Гній як добриво

Як правило, перегній, який використовують як добрива, виглядає у вигляді розсипчастої маси, коричневого кольору, від нього не віє гнилим запахом або аміаком, тільки землею.

Особливості перегною

Гній передбачає велику кількість поживних речовин, він добре вбирає вологу, а також утримує її, при цьому сировина залишається пружним, і що особливо важливо, між частинками перегною залишаються завоздушины, завдяки яким коренева система рослини дихає.

Кожну грунт, що відрізняється за складом, він облагороджує по-своєму, наприклад, якщо земля піщана, то перегній допомагає утримувати воду і наділяє її корисними елементами. Якщо це важкий грунт з домішками глини, то перегній допомагає зробити її легше, розпушити і наситити, зробити повітряної.

Якщо покривати гноєм грунт, то верхній утворюється верхній шар у вигляді кірки передбачає капіляри, завдяки яким волога із землі вбирається, таким чином, наприклад, важкий ґрунт залишається в нормі, не тоне у воді. Під цією кіркою з’являються дощові черв’яки і корисні мікроорганізми, вони підвищують ефективність кореневої системи. Крім того, грунт під мульчею повільно нагрівається і остигає, температурний режим змінюється плавно. Це особливо необхідно коріння екзотичних рослин, тому що вони, таким чином, встигають підготуватися до холодів, а після зими повільно прокидаються, це і захищає їх від можливих пізніх морозів.

Якщо температура буде високою і на вулиці спека, то перегній захистить кореневу шийку рослини від опіків, це важливо, так як саме через це місце збудники хвороб проникають в систему коренів. Що стосується корисних і поживних речовин, які входять до складу перегною, то вони надходять до рослин через полив і з допомогою дощів.

Особливо незамінним є перегній для кімнатних рослин і розсади, які вимагають хорошого харчування, його можна використовувати упереміш з субстратом для таких культур, як баклажани і кабачки, огірки або гарбуз, домашніх квітів це стосується бегонії і гібіскуса.

Кінський гній як добриво

Багато садівники використовують кінський гній у своєму господарстві, і це не випадково, тому що таке добриво володіє численними перевагами, якщо порівняти його з іншими видами підживлення.

Наприклад, у порівнянні з коров’ячим гноєм, кінський гній, сухий, легкий і швидше розкладається, до його складу входять азот, фосфор і калій, крім цього, краще і швидше розігрівається, віддає тепло, містить менше бур’янових насіння. Завдяки своєму складу кінський гній не піддається впливу хвороботворних бактерій. Що стосується ступеня підвищення врожайності, то кінський гній стоїть на першому місці, він добре вспушивает важку грунт, легкий грунт наділяє ефектом утримування вологи, і що найголовніше, таке добриво не закислює оброблювану територію.

Максимальний ефект від кінського гною можна, якщо додавати до нього торф або солому, завдяки чому він вбирає більше рідини, утримує азот і розпушує ґрунт. У вигляді добрива кінський гній можна використовувати сирим або полуперепревшим, а також у перепревшем або в стані перегною. Велике кількості тепла і азоту виділяє саме свіже сировину.

Застосування кінського гною

У більшості випадків кінський гній використовують для удобрення ґрунту в теплицях, за рахунок процесу розкладання.

Для того, щоб правильно використовувати кінський гній, слід пам’ятати деякі правила. По-перше, укладати його шаром не більше 40 см, якщо планується використовувати сировину навесні, тоді товщина грунту не повинна бути більше, ніж 50 див. Якщо роботи в теплицях проводяться восени, тоді грядки покривають ще зверху і соломою, а потім засипають ґрунтом 35 див.

Добре перепрілий перегній коні використовують і для мульчування, він повинен бути рихлим і темного кольору. Крім того, кінський гній можна використовувати у вигляді прикореневої органіки, в рідкому стані. Термін його дії безпосередньо залежить від грунту, клімату на території, погодних умов. Якщо, наприклад, в зоні обробки грунту будуть холоду, дія кінського гною буде вище і прямонаправленное, якщо тепло, результат буде слабоэффективным.

Як приготувати перегній

Високою цінністю володіє коров’ячий гній, до складу якого входить багато поживних речовин.

Щоб отримати перегній, гній укладають в пухкий грунт, протягом 5 днів шари розігріватися під впливом кисню, в результаті, насіння бур’янів гинуть, як і яйця паразитів. Але такий процес горіння не тільки добре, він ще і сприяє втраті азоту, і щоб призупинити його, оброблену територію накривають плівкою і ущільнюють, таким чином, перекривається не тільки вихід кисню, але й запобігає втрата калію.

Щоб після сильних морозів і холодів перегній зберіг свої властивості і якості, його слід на зиму вкривати додатковим шаром ґрунту, товщиною не менше, ніж 15 см, з приходом теплих днів, землю прибирають, але плівку залишають.

Листовий перегній і його приготування

В якості добрива використовують і опале листя з дерев, вони здатні поліпшити структуру грунту, поживних елементів у них немає, але вони володіють іншими особливостями.

Листовий перегній утримує необхідну кількість вологи, також є їжею для дощових черв’яків, і покращує насичення киснем землі.

Для приготування такого перегною використовують листя берези і граба, шипшини або горобини, клен підійде, ліщина. Листя дуба не підходять, так як містити відповідні речовини. Для приготування перегною знадобиться ящик або поліетиленовий мішок з отворами для насичення киснем. В будь-яку з цих ємностей укладають листя, щоб прискорити процес розкладання, додають воду, зелень бур’янів, можна змішати з гноєм або з невеликою кількістю грунтових бактерій, закривають плівкою. Час від часу всю цю масу слід перемішувати, щоб краще здійснювався повітрообмін, вже через рік перегній буде готовий до використання. Як правило, готовий листовий перегній пахне землею, має однорідну структуру і темний коричневий колір.

Приготування перегною в домашніх умовах

Отримати самостійними силами хороший перегній можна, якщо гній змішати з азотом, фосфором і калієм. Якщо порівнювати кінський і коров’ячий гній, то вони обидва володіють численними якостями і достоїнствами, щоб використовувати їх в якості добрива для ґрунту.

Враховуючи те, що існують правила внесення добрив, слід намагатися готувати поживний і ефективний перегній. Перш, ніж приступити до приготування, слід пам’ятати, що основна цінність будь-якого гною – це азот і вуглецеві елементи, які допомагають зростати культурам, розвиватися і приносити хороший урожай, і це не на один рік. Завдяки внесеним удобряющим речовин, у наступні роки буде спостерігатися висока врожайність, навіть, якщо обробляти землю, наприклад, однією золою. Саме цим гній і відрізняється від мінеральних добрив, але багато садівники не думають про зміст азоту і отримують перегній слабкого характеру, який не сприяє бурхливому зростанню рослин

По-друге, для того, щоб з гною отримати перегній, досить використовувати землю, простими словами, коров’ячий корж, впала на грунт, вже перетворюється на перегній, так закладено в природі. І подальші сучасні технології не потрібні, вони нічого не змінюють, гній по-своєму вже є відмінним і ефективним добривом, головне під час використання перегною на грядці, засипати його невеликою кількістю землі, щоб попередити втрату азоту.

На сьогоднішній день найкращим гноєм і добривом для землі є свіжий і прілий перегній, щоб зберегти максимально більше поживних речовин, його потрібно змішати з землею, нехай навіть в невеликій кількості. Багато садівники роблять тільки одну помилку, в процесі зберігання гною неправильно виконують роботи по його зберіганню, в результаті, відбувається втрата азоту, основного елемента, завдяки якому рослина отримує необхідне харчування і розвивається.

Додаткову інформацію про те, як зробити перегній, можна подивитися на відео

Залишити коментар