Як правильно підібрати довжину і ширину штори?

Щоб красиво оформити вікно, потрібно витратити чимало часу, сил і коштів. Необхідно вибрати підходящий фасон, простежити, щоб матеріал, колір і малюнок поєднувалися з іншими предметами інтер’єру.

Для багатьох господинь це досить складне завдання, особливо, коли трапляються не ті штори, які живуть у мріях. Тому найкращий вихід із ситуації – пошити їх самостійно. Для цього потрібно знати, як же розрахувати тканина на штори, щоб вони не були занадто короткими або, навпаки, довшими.

Що потрібно враховувати?

Дизайнери впевнені, що текстиль є сполучним ланка між усіма елементами інтер’єру.

Він пояснює, чому на підлозі лежить саме такий килим, а на стіни саме такого відтінку. Тому про текстилі необхідно думати якомога раніше, бажано, на етапі ремонту.

Якщо ви хочете підійти до питання професійно, то варто створити своєрідний планшет, такий, як використовують дизайнери. Зберіть всі зразки текстилю, який буде у вашому домі. Наочно вам буде простіше знайти ту тканину, яка не поєднується з іншими за кольором або текстурою.

Коли ви визначитеся з фактурою і відтінком, можна переходити до наступного етапу. Напевно вас цікавить, як же розрахувати кількість тканини для штор?

Визначте довжину

Як правило, портьєри вішають на карниз, який монтується до стіни або до стелі. Типовий варіант передбачає, що штори заходять в середньому на 25 сантиметрів на стіну за обидві сторони, незалежно від того, яка довжина карниза. Іноді карнизи приховують в нішах, тому важливо враховувати їх глибину.

Потрібно знайти найбільш виступаючу в кімнаті деталь – це, як правило, підвіконня або батарея. Виміряйте довжину виступу від стіни і додайте ще один сантиметр. Найчастіше відстань між стінкою ніші і карнизом становить близько 4 сантиметрів.

Найпростіший варіант – драпірування зі складками. У цьому випадку ширина штори в остаточному вигляді повинна відповідати розмірам карниза. З двох сторін потрібно залишити по 2 сантиметри – «на свободу».

Довжина штори може бути різною:

  • Нижче підвіконня на 10 сантиметрів;
  • Укороченою, вище підвіконня;
  • Торкатися підлоги;
  • Не діставати до підлоги 1 сантиметр;
  • Лежати на підлозі (5-10 сантиметрів).

Важливо враховувати технологічні припуски для обробки верху і низу, а також розуміти, що після прання виріб може сісти. Тому до початкових розмірів необхідно відразу додавати 25 сантиметрів.

Від чого залежить ширина?

В першу чергу, від фасону штор. Чи зборки, складки?

Існує таке поняття, як коефіцієнт складання.

Він показує, у скільки разів кінцева ширина більше початкової. Як правило, він дорівнює 2. Але важливо враховувати матеріал, його жорсткість і драпируемость.

Якщо тканина виготовлена з кручених ниток, то коефіцієнт може бути збільшено до 3. Щоб не залишилося сумнівів у правильності розрахунків, проведіть експеримент. Підніміть руки, тримаючи в них тканину з закладеними складками. Підійдіть до вікна і ще раз перевірте всі і розрахуйте.

У чому переваги люверсів?

У сучасному житті людина цінує кожну вільну хвилину, тому намагається оформити свій будинок максимально комфортно і раціонально. На зміну традиційним портьєрам приходять штори на люверсах. Тепер немає потреби возитися з незручними зачіпками або прищіпками, та й доглядати за шторами простіше.

Якщо ви вирішили пошити їх своїми руками, то вам потрібно знати, як же розрахувати тканина для штори на люверсах?

Щоб все зробити правильно, обов’язково потрібно зняти мірки з вікна і визначити довжину тієї стіни, де вони будуть висіти. Люверси припускають велику кількість хвиль, тому ширина тканини буде в 2,5-3 рази більше початкового розміру. Не потрібно економити на матеріалі, тому що краса безпосередньо залежить від драпірування. Але не перестарайтеся, щоб портьєри не нагадували важкі масивні щити.

Довжина може бути будь-яка, але обов’язково потрібно залишити кілька вільних сантиметрів для обробки зрізів.

Чим щільніше матеріал, тим більше повинен бути верхній підгин. Щоб штори рухалися безперешкодно, отвір повинен бути на 1,5 сантиметрів більше в діаметрі, ніж карниз.

Щоб зрозуміти, як же правильно розрахувати тканина на штори, не забудьте при покупці матеріалу звернути увагу на ширину рулону. Як правило, вони мають ширину 2,8 метрів.

Тому, щоб було зручніше все правильно розрахувати, помножте рекомендований коефіцієнт складання на ширину карниза.

Бажаємо вам не нудних інтер’єрів і креативних ідей!

Залишити коментар