Гуляємо з новонародженою дитиною: на який день, скільки часу, як зібратися

Коли з’являється довгоочікуваний малюк, виникає безліч різноманітних питань у його батьків. Вони пов’язані з доглядом за дитиною, занепокоєнням за його здоров’я, розвиток і загальне благополуччя.

Поряд з іншими, перед мамою постає питання, на який день можна гуляти з новонародженим. При цьому максимально безпечно і правильно.

Ось кілька чинників, на які звертаємо увагу, збираючись на прогулянку:

 • час року;
 • температура на вулиці і погодні умови;
 • самопочуття дитини.

Спробуємо розібратися детальніше.

Гуляти з новонародженим

Маленька дитина перші дні, тижні і навіть місяці більшу частину доби проводить у сні. Прокидається, їсть і знову засинає. Його не цікавлять краси навколишнього світу і його різноманіття, тому під час прогулянки він мирно дрімає в колясці.

Однак гуляти з малюком треба буквально з перших днів життя. Чи Не краще буде вдома, подалі від шкідливих бактерій і мікробів, ризиків захворіти і поглядів сторонніх? Ні, гуляючи з дитиною, ми закаляємо його. Тим самим підвищуємо адаптацію до навколишнього середовища, проводимо профілактику хвороб і підвищуємо імунітет.

Загартовування маленьких дітей повітрям повинно відбуватися щодня. Тому збираємося на прогулянку вже після закінчення першої — другого тижня після народження. Загартовування повинне відбуватися поступово, а терморегуляція новонародженого не досконала. Тому враховуємо вуличну температуру не нижче п’яти градусів мінусової позначки. Прогулянок взимку краще приділити особливу увагу і прочитати нашу попередню статтю. У теплу пору, навесні і влітку малюкові, так і мамі, набагато простіше — можна гуляти довше і одягатися легше.

Як довго гуляємо на вулиці

Все добре в міру. У питанні, скільки потрібно гуляти з новонародженим — головне, не перестаратися. Тому починати прогулянки слід з малого — десяти хвилин в день. Потім потроху нарощуємо час. Завтра — п’ятнадцять хвилин, післязавтра — двадцять, потім — півгодини, далі — годину.

Оптимальний час для прогулянок на свіжому повітрі — півтора — два години. Краще двічі в день. Відомий педіатр Комаровський і зовсім рекомендує перебувати на повітрі максимальний час, особливо при наявності балкона. Гуляючи, можна очистити легені від скупчень побутової пилу і оздоровлюватися, поки вулична температура не впала нижче п’ятнадцяти градусів.

Перший рік життя — час, коли слід уникати впливу прямих сонячних променів. Хоч сонце — це і першоджерело важливого вітаміну Д, нехай це буде гуляння в тіні, під козирком коляски.

А недолік вітаміну Д в такі часи року, як осінь чи зима (а також ранньою весною), заповнюємо препаратами, що його містять.

Замінима чи прогулянка на вулиці походом в магазин

Деякі мами вважають свій обов’язок виконаним, коли сходять в торговий центр з коляскою. Вважають це рівноцінною заміною прогулянці. Але при цьому втрачається весь її сенс. Це не правильно, а навпаки. Основи загартовування — повітря + сонце. А як вони заповнюються в закритому приміщенні?

Причому в магазині працює кондиціонер, а температура відрізняється від вуличної. Дитина може спітніти, переохолодитися і застудитися. Підвищується небезпека підхопити вірус в людному місці.

Тому можна забігти в магазин по дорозі, щоб придбати необхідний товар. Але не бродити по ньому годинами з коляскою, замінюючи таким походом повноцінну прогулянку по вулиці.

Замінити прогулянку можна провітрюванням будинку, якщо за вікном негода з вітром, дощем і низькою температурою. В інший час — йдемо гуляти!

Порада для мам: не потрібно приходити з коляскою на дитячий майданчик, сідати на лавку і нерухомо сидіти, з тугою поглядаючи на околиці. Набагато корисніше буде для фігури пройтися спортивним, бадьорим кроком по вулицях міста. А краще — парках і алеях з деревами, насыщающими повітря киснем. Так, поєднуючи користь для себе і дитини, прибираємо непотрібні жири, змінюючи їх на пружні м’язи.

Як одягти на прогулянку малюка

З тим, скільки гуляти, ми вже визначилися. Тепер розберемо, як підготувати малюка до знаходження на вулиці. Який би ні був час року, оптимальна температура — від -15 до +25° С. А 80° — поріг допустимої вологості. Зверніть увагу, що навесні погода переменчивее.

Керуємося правилом: + один шар. Це означає, що дитя має бути одягнена на один шар одягу тепліше, ніж мама. Тканини повинні бути натуральними. Причому спочатку на прогулянку збирається мама, а потім одягаємо дитину і відразу виходимо з дому.

Існує дві небезпеки для дитини при прогулянці:

 • переохолодження,
 • перегрів.

Визначити, що дитині не комфортно, можна за такими ознаками:

 • поведінка: занепокоєння — плач, крик, кректання, потім млявість, апатія;
 • колір шкіри: блідість із синявою при переохолодженні; почервоніння — при перегріві;
 • зовнішні прояви: м’язова тремтіння, «мурашки — пупиришки», озноб — при переохолодженні, вологість шкіри, сухість слизових оболонок рота — при перегріві.

Якщо малюк розгарячений і покритий потом після променаду, то в наступне гуляння можна надіти менше одягу при таких же погодних умовах.

Одяг не повинна приносити якийсь дискомфорт, сковувати рухи рук і ніг дитини.

Взимку не потрібно закривати рот, тим більше — ніс, дитині шарфом. Ця процедура запобігає приплив свіжого повітря, роблячи перебування на вулиці марним проведенням часу.

Літо — час, коли новонароджений повинен бути максимально роздягнений. Можна обмежитися распашонкой, підгузником, чепчиком і носочками. Щоб уникнути перегріву краще планувати прогулянки в менш задушливе, ранковий або вечірній час.

Хвороба і прогулянка — чи можна суміщати

Головний чинник, що перешкоджає виходів на вулицю для прогулянки — наявність якого-небудь захворювання. Це хвороби, які супроводжуються температурою вище 37,5 °С. А також пов’язані зі строгим ліжковим режимом або ризик заразити оточуючих.

У разі недавно перенесеної хвороби, гуляти починаємо після того, як зникли основні симптоми захворювання.

Що знадобиться на прогулянці

Існує перелік речей, які краще мати в наявності на прогулянці.

Для новонародженого малюка знадобляться наступні предмети, щоб:

 1. Пити. Візьміть для дитини пляшечку, наповнену холодною водою, щоб напоїти малюка в разі виникнення спраги. Для себе — окрему пляшечку з рідиною — мінеральною водою, чаєм або соком.
 2. Витерти. Одноразові вологі серветки — необхідна річ на прогулянці, щоб протерти дитини або власні руки в разі забруднення. Також можна брати з собою чистий рушник або пелюшку для додаткової гігієни.
 3. Вкрити. Невеликий плед — те, що стане в нагоді, якщо на вулиці несподівано стане прохолодніше.
 4. Переодягнути. В теплу пору року — влітку, пізньою весною або ранньою, оксамитової осені, можна брати з собою пару підгузників, щоб переодягнути новонародженого. Знадобляться змінні повзунки і сорочечки.
 5. Розважити. Брязкальця, запасна пустушка — для дитини. Книга або планшетний комп’ютер — для себе.

Коляску краще придбати в комплекті з протимоскітною захистом, дощовиком і теплим чохлом-накидкою для ніг.

Поки малюк маленький, його складно нагодувати на вулиці. Годувати груддю в людному місці — не зовсім естетично, а сумішшю — практично нереально, адже потрібно враховувати стерильність посуду і температуру їжі. Так що перекушувати краще в домашніх, спокійних умовах. А потім можна прогулятися знову.

Залишити коментар