Лист хлопцеві про почуття, щоб він заплакав

Про звільнення традиції писати листи не можна не шкодувати. Ви можете заперечити, що у цього жанру з’явився зручний і значно більш практичний аналог – е-мейл. Проте бувають ситуації, коли посланням необхідно передати особливий душевний стан.

Наприклад, придумати лист хлопцеві про почуття, та ще й таку, щоб він заплакав.

Небанальний спосіб висловити почуття

Чого боїться кохання? «Побуту», – скажете ви і будете праві лише частково. Найбільше вона боїться банальності. Ось і з листами так само. Звичайно, написати смс або електронний лист – це швидко, і відповіді не доведеться довго чекати.

Але зате паперовий варіант послання дає можливість:

 • побачити почерк улюбленого створення;
 • оцінити старання закоханої дівчини;
 • відчути аромат улюбленої (особливо якщо збризнути папір духами).

Так що в избитости форми вираження почуттів вас буде не звинуватити. Зворушливий лист хлопцеві про любов до нього виявиться особливо доречним, якщо:

 • немає альтернативного засобу зв’язку (наприклад, предмет обожнювання проходить строкову службу);
 • коханий поїхав у тривале відрядження (особливо якщо перед від’їздом ви посварилися);
 • ви знаєте, що він зустрічається з іншою дівчиною (це досить спірна ситуація з точки зору доречності вашого визнання в принципі, але все ж такий варіант можливий);
 • ви дуже сором’язлива людина.

Поради бувалих авторів

Головна умова складання листа хлопцеві про почуття – воно повинно бути написано своїми словами. Але що ж робити тим, у кого немає літературних здібностей? Насамперед, не відмовлятися від ідеї. А ще — врахувати кілька важливих нюансів.

Як треба?

Щоб послання вийшло красивим, цільним і приємним, його потрібно ретельно підготувати. Для цього слід спочатку писати в чернетку. Наступний момент: навряд чи вам вдасться скласти повноцінну «епістолу» за один вечір. Тому кілька днів пишіть все, що ви відчуваєте до коханого, а потім виберіть день-другий для з’єднання цих уривків в єдине смислове ціле.

Також зверніть увагу на ряд особливостей жанру.

 • Не використовуйте кліше («не можу без тебе жити» тощо), так як лист коханому чоловікові про кохання повинно бути жалісливим, щоб розчулити її до сліз. А побиті вираження відразу налаштують вашого кавалера на іронічний лад. Особливо якщо врахувати, що чоловіки не настільки чутливі і не дуже-то шанують вербальне вираження почуттів (невербальне, особливо в горизонтальній площині, їм чомусь дається легше).
 • Слідкуйте за грамотністю. Навіть якщо ваш обранець не набрав прохідний бал ЄДІ з російської мови, це ще не привід забувати про ком і правила перевірки ненаголошених голосних у корені. Так вже влаштована наша свідомість: форма важлива так само, як і зміст, тим більше, якщо справа стосується вираження почуттів. Загалом, навіть якщо він і не зверне уваги на правильно виділений деепричастный оборот, йому буде приємно отримати пояснення від освіченої людини.
 • Думайте, що писати. Це, здебільшого, стосується послань коханим, що перебувають у тривалих поїздках. Лист не передасть вашої міміки і жестів – це факт. Так що якісь моменти, які вимагають невербального супроводу, краще опустити. Наприклад, що ви йшли з роботи з колегою, який вам симпатизує. Адже в листі не передати того, що між вами було відстань півметра. А далеко не всі чоловіки відреагують словами пісні Володимира Висоцького «Можеш рази два пройтися з головою». Варіант «З агрономом не гуляй – ноги выдерну» вітчизняним мачо ближче.
 • Поділіться мріями. Якщо ваш лист адресовано хлопця в армію, то сміливо діліться планами на майбутнє (з’їздити до моря, сходити в кіно і т. д.). Такі листи – бальзам на душу солдату.
 • Чітко формулюйте думки. Багато дівчат віддають перевагу вибачатися в листах. Не посперечаєшся, спосіб дійсно надійний: хоча б затримок і заїкань не буде. Тільки варто бути готовою до того, що вас можуть не пробачити, а аргументи не извинившей боку ви так і не дізнаєтеся.
 • Правильно оформіть послання. Для любовних листів, як і для письмового жанру в цілому, естетика дуже важлива. Не варто писати різнокольоровими ручками: ви ж не журнал «Веселі картинки» иллюстрируете. Краще взяти ручку з темною пастою (дуже вигідно виглядає темно-зелений колір) і обов’язково — папір хорошої якості. Остання вимога важливо не тільки для того, щоб ваш лист улюблений зміг зберігати багато десятиліть, але і для того, щоб його було зручно і приємно тримати в руках.

Яких помилок потрібно уникнути?

Крім граматичних, в листах зайвими будуть такі прорахунки:

 • постійне повторення ласкавих слів («коханий, дорогий» теж можуть стати повсякденністю);
 • «яканье» (не слід часто вживати займенник «я», інакше хлопець стане побоюватися будувати з вами «ми» через страх бути поглинутим егоцентричної партнеркою);
 • послання «на 8 аркушів» (навіть в армії такі довгі листи читати не вистачить не тільки часу, але і терпіння);
 • похмурі тексти (визнання в любові, які супроводжуються фразами «жити не хочу без тебе», «без тебе помру», геть відбивають бажання продовжувати спілкування з дамою з суїцидальними нахилами).

Приклади зачину

Головне — правильно почати. Навіть якщо ваш обранець знає, про що піде мова в посланні, оригінальне початок захопить його настільки, що й основний текст він сприйме з особливим трепетом.

 • «Під поглядом твоїх магічних очей я не можу сформулювати жодної зрозумілої фрази…»
 • «Тобі коли-небудь було страшно? Ось так, щоб до тремтіння в колінах? Саме такі відчуття у мене при одній тільки думці, що ми могли б не зустрітися…»
 • «Скільки зірок на небі? Стільки слів любові є у мене для тебе. І нехай весь світ зачекає: я хочу сказати їх все…»
 • «Любов – це коли ні про що не треба жаліти. А я шкодую тільки про одне: що ми з тобою не разом…»

Варіанти текстів

Лист коханому хлопцеві своїми словами повинно бути написано пронизливо. І хай у вас не вийде зробити так, щоб він заплакав, але взяти за душу послання повинно.

 • «Хвилини без тебе перетворюються в нудні години чекання дзвінка або повідомлення. Адже ти здогадуєшся, що я не просто так затримуюся на роботі, охоче погоджуюся на участь у проекті, яким керуєш ти. Так ось, хочу, щоб ти знав: я люблю тебе».
 • «Кажуть, що любов не плямують дружбою. А як бути з дружбою, яка перетворилася в ніжну і трепетну любов? Мені шкода втрачати товариша, але я дуже хочу знайти супутника життя. В твоєму обличчі».
 • «Так повелося, що всім людям потрібна пара. І не лише для продовження роду, але і для довгих зимових вечорів під одним пледом, для сонячних літніх днів на морі з пляшкою вина і однією цигаркою на двох. Я хочу ділити з тобою персик, морозиво, парасольку і життя».

Написати хлопцеві таке лист про почуття, щоб він заплакав, вийде тільки в тому випадку, якщо любов щира. І, в принципі, ніякі поради і тим більше приклади тоді вам не знадобляться, адже серце помилок не робить. Тож озброюйтесь ручкою, папером (або витирайте пил з клавіатури комп’ютера) і просто думайте про нього — самому-самому, дорогому і улюбленому!

Залишити коментар