Скарлатина при вагітності на ранніх і пізніх термінах

Вважається, що скарлатина відноситься до дитячих хвороб. Дійсно, частіше її можна зустріти у дітей молодшого віку, але вікових обмежень у захворювання немає.

Які наслідки скарлатини, якщо вона виникне при вагітності, доведеться переривати вагітність? Чи відображається стан на розвитку і формуванні плоду?

Як лікувати хворобу, якщо під час вагітності з’явилися симптоми скарлатини?

Скарлатина

Захворювання виникає при впровадженні в організм стрептокока. Передається вона повітряно-крапельним і контактним шляхами, інкубаційний період може становити 10-12 днів.

Ознаки скарлатини:

  • біль у горлі – зів яскраво-червоний – клінічна картина нагадує гнійну ангіну;
  • висока температура;
  • загальне нездужання і слабкість;
  • дрібна висипка на тілі, що зникає при натисканні.

Висип з’являється на третю добу після початку хвороби.

Захворювання може протікати і без симптомів або зі слабо вираженою симптоматикою – тільки з появою висипу.

Щоб не виникло ускладнень, хвороба не слід переносити на ногах.

Скарлатина при вагітності

Для розвитку плода небезпеки скарлатина при вагітності не представляє. Якщо майбутня матуся і захворіє, то патології при впровадженні інфекції в організмі у дитини не виникне.

Небезпека представляє інше – лікування проводиться антибіотиками пеніцилінового ряду, а от вони вже становлять загрозу для майбутнього немовляти, особливо коли їх використовували на ранніх термінах.

У першому триместрі небажано застосування будь-яких медикаментів, а вже тим більше антибіотиків. Їх використання може викликати викидень, порушити формування органічних систем плода.

Лікування скарлатини тільки теплим питтям, постільною режимом і трав’яними відварами неможливо, тим більше, що вагітної і трави можна пити з обмеженням. Навіть ромашку, яка вважається одним з найлегших і нешкідливих видів рослинної сировини, що володіє антисептичними і протизапальними властивостями, слід відкласти до пологів. Вона має жовчогінну дію – нехай і легке – що може спровокувати переривання.

Якщо хворобу не лікувати, то дуже високий ризик появи серйозних ускладнень з боку сечостатевої системи – пієлонефриту, гломерулонефриту, – або сепсису.

Ці захворювання становлять загрозу не тільки для здоров’я жінки, але і для її життя. У цьому випадку будуть застосовуватися ударні дози антибіотиків.

Якщо мимовільного переривання не відбудеться, то рішення про продовження виношування приймається після ретельного обстеження станів плода, роблять дослідження УЗД і забирають для аналізу амніотичну (навколоплідну) рідина.

При вагітності на пізніх термінах скарлатина менш небезпечна. Можна вже використовувати антибактеріальні препарати, т. к. основні системи плода вже повністю сформувались.

Однак зберігається ризик ускладнень на сечостатеву систему жінки і майбутньої дитини. Інтоксикація при скарлатині під час вагітності на ранніх і пізніх термінах однаково небезпечна, але щоб зберегти життя дитини, можна зробити кесарів розтин.

В даний час вдається зберегти життя немовлятам, народженим на 26-28 тижня, в кінці 2 семестри. За фізіологічною розвитку такі діти наздоганяють своїх однолітків, що народилися в строк, протягом року.

Лікування скарлатини

При перших симптомах захворювання – при появі високої температури і болю в горлі – необхідно відмовитися від активного життя і перебудуватися на постільний режим. Перші 3 дні ще неясно, яке буде захворювання і навіть лікар може поставити діагноз – ангіна, але найкращий спосіб вберегти себе від можливих ускладнень – відразу лягти в ліжко, незалежно від того, чи є в наявності вагітність

Висип у вигляді маленьких цяток проступає на тілі на 3-4 день. Щоб не прийняти її за алергічну реакцію, проводиться наступний тест. При незначному натисканні вона блідне, а при сильному – шкіра стає золотистого кольору. Локалізуються прищики на обличчі, торсі і в паховій області. Висипання зникають через тиждень, слідів після них не залишається.

Цікаво, що мову з-за великого скупчення стрептококів, червоний до 4 дня, може придбати зелений колір. Правда, цей симптом не обов’язковий.

Отполоскать гнійні нальоти, як при ангіні, неможливо. Полоскання можуть полегшити біль у горлі, але ненадовго. Вони самі проходять по мірі полегшення загального стану.

Після закінчення появи висипання шкіра стає щільною і твердою, починає лущитися. Це може бути ознакою того, що одужання близько.

Для лікування призначаються антибіотики з пеніцилінового ряду, у разі їх непереносимості – з тетрациклінового. Антибактеріальні препарати потрібно використовувати обов’язково – інфекція кровотоку розноситься по всьому організму, що викликає великий ризик появи ускладнень. Підключають до лікування захворювання вітамінотерапію – вітаміни С, групи В, А, імунні засоби різних видів.

Подібну терапію можна використовувати тільки на пізніх термінах вагітності в 1 триместрі вона небезпечніше для розвитку плода, ніж сама хвороба.

В даний час скарлатина не вважається серйозним захворюванням, її легко вилікувати з використанням антибактеріальних препаратів. Небезпека її при вагітності полягає в тому, що під час цього стану застосовувати антибіотики небажано. При легкому перебігу скарлатини можна обійтися взагалі без ліків.

Якщо контакт з хворим на скарлатину був у жінки перед самими пологами, вона повинна про це попередити лікарів. В цьому випадку може бути прийнято рішення про превентивні заходи – матері і новонародженого немовлята будуть введені антибактеріальні препарати.

Ні в якому разі не займайтеся самодиагностированием і самолікуванням! Це може бути небезпечно для життя вашої дитини!

Залишити коментар