Лимонне золото: як з’явився ювелірний сплав, його особливості

Примхи моди позначаються на популярності того чи іншого відтінку коштовностей. Серед виробів європейських ювелірів можна зустріти кільця, сережки, підвіски з лимонного золота.

Цей вид благородного металу визнається близьким до природного, він уособлює удачу, чистоту, багатство. Ніжний відтінок жовтого відмінно поєднується з прозорими діамантами. Це класичне поєднання прикрасить будь-яку жінку.

Як отримують кольорове золото

Природний колір золота – жовтий, саме такого відтінку були перші ювелірні прикраси. При всій зовнішній привабливості благородний метал має істотний недолік – він занадто м’який, легко деформується, втрачає форму.

Щоб зберегти прикраси надовго, ювеліри підібрали різні добавки, створюючи сплави червоного, рожевого, білого і лимонного відтінку. Сучасна індустрія пішла далі в розробленні нових кольорів – пурпурного, синього, чорного.

У радянському минулому жінок прикрашали сережки і кільця з червоним відливом. Такий колір пояснюється великим вмістом міді. Золото виходило міцним і довговічним, воно не тьмяніло при носінні. Блиск благородного металу доповнювали діаманти і рубіни.

Чистий дорогоцінний метал можна зустріти тільки в японських ювелірних виробах. Власники розкішних композицій надягають їх для особливих урочистих випадків, а для частого носіння такі вироби не підходять.

Як отримують кольорові сплави? Їх основу складає чисте золото, змінити його колір і характеристики дозволяє лігатура (добавка домішок):

  • срібло;
  • паладій;
  • мідь;
  • цинк;
  • нікель.

Склад визначає зовнішній вигляд прикраси – мідь надає червонуватий відтінок, нікель і паладій – білий.

Лимонне золото отримало свою назву завдяки особливим кольором – блідому жовтого відтінку. Його появою метал зобов’язаний додавання значної частки срібла і невеликого відсотка міді. У деяких країнах лігатура лимонних сплавів відрізняється входженням кадмію. Цей метал надає продукції ювелірів жовто-зелений відтінок. Перш, ніж купувати оригінальне кільце або сережки з кадмієм, варто знати, що його використання заборонено в Росії і Європі через токсичних властивостей.

Деякі виробники, щоб домогтися цитрусового відтінку додатково використовують платину, нікель і цинк. Прикраси з цим складом відрізняються особливою міцністю і зносостійкістю, але їх рідко зустрінеш на прилавках ювелірних магазинів. Використання платини в якості лігатури підвищує якість виробів, але і підвищує їх вартість.

Якої проби лимонне золото

Склад ювелірних виробів залежить від проби, яка визначає кількість лігатури в металі. Вища проба, яку має золото, – 999. Це означає, що пропорція сплаву на 1 кг:

  • 999 г – золото;
  • 1 г – домішки.

Дорогоцінний метал 999 проби не використовується в ювелірній справі, з нього виготовляються злитки.

У США і Канаді застосовується каратна система проб, для якої найбільший показник становить 24 карата. Також проби – це клеймо на прикрасах, повідомляє про кількість золота у виробі.

Лимонне золото, проба якого 585, має 415 г супутніх металів і 585 г чистого золота. Отримувати різні відтінки ювелірної продукції дозволяє комбінування процентного вмісту лігатури. Золото лимонного кольору 585 проби відрізняється наступним складом:

  • золото – 58,5%
  • срібло – 30,2%;
  • мідь – 12,3%.

Благородний сплав гідний поєднання з діамантами, смарагдами й іншими дорогоцінними каменями. Купуючи кільце або сережки за кордоном, орієнтуйтеся на проби в 9, 12, 14 карат.

Варто відзначити, лимонне золото не має 750 проби, тільки 375 і 585. Відсутність прикрас високої проби пояснюється дуже маленькою часткою домішок, що не дозволяє домогтися бажаного кольору.

Чим відрізняється лимонне золото від звичайного?

Лимонне золото і звичний благородний метал ріднить багато, від жовтого кольору до вартості. Його можна вважати молодшим братом популярного аурума, адже сплав не має дорогої 750 проби, має всього 25% домішок.

За вартістю 1 г лимонного золота не відрізняється від ціни на звичайне золото або сплаву з червоним відтінком.

Розцінки на дорогоцінні метали не залежать від їх кольору, а від проби. Ювелірна продукція із зарубіжних країн коштує стільки ж. Якщо вироби турецьких чи китайських виробників пропонують за заниженою вартістю, це вагома підстава засумніватися в їх якості.

Одне з загальних властивостей прикрас 585 проби – вони не потьмяніють з часом, як дешеві підвіски, ланцюжки, браслет або кільце з невеликим вмістом благородного металу. Ювелірні вироби з жовтого і лимонного золота можна носити щодня.

Діаманти й інші дорогоцінні камені в лимонному сплаві

Оригінальні ювелірні прикраси – це спосіб проявити власну індивідуальність. Браслет, сережки або підвіски з лимонного золота неодмінно привернуть увагу до їх власниці.

Цей сплав не любить конкурентів, поруч з ним не повинно бути прикрас з інших металів – срібла, платини. Підкреслити витонченість браслета або персня дозволить поєднання з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням.

Чарівний блиск діамантів повинен огранять гідний метал. Одним з вдалих дизайнерських рішень є комбінація благородного лимонного золота і царствених каменів.

Кільця з лимонного золота з діамантами мають яскраву та виразну забарвлення. Благородний колір зробив їх популярними, як варіант від кілець. Вони привертають увагу незвичайним дизайном, підкреслюють урочистість події, на яке будуть надіті.

В Європі лимонна обручка вважається символом щирої любові один до одного. Жовтий відтінок є відсиланням до сонця, як джерела тепла і життя.

Класичні підвіски з діамантами використовуються для прикраси не тільки вечірнього, але ділового гардероба. Легкі витончені сережки з лимонного золота є універсальним прикрасою, вони романтично виглядають на юних дівчат, але дорослим жінкам не варто їх уникати.

Кільце, сережки і браслет з діамантами – класичний комплект, який зробить його власницю королевою вечора. Вироби чудово виглядають разом, але і окремо здатні зробити фурор. Сучасні тенденції у світі ювелірних прикрас роблять акцент не на вартості речей, а на їх індивідуальності дизайну. Лимонне золото – вигідно відтінятиме легкість моделей, призначених для юних дівчат. Сережки та браслети з квітковими мотивами, ланцюжки, підвіски у вигляді комах підкреслять стиль молодих модниць.

Масивні кільця з діамантами або рубінами в оточенні блискучою розсипи – це бездоганний вибір для жінки зі статусом в суспільстві. Не менш актуальні браслети, намиста, довгі сережки. Головне, не одягати все відразу, золото має підкреслювати смак його власниці.

Лимонне золото – це один із якісних сплавів дорогоцінного металу з лігатурами. Його гідна 585 проба зробила прикраси з лимонного сплаву популярними серед всіх вікових категорій. Комбінація світло-жовтого золота з діамантами відмінний вибір для весільного подарунка.

Залишити коментар