Форма живота при вагітності: як зрозуміти, вагітна жінка хлопчиком або дівчинкою

Незважаючи на те, що сучасна медицина пропонує всім пацієнтам ультразвукову діагностику — досить зручний, простий та інформативний спосіб визначення статі майбутньої дитини, вагітні жінки поколіннями грають в захоплюючу гру «як визначити, хто народиться в результаті вагітності, за формою живота».

До речі, це далеко не єдиний народний спосіб ворожіння для вагітних: існує цілий звід прийме, нібито дозволяють дізнатися стать, характер і навіть колір волосся малюка.

Як народ любить гадати по формі живота при вагітності

Найпопулярніший спосіб визначення статі дитини закликає звертати увагу на розмір і обриси зростаючого животика майбутньої мами.

Вважається, що більш гостра і виступає форма живота спостерігається при вагітності хлопчиком, а очікування дівчинки виражається в більш розпливчатому, широкому і важкому животі. Народна думка свідчить, що живіт при вагітності хлопчиком зберігає чіткі обриси (настільки акуратні, що зі спини іноді складно визначити, чи дійсно йде попереду жінка вагітна). По мірі збільшення такої живіт росте вперед, набуваючи овальну, нагадує огірок форму.

І зовсім інакше живіт змінює свою форму при вагітності дівчинкою: він ніби «розпливається» в сторони, одночасно збільшуючись в обсязі. На відміну від гострої і чіткої форми живота при вагітності хлопчиком, виношування дівчинки надає фігурі гладкі і обтічні контури.

Злегка квадратна форма живота майбутньої мами під час вагітності дівчинкою пояснюється тим, що змінилася фігура в першу чергу втрачає чіткості контуру в області талії, при цьому вагітність добре помітна вже з перших місяців (навіть зі спини).

Вірити в прикмети чи ні, кожен з нас вирішує самостійно, але медицина відноситься до таких ворожінь з неабиякою часткою скепсису, маючи на то найбільш вагомі підстави: в дійсності не існує ніяких підтверджень істинності цієї теорії.

Багато мами в період вагітності дівчинкою зберігали акуратну фігуру, і про очікування дитини свідчив лише явно виступаючий вперед животик, помітний лише при погляді спереду або збоку.

При вагітності хлопчиком, навпаки, фігура нерідко «розпливається» в сторони і візуально стає ширше, так що покладатися на цей «правильний» спосіб не варто. Тим більше, що народні прикмети — в принципі річ ненадійна: наприклад, в Італії існує аналогічний спосіб «ворожіння на підлогу» ще не народженої дитини, тільки от ознаки описуються з точністю до навпаки.

Жителі цієї країни вважають, що розвивається істоту жіночої статі свідчить виступаючий вперед і чітко обрисованный живіт, а квадратна і масивна форма живота — одні з ознак виношування хлопчика.

Від чого насправді може залежати форма живота при вагітності?

Існує цілий ряд об’єктивних чинників, від яких справді залежить форма живота жінки, що перебуває «в положенні», але жоден з них ніяк не пов’язаний зі статевою приналежністю дитини.

Зокрема, на розмір і ступінь опуклості впливають:

  • розміри і вага мешканця вашого живота;
  • багато в міхурі ви носите навколоплідних вод (чим їх більше, тим більший живіт);
  • статура вагітної жінки (при схильності до повноти талія розпливається сильніше);
  • як ліг малюк після 32 тижня, переставши переміщатися в животі (при поперечному або косому талія здається ширше);
  • ширина тазу майбутньої матері (чим вже таз, тим вище і акуратніше животик);
  • рівень тонусу м’язів черевної стінки.

Щоб не промахнутися з придбанням рожевих і блакитних шапочок та боді, слід відвідати кабінет УЗД (ця процедура абсолютно безпечна і в більшості випадків забезпечує майбутніх батьків і лікарів досить точною інформацією про протікання вагітності, чого не можна сказати про народні прикмети).

Вже з 20-22 тижня можна достовірно визначити, кого чекати — хлопчика або дівчинку. Правда, іноді плід повертається в матці таким чином, що побачити статеві ознаки складно або просто неможливо.

У цьому випадку рекомендується трохи почекати і зробити повторне дослідження (дитина до моменту пологів ще не раз встигне перевернутися і змінити своє становище).

Але навіть якщо вам не вдалося дізнатися стать дитини аж до його появи на світло, це нічого не змінює: головне, щоб малюк був здоровий і любимо батьками, решта — деталі.

Залишити коментар