Лікування кашлю. Лазолван розчин, сироп і таблетки

Кашель і нежить – найчастіші і затяжні простудні супутники. Щоб їх вилікувати, потрібно докласти чимало зусиль. Під час вагітності це не тільки неприємні, що доставляє дискомфорт симптоми, але і небезпечний стан.

Сухий і надривною кашель, без відокремлення та відхаркування мокротиння може призвести до такого сумного наслідку, як гіпоксія плоду, і навіть спровокувати загрозу викидня і передчасних пологів. А нежить говорить про наявність вірусної інфекції, яка небезпечна, особливо на ранніх термінах.

Лікування завжди повинно проводитися відповідально і грамотно. Тому, не потрібно займатися самодіагностикою, краще сходити до фахівця. Адже неправильний діагноз і неточні препарати можуть посилити хвороба, перетворити в хронічну форму і в підсумку остаточно підірвати здоров’я.

З особливою обережністю лікарські засоби призначаються вагітним. Адже в такому стані потрібно і вилікувати хворобу, і не нашкодити малюкові.

А багато медикаменти для дам в цікавому положенні заборонені. В буквальному сенсі, вагітна жінка залишається з недугою один на один. Що ж в такому разі можна застосовувати, щоб вилікується самій і не нашкодити пузожителю.

Розберемося, чи можна при вагітності Лазолван?

Ліки Лазолван

Лазолван – ефективний муколітичний засіб для лікування захворювань, що супроводжуються сухим свистячим кашлем: будь-які види бронхіту, пневмонія, бронхіальна астма. На сьогоднішній день в аптеках можна знайти його в декількох лікарських формах: у вигляді таблеток та сиропу, крапель для інгаляцій та ампул для ін’єкцій, спрею і розчину.

Основною діючою речовиною цього потужного відхаркувального засобу амброксол, який сприяє розрідженню і виведенню мокроти, дозволяючи організму швидше позбутися від недуги.

При лікуванні гострих бронхітів, трахеїтів, астм і пневмоній фахівці допускають застосування Лазолвана у вагітних. Але тільки з другого триместру, з дозволом та під наглядом терапевта або лора, а також у суворо зазначеному дозуванні.

У перші дванадцять тижнів вагітності вживання ліків суворо заборонено!

Амброксол проникає крізь плаценту і може нашкодити дитинці. Адже в перші місяці вагітності відбувається закладка всіх головних систем і органів малюка. З другого триместру цей компонент не небезпечний для плоду, і його можна використовувати в якості медичної допомоги без особливих побоювань.

Сироп Лазолвана при вагітності

Вагітним жінкам, як правило, призначають таблетки або сироп. Муколітичний сироп приймається по одній мірній ложечці три рази в день, у міру поліпшення самопочуття дозування скорочується до половини мірної ложки. Курс лікування триває в середньому від трьох до п’яти днів.

Протипоказаний сироп до застосування при непереносимості організмом амброксолу або інших компонентів препарату, а так само в паралельному використанні з іншими протикашльовими ліками.

У більшості випадків, сироп Лазолвана переноситься добре, але іноді можуть висловитися побічні ефекти: головний біль, печія, алергічні реакції. У такому разі потрібно негайно припинити прийом суспензії і звернутися за консультацією до лікаря.

Лазолван Ріно для вагітних

Для місцевого лікування нежиті в отоларингологічній практиці використовуються судинозвужувальні препарати. Для вагітних існує прекрасний назальний дозований спрей Лазолван Ріно, який швидко і на довго усуне неприємну закладеність носа. Це справжній порятунок для майбутніх і годуючих мам.

Медичні дослідження і спостереження за пацієнтами показали, що прийом даного ліки жодним чином не відбивається на перебігу вагітності і стан плода. Але перш ніж вдатися до використання препарату, не забудьте проконсультуватися з лікарем. Спрей можна використовувати з другого триместру вагітності та в період лактації, і буквально в перші хвилини після застосування можна відчути вільне дихання, яке зберегтися на найближчі вісім годин.

Діючою речовиною судинозвужувального кошти є трамазолін, а допоміжними складовими крапель – ментол, евкаліптол і камфора. Дана формула дарує відчуття легкості і свіжості дихання.

Інгаляції з Лазолваном для вагітних

Розчин Лазолвана для інгаляції при вагітності нічим не гірше інших фармакологічних форм даного ліки. Інгаляції дуже гарні для жінок в положенні хворих бронхітом або бронхіальною астмою.

При використанні будь-якого сучасного обладнання, крім парових інгаляторів, активна речовина амброксол вводиться безпосередньо в осередок запалення. Це дає об’єктивну можливість допустити зниження добової дози ліків, таким чином, знижуючи прояви небезпечних побічних ефектів.

Щоб досягти максимального зволоження при інгаляторною терапії Лазолван змішують 1:1 з 0,9% фізіологічним розчином. Дихання під час процесу повинно бути звичайним, не глибоким, щоб не викликати напад кашлю. Перед процедурою рекомендується підігріти лікарський розчин до кімнатної температури і потім приступати до дихальної терапії.

Інструкція до застосування

Що стосується використання даного муколитического і відхаркувального препарату для лікування нежиті та кашлю у майбутніх і годуючих мам інструкція по застосуванню недвозначно повідомляє, що вдатися до його допомоги можна тільки після візиту до лікаря.

Дозування препарату та курс лікування прописується індивідуально, залежно від тяжкості та стадії захворювання. Варто пам’ятати про такий нюанс, що препарат Лазолван при вагітності призначається тільки при наявності серйозних хвороб, і самолікування в даному випадку надзвичайно небезпечно, як для майбутньої мами, так і для плоду.

Свідчення:

  • затяжна і обструктивна хвороба легень;
  • хронічний або гострий бронхіт;
  • бронхіальна астма, при якій утруднюється вихід мокротиння;
  • пневмонія.

Протипоказання:

  • вагітність до дванадцяти тижнів;
  • індивідуальна непереносимість складових препарату;
  • тільки за рекомендацією і наглядом лікаря застосують на пізніх термінах вагітності;
  • при патологіях функцій нирок і печінки.

Під час вагітності захворіти на ГРЗ з кашлем і нежиттю набагато простіше, ніж до настання цього прекрасного моменту.

Значна гормональна перебудова організму і ослаблений імунітет легко допускає проникнення різних вірусів.

Дев’ять місяців очікування дитини, так чи інакше охоплюють сезони активності вірусних інфекцій: зима, весна або осінь.

Організм жінки несе подвійне навантаження, сама майбутня мама переживає за стан маленького чоловічка, і навіть вжиття профілактичних заходів не дає стовідсоткового захисту від болячок. Все це відбивається на загальному стані вагітної: швидка стомлюваність, відчуття слабкості, дратівливості, перепади тиску і, у рідкісних випадках, депресія.

Щоб швидше й безпечніше позбутися від недуги, зверніться до свого лікуючого лікаря, який проведе необхідні дослідження, пропише лист призначень, і ви будете насолоджуватися прекрасними моментами очікування улюбленого карапуза.

Залишити коментар