Чого бояться таргани в квартирі?

Скільки існує квартирне питання, стільки ж часу обговорюється і питання боротьби з тарганами. При цьому актуальність його з роками не слабшає, незважаючи на те, що сучасні люди живуть набагато набагато більш комфортних і «цивільних» умовах, ніж їх попередники. Чого бояться таргани в квартирі, що допомагає їх витравити?

Арсенал засобів

Для того щоб вивести з дому, квартири, іншого приміщення тарганів, можна скористатися засобами, придуманими рядовими громадянами в різні часи, так і хімічними препаратами, які пропонує промисловість.

У чому специфіка цих способів? Народні засоби містять в основі найпростіші компоненти, готуються безпосередньо перед використанням і не містять яких-небудь токсичних для людини речовин. Хтось ставиться до них скептично, але, як показує життя, з безлічі варіантів все-таки можна знайти той самий «правильний», ефективний, який і дозволить вирішити проблему. Головне – знати, чого таргани бояться найбільше, які речовини будуть для них згубними.

Хімічні засоби для боротьби з тарганами купуються в спеціалізованих магазинах і можуть мати різну форму – таблеток, аерозолів та ін Але вони небезпечні для здоров’я людини. Застосовувати їх слід з великою обережністю, а в ряді випадків (маленькі діти, хворі люди, домашні тварини в будинку) неприпустимо. Тому, перш ніж оголошувати війну цим живучим комах, треба ретельно продумати весь арсенал засобів.

Таргани найчастіше оголошуються в тих приміщеннях, де «забувають» про дотримання чистоти та гігієни. Іноді систематична прибирання, регулярний винос сміття, акуратне зберігання продуктів дозволяють досить швидко вирішити проблему.

І ще один момент: якщо ставиться питання, як позбутися від тарганів у квартирі раз і назавжди, то краще всього об’єднуватися з сусідами і проводити цілеспрямовану спільну атаку. Інакше комахи можуть просто пересидіти небезпеку в іншому житло, а через якийсь час знову повернутися.

Чого бояться таргани в квартирі: народні засоби

Ці комахи бояться різких запахів, не переносять різкого зниження температури, гинуть при поїданні борної кислоти. Знаючи ці їх «слабкі» місця, можна успішно проводити боротьбу. При цьому важливо позбавити тарганів підходів до води. Ці комахи можуть обходитися без їжі, але вода їм потрібна постійно. Тому обов’язково усувають будь-які протікання, міцно закручують крани, насухо витирають раковину, сливи, щоб не допустити «ворога» до водопою.

Після цього можна переходити до подальших дій і виготовити приманку з додаванням борної кислоти. Цей білий порошок абсолютно нешкідливий для людини і в той же час є страшною отрутою для тарганів. Іноді радять просто розсипати його на шляхах пересування комах, але все-таки варіант з приманками буде більш ефективним. Однак доведеться проявити кмітливість, так як комахи відчувають запах порошку. Щоб їх обдурити, кислоту змішують з іншими компонентами. Це:

 • яєчний жовток;
 • варена картопля;
 • манна каша;
 • хлібний м’якуш;
 • суміш борошна і цукрової пудри або цукрового піску.

Для приманок скачують кульки і розкладають їх у затишних місцях. Якщо необхідно, то днем їх можна прибирати, а на ніч, період активної діяльності тарганів, розкладати знову. Не відразу, через кілька днів, але ефект буде видно. При цьому необхідно стежити, щоб кульки не потрапили в рот до домашніх вихованців і тим більше – до дітей.

Непоганий результат дають і інші способи:

 • розкладання по кімнатах звичайного лаврового листа;
 • використання шкірки свіжого огірка;
 • застосування кульок з борошна і алебастру;
 • можна використовувати ефірні масла. Водним складом з декількома краплями речовини обробляють всі поверхні. Також можна використовувати звичайні ватні тампони, які змочуються в розчині. З масел зазвичай беруть евкаліптова, лемонграсу, герані або цітронелли. До речі, гарне домашнє рослина герань кучерява теж може послужити відмінну службу, так як таргани дуже не люблять запаху цієї квітки.
 • до народних методів можна віднести і виморожування будинку. Знаючи, що таргани вимирають при холоді, цей спосіб на Русі здавна застосовували. Він ефективний, правда, не годиться для багатоповерхівок., а для тих, хто проживає у приватних будинках.

Хімічні препарати

Останнім часом багато стали використовувати для виведення тарганів хімічні засоби останнього покоління. Звичайно, це не завжди прийнятно, але, якщо народні засоби не допомагають, доведеться випробувати всі.

 • Серед найбільш результативних препаратів – крейда-олівці, відрізняються зручністю і простотою використання. Такими олівцями «малюють» на плінтусах, біля раковин, санвузлів, на будь-яких поверхнях.
 • Схожий метод застосування у гелів, які випускаються вже готовими до використання, але тільки в рідкій формі. Результат операції по знищенню може бути помітний вже через 6-7 днів.
 • Ефективні пастки, які являють собою коробки і будиночки з отрутою і численними входами. Цікаві таргани обов’язково туди навідаються і рознесуть отруйні речовини до своїх родичів.
 • Багато людей віддають перевагу різні аерозолі, але в цьому випадку необхідно дуже ретельно провітрювати приміщення і не використовувати препарат тривалий час.

Таргани є такими комахами, які, хоч і бояться багато чого, дуже швидко звикають до різних складів і виробляють імунітет. Тому необхідно міняти засоби і впливати комплексно.

Якщо немає бажання воювати з тарганами самостійно, то можна звернутися в спеціалізовані компанії. Але тоді слід бути готовими до серйозних фінансових витрат, тому що така послуга коштує недешево.

Знаючи, чого бояться таргани в квартирі, можна ефективно усувати їх, не допускаючи повторного появи. Вибір засобів великий, і кожен вирішує проблему, виходячи з конкретної ситуації і можливостей. Але при цьому потрібно пам’ятати про комплексному підході, про те, що боротьбу з цими комахами потрібно вести «по всіх фронтах» і не запускати проблему, якщо вона тільки намітилася.

Залишити коментар