Лікуємо кашель народними засобами – інгаляції з картоплею

Всім відомо, що при застуді відмінним способом лікування є проведення інгаляцій горла. І для цього існують спеціальні предмети, які продаються в аптеці. Багато хто вважає, що можна і не витрачатися, якщо навчитися дихати над картоплею.

Потрібно лише знати декілька простих правил про те, як проводити процедури в домашніх умовах безпечним способом.

Навіщо над картоплею дихати?

Інгаляція картоплею сприяє поліпшенню самопочуття. Вся справа в дихальних шляхах. На їх поверхні розташовуються мікроворсинки, які постійно колишуться і виштовхують назовні з організму чужорідні речовини.

Під час хвороби ворсинки справляються з роботою гірше, тому гарячий пар буде активізувати їх роботу.

Чому корисно дихати над картоплею? Вологий картопляний пар викликає приплив крові до слизової дихальних шляхів. З його допомогою мокротиння розріджується швидше.

Картопля, безумовно, корисна при кашлі і нежиті.

За допомогою інгаляцій ви можете позбутися від мокротиння, звільнити дихальні шляхи. Картопляна шкірка замінює куповані препарати і наближає одужання. Однак виконувати даний метод можна тільки при відсутності протипоказань з боку серця. Тому спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

Позитивним моментом інгаляції є легкість і доступність цього методу. Його можна робити вдома, використовуючи підручні засоби.

Як дихати при кашлі над картоплею?

Щоб дихати над картоплею правильно і зробити процедуру найбільш ефективною, потрібно запам’ятати кілька рекомендацій і список предметів, які будуть необхідні:

 • 5 середніх картоплин;
 • 10 штук дрібної картоплі;
 • відповідна каструля, щоб в неї вмістилася вся картопля, і вода покривала її повністю;
 • велика товста ковдра;
 • ковдра поменше;
 • рослинна олія;
 • спирт;
 • поліетиленовий пакет;
 • рушник.

Як дихати над картоплею правильно, щоб видужати?

Для процедури необхідний відварну картоплю. Для цього бульби потрібно помити, покласти в каструлю, залити водою і варити до готовності приблизно 20-30 хвилин.

Після цього воду потрібно злити, картоплю розім’яти, каструлю обернути рушником, щоб картопля остигала не відразу. Поставте її на стіл для проведення парових інгаляцій. Попередньо висякаєтеся і прокашляйтесь.

Накрийте ковдрою з головою, щоб пар картоплі зміг виходити. Нахиліться над посудом на такій відстані, щоб не обпектися гарячою парою. Вдихайте повітря правильно, робіть 2 вдихи через рот і 2 видиху через ніс. Таким чином, ви зможете прочистити носові пазухи і горло. Робіть інгаляції приблизно 5-10 хвилин.

Щоб зробити процес більш дієвим добре пам’ятаєте картопля, налийте туди столову ложку спирту і ложку соняшникової олії.

Перемішайте масу, покладіть в поліетиленовий пакет і оберніть рушником.

Помістіть компрес на груди, але не на голу, інакше обпалите. Тримайте його не менше 10 хвилин, потім у цьому місці зробіть йодну сітку.

Процедуру краще проводити перед сном. Навіщо? Щоб відразу лягти в ліжко.

Можна дихати над картоплею під час вагітності?

Безумовно, цей метод лікування горла безпечний. В картопляному парі знаходяться дрібні частинки розпилюються коштів, тому народні ліки без проблем проходить в дихальні шляхи. А ароматичні елементи проникають в організм майбутньої матері не тільки через дихальні шляхи, але і через шкіру.

Дихаючи над картоплею, вагітним жінкам частенько вдасться перемогти простуду.

Але перш ніж проводити цю процедуру, необхідно ознайомитися з рекомендаціями лікарів:

 1. вагітній не можна накриватися рушником, щоб не посилювати навантаження на серце.
 2. не можна виконувати інгаляції при температурі і проводити її через годину після прийому їжі.
 3. тривалість процедури не більше 5 хвилин.

Щоб позбутися від нежиті, як дихати над картоплею?

Спочатку підготуйте все необхідне для проведення процедури і починайте лікування. Щоб підсилити ефект, потрібно правильно дихати над парою. Зробіть дуже глибокий і швидкий вдих. Також не можна різко втягувати пар. Навіть якщо ніс закладений сильно, дихайте двома ніздрями по черзі, при цьому закриваючи пальцях по черзі з однієї ніздрі.

Можна дихати над картоплею при температурі?

Лікарі стверджують, що при температурі до 37,5 градусів людський організм без проблем приносить інгаляції. А ось при більш високих температурах краще не ризикувати, так як організму дуже важко переносити процедуру, і йому буде наноситися збиток.

Чи можна робити інгаляції при температурі 37 градусів?

Відповідь неоднозначний, так як існує 3 види інгаляцій:

 • вологі;
 • волого-теплові;
 • парові.

Температура першого методу доходить до 30 градусів, другого до 40, третього до 55.

Перший метод – найбільш щадний, тому його можна використовувати для лікування. Але при температурі не вище 37,5 градусів.

Однак є люди, які роблять інгаляції при температурі до 38 градусів і відзначають поліпшення здоров’я, все залежить від індивідуальності організму, але все ж не варто ризикувати своїм здоров’ям при високих температурах.

Щоб вилікувати кашель, необов’язково купувати дорогі ліки. Можна вдатися до народної медицини і спробувати інгаляцію з картоплею. Повірте, ефект ви помітите вже після першої процедури. Користь даного способу доведена роками.

Залишити коментар