Мажучі коричневі виділення на ранньому терміні вагітності

На жаль, період виношування малюка не може проходити за запланованим сценарієм. Іноді трапляються непередбачені неприємності, наприклад, мажучі виділення на ранньому терміні вагітності. Проте навіть таке явище не завжди вважається приводом для занепокоєння. Головне — вміти відрізняти патологію від норми.

Жіноче здоров’я: як відрізнити нешкідливі симптоми від небезпечних?

Ігнорувати коричневі або білі виділення з домішкою крові на ранніх термінах вагітності, звичайно ж, не можна. Проте не завжди цей симптом свідчить про серйозну небезпеку для здоров’я жінки і стає загрозою її дитині. У більшості випадків причини можуть бути незначними і легко піддаватися лікуванню.

Самим страшним і жахливим для жінки стає чинник невизначеності. Як мовиться, попереджений – значить озброєний. Тому пропонуємо озброїтися необхідними знаннями і спокійно розібратися в можливих причинах таких виділень, а головне, навчитися відрізняти нешкідливі ознаки від серйозного ризику.

Отже, розглянемо причини появи виділень з домішками крові на ранньому терміні вагітності.

Імплантація ембріона

Мажучі виділення замість місячних можна розглядати як перша ознака вагітності. Процес впровадження заплідненого жовтого тіла відбувається на 7-10 добу після зачаття, тоді ж з’являються і перші симптоми. Вони не представляють ніякої загрози для плода і життя жінки.

Крім виділень, можуть спостерігатися тягнучі болі внизу живота, як при звичайних місячних. Саме тому жінки часто навіть і не підозрюють, що вагітні, а списують все це на достроково почався менструальний цикл.

Загроза передчасного переривання вагітності

Якщо тест на вагітність вже показав позитивний результат і лікар поставив вас на облік, а через деякий час з’явилися мажучі виділення коричневого кольору, та ще й гострий біль у животі, негайно викликайте Швидку. Подібні ознаки можуть свідчити про відшарування ембріона і викидень.

Причин такому явищу може бути багато: починаючи від гормонального збою і закінчуючи банальним фізичним перенапруженням. Але навіть у такому випадку вагітність ще можна врятувати, якщо вчасно вжити заходів.

Позаматкова вагітність

Буває і так, що жінка тест на вагітність провела, і він, у свою чергу, показав позитивний результат, а стати на облік у лікаря не вистачило часу. Потім через деякий час з піхви почала виділятися сукровиця, став сильно боліти живіт, загальний стан організму ослаб. Якщо це саме ваш випадок, треба виключити можливість позаматкової вагітності.

Відбувається подібне, коли яйцеклітина запліднилась, але до порожнини матки дійти не змогла, тому прикріпилася на стінках маткових труб. Ситуація сама по собі досить серйозна і вимагає негайного видалення плоду. Легковажне ставлення до таких симптомів може привести до летального результату.

Завмерлий плід

Зупинка в розвитку плода досі залишається не до кінця вивченим явищем. Тривалий час завмерлий плід може без видимих симптомів перебувати в порожнині матки, але потім піде зворотній процес – відторгнення мертвих клітин. У цей момент практично завжди відступають і явні ознаки вагітності – проходить ранковий токсикоз, соски перестають гостро реагувати на дотики, а груди зменшується в розмірі. Підтверджується діагноз тільки після проведення УЗД.

Інфекція

У зв’язку з тим, що організм знизив свої захисні функції для нормального розвитку дитини, у слизову піхви можуть проникнути хвороботворні бактерії, внаслідок чого починається запальний процес. Крім того, з тих же причин загострюються наявні раніше хронічні захворювання. Цілком логічно, що такі патології будуть супроводжуватися рясними виділеннями з піхви.

Крім цього, є й інші симптоми:

  • смердючий рибний або гнійний запах;
  • лихоманка і озноб;
  • нездужання.

Загострення ерозії шийки матки

Це ще одна причина появи коричневих виділень, особливо характерна для 4 тижні вагітності. Хоча, як стверджують лікарі, подібне може статися і на більш пізньому терміні. При цьому не можна сказати, що з піхви сильно кровоточить, швидше, з’являється звичайна мазанина.

Причиною цьому може послужити дуже глибоке проникнення члена під час сексу або звичайний огляд на гінекологічному кріслі. У будь-якому випадку особливо турбуватися не варто, адже мазати перестане через кілька днів. Лікування зазвичай відкладається до того моменту, поки малюк не з’явиться на світ.

Низька плацентация

Що це значить, до кінця не розуміє ні одна жінка до тих пір, поки не зіткнеться з подібним явищем. До речі, низька плацентация зустрічається не так вже і рідко – практично у чверті вагітних жінок. Мажучі виділення провокує сам ембріон, який зайняв неправильне положення: розташована близько до виходу з матки і заважає розвиватися плаценті. Однак у 90% випадків все закінчується благополучно без будь-яких медичних втручань.

Як зберегти вагітність?

Коричневі виділення на ранніх термінах вагітності обов’язково повинні налаштувати жінку на рішучі дії, але при цьому не варто впадати в паніку. Сильні стреси і нервові потрясіння вже точно вам не потрібні. Для початку спробуйте заспокоїтися і зателефонуйте своєму гінекологу, повідомте лікаря про симптоми.

Перед цим бажано адекватно оцінити свій стан: визначити, де болить, є запаморочення, виміряти температуру тіла. Все це допоможе лікарю поставити правильний діагноз і визначитися з подальшими діями.

Тепер ви знаєте все про «кривавому симптомі», але не впадайте в паніку і тим більше не шукайте схожі ознаки у себе відразу ж після прочитання статті. Не варто забувати — організм кожної жінки індивідуальний і те, що в одних може бути передвісником небезпеки, в інших вважається нормою. Набагато розумніше при появі мажуть виділень з кров’ю звернутися за консультацією до лікаря-гінеколога. Вже він точно визначить причину проблеми і знайде спосіб її вирішення. Будьте здорові!

Залишити коментар