Кульки для прання білизни в пральній машині

У сучасних господинь є все, щоб випрану білизну було ідеально чистим, — це спеціальні порошки і добавки. Але більшість з них містить шкідливі фосфатні сполуки. Однак є ще один дуже дієвий спосіб зменшити або зовсім виключити використання побутової хімії – кульки для прання білизни в пральній машині.

Технологічний процес не стоїть на місці. І сьогодні, крім різноманітної побутової хімії, машинок-автоматів, є багато пристосувань, що підвищують якість прання. Одне з таких – спеціальні кульки. Як стверджують виробники, вони не тільки позбавляють від необхідності використання порошків, але і чудово справляються з різними забрудненнями, продовжуючи при цьому термін служби улюблених речей.

Але не варто думати, що бувають універсальні пристосування, що ідеально підходять для всіх типів тканин і видаляють абсолютно будь-які плями.

Насправді існує кілька різновидів кульок для прання, кожен з яких володіє своїми «вузькоспеціалізованими» функціями, що дозволяють дійсно замінити порошок або помітно скоротити використовуване кількість.

Різновиди куль для прання

В даний час на прилавках магазинів можна побачити найрізноманітніші м’ячики для прання: дрібні і великі, з шипами і наскрізними отворами, з дрібними сферами всередині. Для чого призначений кожен з видів?

Кульки з шипами

Найпоширеніший і недорогий варіант м’ячиків, призначений для поліпшення якості прання виробів з пуху. Покладені в барабан пральної машини, вони запобігають утворенню грудок і полегшують сушку постиранных речей. Для кращого ефекту слід використовувати як мінімум два м’ячика.

Переваги:

 • низька ціна;
 • скорочують час сушіння постиранных виробів.

Недоліки:

 • не зменшують кількість прального порошку при пранні;
 • не покращують якість прання постільної білизни та іншого одягу без пухового наповнювача.

Відгуки

Багато споживачі залишають захоплені відгуки про кульках з шипами саме як про пристосування, що ідеально підходять для прання пухових виробів, що запобігають утворенню грудок. Для прання звичайних речей вони марні.

Магнітні кульки

Одна з останніх новинок, призначених для екологічно чистого прання. Кулі мають гладку поверхню і магнітний сердечник всередині. Самі по собі вони не здатні позбавити речі від забруднень – їх принцип дії полягає в сильному пом’якшення води. За рахунок цього прального порошку потрібно в 3-4 рази менше. Для якісного прання необхідно закладати в барабан машинки від 6 до 12 штук.

Переваги:

 • тривалий термін служби: виготовлені з сучасних матеріалів магнітні кульки здатні прослужити 10-20 років;
 • мають пристойний вагу, що допомагає відпирати навіть застарілі плями за рахунок механічного впливу (вибивання);
 • значна економія прального порошку.

Недоліки:

 • дуже сильний шум в процесі прання;
 • відсутність будь-якого захисту нагрівальних елементів пральних машинок від утворення твердих відкладень;
 • не підходять для виробів з пуховим наповнювачем.

Відгуки

Споживачі, які відчули ефект магнітних кульок для прання, відзначають, що порошку дійсно йде набагато менше. З мінусів виділяють тільки дуже сильний шум в процесі роботи.

Мінеральні (або турмалінові) кульки

Новинка, що породила чимало чуток про чудесну прання без використання порошку. Середнього діаметра сфера заповнена дрібними фракціями мінералів з турмаліновим напиленням. Взаємодіючи з водою, речовини повністю змінюють її властивості і ph, перетворюючи його в лужному і виділяючи в рідину негативно заряджені іони. Вони проникають глибоко всередину тканинних волокон і відокремлюють від них жир і бруд.

Переваги:

 • можна використовувати для змішаної прання без порошку кольорових виробів, що значно економить кошти;
 • допустимо застосовувати для верхнього одягу, в тому числі пуховиків;
 • кулі значно покращують якість прання і продовжують термін служби речей, зберігаючи яскравість кольору.

Недоліки:

 • висока вартість: справжні кульки з мінеральним наповнювачем виробляють тільки в Південній Кореї, їх ціна варіюється в межах 80-100 доларів;
 • обмежений термін служби – 2-3 роки;
 • не можна використовувати при пранні з температурою води вище 500С.

Відгуки

Турмалінові кульки для прання білизни в пральній машині зібрали масу протилежних відгуків. Більшість покупців хвалить ефект від м’ячиків, але є й ті, хто стверджує, що після їх використання речі стали менш яскравими, а застарілий бруд так і залишилася. Однак тут варто враховувати і великий ризик придбання неякісних підробок, які продають за дуже низькими цінами.

Далі, практично всі споживачі заявляють, що, незважаючи на заяви виробників про те, що кулі підходять для прання без порошку, білизна білого кольору відпирається погано, і побутову хімію для більшої білизни і чистоти додавати все-таки необхідно.

Кульки для прання делікатних виробів

Являють собою пластикові сфери, на поверхні яких розташовано безліч петельок. В процесі прання вони очищають білизна від дрібних ворсинок, попереджаючи тим самим утворення катишків.

Переваги:

 • здатні тривалий час зберегти первозданний вигляд нових речей.

Недоліки:

 • не позбавляють від необхідності застосовувати пральний порошок;
 • не видаляють катишки зі старих речей;
 • марні з точки зору видалення забруднень і плям.

Відгуки

Покупці, які користуються кулями для прання делікатних речей, запевняють, що їхній одяг після прання не втрачає свій первісний вигляд, ніяких катишків не утворюється, тканина залишається гладкою, рівною і м’якою.

Судячи з відгуків про кульках для прання білизни в пральній машині, вони далеко не завжди здатні позбавити речі від забруднень так само ефективно, як порошок. Можливо, надалі нова технологія багатьох змусить відмовитися від звичної побутової хімії. Але поки такі кульки являють собою лише корисні пристосування, здатні лише кілька полегшити «стандартний» процес.

Залишити коментар