хвора дитина знаходиться в групі, через короткий проміжок часу повітря знову буде насичений мікробами. На ці аргументи досить часто посилаються противники кварцування на дому.

Підводячи підсумок, слід сказати, що використання ультрафіолетового опромінення за допомогою кварцових ламп будинку повинна бути в обов’язковому порядку узгоджене з лікарем. В іншому ж вибір за вами, але, може бути, все ж краще зайвий раз зробити вологе прибирання, гарненько провітрити приміщення і довше погуляти з дитиною на вулиці?

Залишити коментар