Амулети індіанців: символіка і значення

Індіанці асоціюються з романтичними мандрами і численними легендами. Але жодна з них не здатна розкрити таємницю, яку зберігає цей народ. Пошуки золотих скарбів і боротьба зі злими шерифами. Мандри по світу і мудрий погляд у вічність біля багаття. Все це про індіанців.

Вони трепетно і мудро ставилися до речей, які служать вірним захистом. Індіанські амулети і сьогодні можна використовувати, незважаючи на минулі часи. Зло і пороки, заздрість і хвороби. Все це трапляється незалежно від часу в якому ми живемо.

Захист енергетики

Головним амулетом індіанців завжди був браслет на зап’ясті. Вони вірили, що там, де б’ється пульс і чути удари серця сконцентрована вся енергія людини.

Якщо не закрити це місце можна легко піддати своє життя небезпеці і віддати її в лапи смерті. Браслет виготовлявся з натуральної шкіри, що символізувало єднання з силами природи. Його не можна було знімати і втрачати. Як і будь-які індіанські амулети.

Адаптувавши індіанський амулет під сучасність можна використовувати його як скромна прикраса з глибоким змістом.

Сила характеру

Індіанський амулет, призначений для чоловіків можна вибрати із двох варіантів:

  • Лисячий хвіст;
  • Ікла бізона.

Обидва предмета вважаються потужною підтримкою у нелегкому протистоянні чоловіки нападів ззовні. Ікло можна носити у вигляді підвіски. А хвіст лисиці прив’язати до пояса.

Кремній використовували не тільки як матеріал для виготовлення наконечників для стріл, але і як засіб для надання потужного ореолу захисту від ворогів і недоброзичливців. Індіанські амулети завжди піддавалися ретельному аналізу і підготовки перед використанням.

Око вовка — це ще один індіанський амулет, який трактується як око, яке бачить те, що не може побачити простий смертний. Увага! Важливо знати, що око має належати дуже старому вовку.

Треба зазначити, що око вовка був досить недовговічною інструментом для захисту. Коли він темнів його витягували з шкіряного мішечка і спалювали в пустельному місці подалі від сторонніх очей. Вважалося, що індіанський амулет потрібно кинути в багаття і бігти геть не озираючись. Так як вся накопичена негативна енергія могла вирватися назовні і вбити індіанця одним подувом вітру і диму від вогнища.

Пов’язаний зміст

Щоб уберегти себе від різних неприємностей, індіанці виготовляли зв’язки амулетів. На грубу нитку нанизували різні талісмани. В різних племенах таку в’язку міг дозволити собі далеко не кожен, а тільки старий і мудрий індіанець. Однак таке «асорті» мало величезну силу впливу, і її володар ставав практично невразливим.

Кольори і символи

Індіанські амулети завжди мають різний окрас і прикрашені символами і малюнками. З першого погляду може здатися, що це нічого незначащий орнамент. Тільки не в індіанців! Ці люди вкладали глибокий зміст у кожен погляд і подих, не кажучи вже про символи захисту.

Ворон у стародавніх племенах індіанців був символом, який розумний і старий, як і весь всесвіт. Малюнок ворона на індіанських амулетах мовчазно вказував на гострий розум і гнучкість.

Павук в центрі павутини виступає в якості захисту від демонів зла. Він плете свої мережі і заманює в них всіх недругів. Індіанські амулети часто мали картинки із зображенням великого павука.

Повільна Черепаха і розумна. Вона зберігає таємниці і дарує сили протистояти дурості і необдуманих вчинків. Індіанці втілюють всім своїм єством апогей розуму і спокою.

Сонце дарує ясність розуму і спритність у будь-яких скрутних ситуаціях.

Зірка, як символ означає присутність Бога і його руку, яка направить, заспокоїть, врятує.

Варто відзначити, що трактування значень тих чи інших зображень і символів відрізнялася в залежності від племені. Старійшина кожного роду вкладав свій сенс у значення і силу індіанських амулетів.

Жовтий колір в індіанських амулетах використовувався для залучення удачі і благополуччя. Зелений колір допоможе залучити грошову рівновагу і цікаві і вигідні співробітництва. Блакитний колір знайде відповіді на питання. Пошук свого місця і давні роздуми. Він розвіє сумніви і спрямувати в потрібне русло.

Створюючи свій власний індіанський амулет у вигляді браслета або бус, можна комбінувати кольори в залежності від власних потреб. Додаючи той чи інший колір можна фіксувати його кількістю. Більше зеленого і жовтого та блакитного і навпаки. Також можна звернутися за допомогою лише одного кольору. Якщо саме сила його впливу потрібна найбільше.

Дикі амулети

Є індіанські амулети, які навряд чи можна використовувати сьогодні. Спосіб їх видобутку та використання відлякує і викликає огиду. Але тим не менш такі традиції мали місце бути.

Оберіг з опудала ворони носили на голові. Коли наближався ворог, мертва ворона повинна була ткнути дзьобом свого господаря. Міф чи легенда? Ніхто ніколи не дізнається.

Ще один не зовсім адекватний індіанський амулет, це скальп вбитого ворога. Його потрібно було носити з собою завжди і скрізь. Вся міць і сила переходила в руки переможця.

При виготовленні індіанських амулетів потрібно враховувати, що не можна використовувати штучні матеріали і замінники. Це повинні бути натуральні відрізи шкіри або замші, камінці, намистинки і пір’я. Вся атрибутика індіанських амулетів повинна мати природне походження. Індіанці вважали, що весь світ живий. І навіть неживі предмети мали дух і могли відчувати. А, значить, могли служити, як індіанський амулет.

Орлиний погляд

Індіанців часто порівнюють з орлами особливо через погляду. Шапка або інший головний убір, прикрашений орлиними перами символізував зв’язок з невідомим, але при цьому світлим і добрим.

Так, індіанець відчував свою нитку з світом мертвих і міг впливати на хід подій. Це був один з найдавніших індіанських амулетів.

Ловець снів

Ловець снів, це самий популярний і таємничий індіанський амулет. Він виглядає, як павутина у формі кола, по колу якій висять пір’я. Оберіг має потужний вплив на злих духів ночі. Коли людина спить, вони атакують його і вселяють страхи і погані сновидіння. Ловець снів служить принадою для духів. Вони застряють у його павутині. А вранці сонячні промені, проникаючі в павутину, руйнують темних гостей і перетворюють їх в пил.

Висновок

Індіанські амулети завжди спрямовані на боротьбу добра і зла.

Їх мудрість визнана давно. В їх силі не сумнівалися навіть скептики. Їх таємницю не розгадають навіть великі уми і слідопити. Можливо, саме індіанські амулети стануть захистом, яка не буде зайвою навіть для сильних і стійких людей. Вони вірили в добро, але були змушені визнавати, що сили зла не дрімають. Вони вселяються в людей і роблять їх своїми рабами. Сьогодні нічого не змінилося. Тільки ставлення до таємничого стало вважатися ніж-то безглуздим і непотрібним. Амулети індіанців допоможуть змінити звичний погляд. Люди стали заперечувати невидимий зв’язок з минулим. Можливо, даремно?!

Залишити коментар