Квітка заміокулькас: правильний догляд

Замиокалькус належить до сім’ї рослин виду ароїдні, його найближчими родичами є такі квіти, як монстера і диффенбахія. Головна особливість замиокалькуса – це сильна коренева система потужна коренева система, завдяки чому листя ростуть міцні та великі.

У природних умовах листя рослини витягуються у висоту на один метр, вони досить великі і темно-зелені, навіть, якщо квітка забрати додому. Крім того, на кожному аркуші ростуть маленькі листочки, не менше, ніж за 10 пар.

Сьогодні такий екзотичний вид набирає популярність, завдяки своїй історії, його вважають грошовим деревом, ще називають доларовими. Він приносить удачу в будинок, успіх, фінансовий достаток усім, хто про нього правильно піклується. Не багатьом вдається купити заміокулькас, тому що рослина дуже дорого коштує, можна розмножити його, для цього достатньо листочка або бульби.

Таке декоративне рослина прикрашають великі, м’ясисті листя, їх поверхня гладка, темного зеленого кольору круглий рік. У житловому приміщенні рослина може вирости висотою до 0,8 метрів, а загальна тривалість його життя досягає 10 років. За весь час свого існування квітка еволюціонував, завдяки цим змінам він може виживати навіть у найбільш посушливому кліматі, в бульбах і листках завжди є запас води на тривалий період часу. Сам він має форму качана, а в домашніх умовах домогтися його цвітіння дуже складно.

Обережно! Заміокулькас і всі його частини володіють токсичністю, тому людям з ним слід бути максимально акуратними.

Заміокулькас – квітка безшлюбності

В народі існують різні забобони та повір’я, що стосуються цієї рослини. Одні кажуть, що заміокулькас приносить удачу і щастя, хтось вірить в його здатності притягувати гроші. Деякі надання стверджують, що він ще називається квіткою безшлюбності, але в той же час, можна почути, що він є джерелом жіночого щастя. Що стосується фінансового достатку, то це більше відноситься до іноземній валюті, але є великий нюанс, щоб в хаті водилися гроші, рослина повинна бути повністю здоровим. Жодних пожовклих, почорнілих або опадаючого листя.

Якщо в домі завжди панує достаток і удача, а заміокулькас починає хворіти і в’янути, значить, незабаром гроші стануть йти з сім’ї. В народі не рекомендують чекати того моменту, коли рослина і зовсім загине, якщо допомогти йому вже не можна нічим. Краще всього, старий квітка винести з будинку, і прикупити новий, хай в будинку водиться не тільки успіх, але й жіноче щастя.

Можна спробувати й інший варіант пожвавлення старого квітки, купити новий заміокулькас, поставити його поруч зі старим рослиною, таким чином, воно наситить нові сили і енергію. Але і тут є свої умови, новий примірник не слід купувати в магазині, краще, якщо хтось подарує або, наприклад, вкрасти рослину у більш сприятливою сім’ї. Прикмети радять викупити заміокулькас, так би мовити, відкупитися, тобто за подароване рослина віддати кілька монет. Те ж саме стосується і маленького паростка, якщо він передається в інші руки, то чоловік повинен за нього отримати викуп, згідно всім народним придане, за цією квіткою необхідно добре доглядати, якщо вже в хаті він з’явився.

Заміокулькас – квітка жіночого щастя

У народі вважають, що таке рослина дарує жінкам щастя, особливо, якщо його оберігати і постійно доглядати за ним, інакше рослина може загинути. Жінка, як і ця квітка, якщо за нею правильно і постійно доглядати, буде розквітати на очах, але якщо забути про неї, вона стане швидко в’янути.

Сучасна жіноча половина бере на себе величезна кількість зобов’язань, і тільки справжній чоловік може подбати про неї, приділити їй належну увагу.

Тому, вирощувати цей екзотичний екземпляр у себе вдома або позбавитися від нього, проблема кожної людини індивідуальна. Прикмети, звичайно, не завжди говорять правду, якщо тільки людина вірить в них, наприклад, подарували йому таку рослину, а він за долю повинен пройти свою дорогу один, постійне невезіння він обов’язково пов’яже саме з цією квіткою. Поділитися з близькими людьми своїми здогадками і ось вже з’явилося марновірство, і йому підтвердження.

Крім того, в природі існує інший екзотичний вигляд, який цвітіння дуже схожий на заміокулькас, його називають спатіфілум, його називають мужегоном. За рахунок схожості ці дві квітки і пов’язують разом, хоча нічого спільного у них немає.

Незважаючи на те, що рослина непоказне і малопомітний, його екзотичний вид і рідкісне поява квітів несе за собою цікаві прикмети, серед яких і жіноче щастя. Щоб він приніс удачу і щастя своєї власниці, його не слід купувати, краще отримати рослину в подарунок. Також, обов’язкова умова жіночого щастя – це його цвітіння, тому дівчина повинна піклуватися про нього з великою охотою і бажанням, щоб стати щасливою, якщо вірить у прикмети. Хоча є й інше твердження того, звідки з’явилася така прикмета. Справа в тому, що качан, яким цвіте заміокулькас, завдяки своєму зовнішньому вигляду і розташування дуже схожий на чоловічу гідність.

Цвітіння заміокулькаса у природі

Таке явище, як квітки у цієї рослини, дуже рідкісне, це стосується, навіть природних умов. Ефект заміокулькас створює за рахунок своїх великих і гладких декоративних листя, квіти особливою красою не мають, тому жодної естетичної цінності не представляють. Як правило, цвітіння являють собою дрібний і світлий початок.

Відмінною характеристикою цієї екзотичної рослини є різностатевих, жіночі квіточки розташовуються знизу, а чоловічі зверху, вони поділяються безстатевими цвітіння. Таким чином, самозапилюватися квіти заміокулькаса не можуть, за рахунок такої будови. Крім того, від листя вони важко відрізняються, тому що прикриваються зеленою ковдрою, довжиною 8 см, це такий видозмінений листок.

Те, що заміокулькас дуже рідко цвіте можна пояснити його природним середовищем проживання, запилюється він тільки вітром або комахами, які повзають, а таких дуже мало, які ще живуть у жарких місцях, наприклад, в горах або в степах. Це ще пояснює і розташування цвітіння, що з’являється дуже низько, практично на бульбі рослини, в декількох сантиметрах від землі. Завдяки цьому комахи, що повзають і запилюють квітки заміокулькаса.

У природі, цвітіння у вигляді качана спочатку витягуються вгору, а після того, як починають дозрівати, згинаються до грунту, в результаті запліднення утворюються ягоди коричневого кольору, в них закладені насіння, в домашніх умовах вони не проростають.

Цвітіння заміокулькаса в домашніх умовах

Багато любителі живих кімнатних квітів задаються питанням, чи може заміокулькас цвісти в кімнаті, квартирі, в будь-якому домашньому приміщенні, і які умови для цього необхідно організувати. Як правило, в народі існує така думка, що це екзотична рослина в будинку пускає квіточки тільки в зрілому віці, коли вже воно розростається багато років. Але деякі любителі цієї квітки стверджують, що молоді квіточки можуть пускати цвітіння, головне, забезпечити їм відповідні умови, що стосується тепла, світла і води.

Рослина відрізняється ще й тим, що може виживати навіть в тіні, воно відмінно розвивається і росте в північному районі кімнати, але цвісти, звичайно, в таких умовах він точно не буде. Його квіти можна побачити, навіть від молодого рослини, якщо помістити горщик з південної чи східної сторони.

За суцвіттям можна визначити, коли рослина починає старіти, наприклад, якщо він починає розквітати, а нові пагони не видно, це пряма ознака того, що його пора розмножувати, щоб вивести більш молоді екземпляри.

Незважаючи на те, що заміокулькас не відрізняється ефектними зовнішніми даними, цвіте вкрай рідко, і то, якщо створити йому сприятливі умови, він залишається самим невибагливим і декоративним рослиною, який з кожним днем стає все більше і більше популярним серед любителів домашніх квітів.

Більш детальну інформацію про замиокулькасе, можна дізнатися з відео

Залишити коментар